PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال فوری (لطفا جواب بدید خواهش میکنم زود)

3Dmajid
09-01-2012, 21:17
بعدش تاپیک پاک بشه.

مدل acer i5 با گرافیک 520gt gforce بهتره یا i3 gt force 540 ?

gomnam23
09-01-2012, 21:23
بعدش تاپیک پاک بشه.

مدل acer i5 با گرافیک 520gt gforce بهتره یا i3 gt force 540 ?

بستگی به کارت داره، اگه واسه بازی میخوای 540 بهتره ولی اگه کار سنگین هم میخوای ازش بکشی i5 پیشنهاد میشه هر چند دیگه خیلی نباید امیدی به بازی داشته باشی

3Dmajid
09-01-2012, 21:28
بستگی به کارت داره، اگه واسه بازی میخوای 540 بهتره ولی اگه کار سنگین هم میخوای ازش بکشی i5 پیشنهاد میشه هر چند دیگه خیلی نباید امیدی به بازی داشته باشی

من میخوام بازیا رو بکشه.
از یه طرف میگم اون i3 گرافیکش بهتر بود ! 540 بود.
از یه طرفم میگم این یکی cpuش قوی تره ولی خب گرافیکش کمتره.

واسه من گرافیک مهمه.

پس میگید اون i3 با گرافیک 540 بهتر از i5 ــه ؟
سی پی یو i5 قوی تره بهتر از i3 با گرافیک 540 نیست ؟

لطفا زود جواب بدید ممنونم :41:

---------- Post added at 09:28 PM ---------- Previous post was at 09:26 PM ----------

راستی یه سوال دیگه ...
این i3 با گرافیک 2 گیگ 540 هست الان تو بازار ؟

من دهن خودمو سرویس کردم سفارش دادم این مدل رو طرف دو بار برام اشتباه اورد.
یعنی یه بار i3 540 یه گیگ اورد یه بارم i5 :41: با گرافیک 520

3Dmajid
09-01-2012, 21:57
یه سوال دیگه هم دارم.

روی این مدل لپ تاپ که گفتم، منظورم acer i3 هست.
اصلا توی بازار گرافیک gforce gt 540 2GB وجود داره ؟
یا همه شون 1GB هستن ؟

کاش یکی بود راهنمایی میکرد :41:

یکی از دوستان میگفت این نوع گرافیک 1 گیگش با 2 گیگش هیچ فرقی نداره.
من برای حرف ایشون احترام قائلم ولی همچین چیزی به نظرم غیر ممکنه که یه گرافیک 1 گیگ با 2 گیگش هیچ فرقی نداشته باشه !

اگه واقعا از هیچ نظری فرق نداره من اینقد خودمو اذیت نکنم 1 گیگشو بردارم. :41:

دوستان ببخشید یه سوال دیگه.
این سیستمی که گفتم با گرافیک 2 گیگ 540 یعنی برچسب خورده رو لپ تاپ گرافیک nvidia 540 2GB ?

روی دو گیگش خیلی تاکید دارم، یعنی روی برچسبشم زده دو گیگ یا میزنه یه گیگ ولی تا دو گیگ ساپورت میکنه ؟ :31:

Pami
09-01-2012, 22:23
رم اختصاص داده شده به واحد گرافیک چندان تاثیری در پردازش نداره ، منظور من مقدار رم هست نه نوع رم و فرکانش و پهنای باند و دیگر فاکتورها ، مهمترین عامل در GPU کلاک اون و نوع معماری داخلی اش هست که باید توجه بشه
به نظر من GT540 ارزشش رو داره برای اینکه قید core i5 رو بزنید .

3Dmajid
09-01-2012, 22:26
رم اختصاص داده شده به واحد گرافیک چندان تاثیری در پردازش نداره ، منظور من مقدار رم هست نه نوع رم و فرکانش و پهنای باند و دیگر فاکتورها ، مهمترین عامل در GPU کلاک اون و نوع معماری داخلی اش هست که باید توجه بشه
به نظر من GT540 ارزشش رو داره برای اینکه قید core i5 رو بزنید .

ممنون دوست عزیز.

آخه من موندم چطور امکان داره 1 گیگ با 2 گیگ فرقی نداشته باشه میشه واضح تر بگید ؟
یعنی هیچ فرقی نداره؟
اصلا ؟
یعنی 2 گیگ یه ذره هم شده از 1 گیگ بهتر جواب نمیده ؟

من دیشب سیستمی که میخواستم با گرافیک 1 گیگ 540 دستم بود ولی ازم پول دو گیگ رو گرفته بود.
یعنی 920 تومن در صورتیکه قبلیه 840 تومن بود.
خب دیدم اختلاف قیمتش 80 تومن بیشتر نیست گفتم شاید بصرفه 2 گیگ بگیرم و قدرتش هم بیشتر باشه.
به نظر شما میصرفه این کار ؟
دیشب گرافیکش رو تست کردم روی دیرت 3 عالی جواب داد.
فقط روی گرافیک آلترای بازی وقتی مالتی سمپل رو زیاد میکردی یه ذره افت فریم داشت که زیاد به چشم هم نمیومد.
یعنی توی دو گیگ بازم این افت فریم هست ؟ :18:

