PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : محدود کردن اینترنت به استفاده از یک ip

sezareta
10-01-2012, 18:49
سلام
گاهی برای اتصال به یک سرور از IP اون سرور استفاده میکنیم بخصوص در بازی های آنلاین مثلا IP یک سرور رو داریم و با دادن اون IP توسط خود بازی به اون سرور متصل میشیم و یا اگر اشتباه نکنم هر سایتی یه IP داره مثلا توی نوار ابزار به جای [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میشه ip سایت رو تو نوار ابزار زد و وارد سایت شد مثل 10.220.64:27015 یا همچین چیزی حالا سوال من اینجاست چه طوری میشه کامیوتر و یا به عبارتی شبکه رو محدود کنیم به یک یا چند ip یعنی اگر به اینترنت وصل بشیم فقط بتونیم به اون سایت هایی که ip هاشون رو برای کامیوتر تعریف کردیم وارد بشیم
یه همچین چیزی زمانی که سرویس ADSL ام تمام میشد رخ میداد به طوری که وقتی سرویسم تمام میشد فقط میتونستم به سایت شاتل که ماله شرکتی بود که ازش ADSL گرفته بودم برم یا توی بازی آنلان میتونستم به اون افرادی که مثل من از شاتل ADSL گرفته بودند وصل بشم
یعنی اینترنتم محدود شده بود به IP های شاتل
حالا میخوام بدونم میشه توسط فایروال و یا نرم افزاری این کار رو بکنم که پس از اتصال به اینترنت فقط بشه به یه سایت بخصوص و یا سایت هایی که IP هاشون رو براشون تعریف کردم برم؟

با تشکر