Farshid72
09-01-2012, 23:00
این گرافیک 2GB با رم گرافیک 1GB هستش
اگه کار شما بازی هست شما بیشتر با فرکانس پردازنده و همینطور حجم رم و همینطور فرکانس هسته پردازنده گرافیک رو مد نظر داشته باشید
پس فرکانس رم اینکه 1066 باشه یا 1333 رو بهش اهمیت ندید و حجم اونو در نظر بگیرید البته DDR2 یا DDR3 بودن رو هم در نظر بگیرید

3Dmajid
09-01-2012, 23:24
این گرافیک 2GB با رم گرافیک 1GB هستش
اگه کار شما بازی هست شما بیشتر با فرکانس پردازنده و همینطور حجم رم و همینطور فرکانس هسته پردازنده گرافیک رو مد نظر داشته باشید
پس فرکانس رم اینکه 1066 باشه یا 1333 رو بهش اهمیت ندید و حجم اونو در نظر بگیرید البته DDR2 یا DDR3 بودن رو هم در نظر بگیرید

نه دوست عزیز کار من با لپ تاپ بازی نیست.
ولی میخوام گرافیک خوب و بالایی داشته باشه.

من آخرش نفهمیدم یعنی هیچ فرقی بین 1 گیگ و 2 گیگش نیست ؟
یعنی ارزش این همه دردسرو نداشت ؟

Farshid72
17-01-2012, 21:55
نه دوست عزیز کار من با لپ تاپ بازی نیست.
ولی میخوام گرافیک خوب و بالایی داشته باشه.

من آخرش نفهمیدم یعنی هیچ فرقی بین 1 گیگ و 2 گیگش نیست ؟
یعنی ارزش این همه دردسرو نداشت ؟
رم گرافیک با قدرت پردازندش فرق میکنه

larantas
17-01-2012, 23:15
ببین دوست عزیز یه توضیح کلی میدم خدمتتون البته در حد توانم :

اگه شما میپرسیدی که به عنوان مثال دو کارت گرافیک هست با مدل مشابه مثلا هر دو 540 هستن ولی یکیشون رم یک گیگ داره و دومی رم 2 گیگ داره. مطمئنا جواب من این بود که میگفتم حتما اونی که رم بیشتر داره رو انتخاب کن. ولی وقتی میخوایم دو کارت گرافیک رو با هم مقایسه کنیم که یکیشون کاملا بر اون یکی برتری داره در این صورت کاملا ورق بر میگرده. مثلا بین 520 و 540 حتما و با تاکید بهت میگم که 540 رو بردار صرف نظر از نوع رم گرافیکشون.

بذار یه مثال بزنم برات از تاثیر رم گرافیک که شما همش در موردش میپرسی.
(((اغلب افراد اعتقاد دارند که کارت گرافیکی با رم بیشتر، سرعت بالاتری دارد، اما ای کاش به همین راحتی بود. در واقع، رم چیزی است که برای کار کردن یک کارت گرافیک لازم است، اما تاثیرش بر سرعت پردازنده آنقدر که تصور می شود نیست.

‎برای درک بهتر وظیفه و تاثیر رم در کارت گرافیک، فرض کنید رم، لوله های ارتباطی است و تصاویری که برای نمایشگر ارسال می شوند، آب هستند که در لوله ها جریان دارند. پردازنده کارت گرافیک (GPU) هم نقش پمپ را بازی می کند. GPU تنها تصمیم گیرنده برای مقدار آبی است که به لوله ها می فرستد پس اینکه چه میزان آب در لوله ها پمپ شود، ارتباط مستقیمی با ظرفیت لوله ها دارد. اگر لوله ها ظرفیت بسیار زیادی داشته باشند، تاثیری در بازدهی نخواهند داشت.

‎هر مقدار آب که پمپ به لوله ها بفرستد، مشکلی پیش نمی آید اما اگر حجم آب پمپ شده از حدی بیشتر شود به حدی که فراتر از ظرفیت باشد، لوله ها آب را برگشت می دهند، جریان آب به شدت کند شده و یا به کلی متوقف خواهد شد.

‎تصاویر با اندازه بزرگ، به حافظه بیشتری نیاز دارند. برای مثال اگر شما بخواهید با کارت گرافیکی که ۵۱۲ مگابایت رم دارد مشغول بازی در رزلوشن 1600x900 شوید، نباید مشکلی پیش بیاید؛ چرا که حجم آبی که در لوله ها پمپ می شود از ظرفیت لوله ها کمتر است. اما اگر رزلوشن را تا 1080p بالا ببرید، امکان دارد بازی اندکی کُند و فریم به فریم اجرا شود. همچنین با افزایش جزئیات بازی نیز این مقدار زیاد شده و بر روی سرعت اجرا تاثیر می گذارد.

‎پس اگر شما دوست دارید با رزلوشن های بالا و جزئیات زیاد به بازی بپردازید، به کارت گرافیکی نیاز دارید که علاوه بر قدرت GPU، مقدار رم بیشتری داشته باشد.)))

امیدوارم جواب سئوالتون رو گرفته باشید.
در ضمن اون متن داخل پرانتز رو هم از سایت کیمیا آن لاین گرفتم. اینم از ذکر منبع.:46:

در آخر هم حرف دوستان و اساتید رو تکرار میکنم نوع چیپ گرافیکی ، فرکانس ، شیدر اسپید و کلاک اسپید خیلی فاکتور های مهم تری هستند.