PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید لپ تاپ و سری کردن با pc؟؟

b.zemiri
09-01-2012, 10:34
سلام به همه

دوستان میخوام یه لپ تاپ با مشخصات زیر بگیرم.

dell inspiron 5110
cpu:Ci7
cache:6 mb
Ram: 8 G
hard: 640 G
VGA: GF 1 G

این لپ تاپ رو برای کار با نرم افزارهای گرافیکی میخوام. حدود قیمت 1.200

1- به نظر شما pc ببندم بهتره و یا اینکه همین لپ تاپ رو بگیرم؟ راندمان کدوم یکی بهتره؟

2- آیا میشه لپ تاپ و pc رو با هم سری بکنیم و با هم رندر بگیریم؟؟؟؟ اگه میشه چطوری؟؟

3- قیمت برای قطعات و همینطور پیشنهادات شما، برای pc و یا لپ تاپ چیه؟؟ قیمت رو که میدونم الان یه مقداری رفته بالا. حدود قیمت هم برام کافیه.

Farshid72
09-01-2012, 23:12
دوسته عزیز توصیه من به شما اینه شما یه سیستم pc LGA 1155 ببندی چندین برابر بهتره به عنوان مثال :
1-سیستم PC رو میتونید OVER کنید برای کارایی بهتر
2-توانایی ارتقاع سیستم
3-قدرت بالای سیستم های خانگی
4-میزان پردازش بالاتر نسبت به سیستم های mobility یا همراه
لپ تاپ واسه این کارا نیست...شما نیگا نکن هرکی میخواد لپ تاپ بخره میگه واسه بازی میخوام چون هیچکدوم ارزش pc رو ندارن
بنظر من یه pc خوب حتی با گرافیک 1GB (اسمش 1GB هست ولی با OVER میتونی حتی بهتر از 2GB لپ تاپش کنی چون ماله لپ تاپ MOBILITY هست) میتونه چندین برابر بهتر از لپ تاپ باشه
تصمیم نهایی با خود شماست

ether
09-01-2012, 23:46
دوسته عزیز توصیه من به شما اینه شما یه سیستم pc LGA 1155 ببندی چندین برابر بهتره به عنوان مثال :
1-سیستم PC رو میتونید OVER کنید برای کارایی بهتر
2-توانایی ارتقاع سیستم
3-قدرت بالای سیستم های خانگی
4-میزان پردازش بالاتر نسبت به سیستم های mobility یا همراه
لپ تاپ واسه این کارا نیست...شما نیگا نکن هرکی میخواد لپ تاپ بخره میگه واسه بازی میخوام چون هیچکدوم ارزش pc رو ندارن
بنظر من یه pc خوب حتی با گرافیک 1GB (اسمش 1GB هست ولی با OVER میتونی حتی بهتر از 2GB لپ تاپش کنی چون ماله لپ تاپ MOBILITY هست) میتونه چندین برابر بهتر از لپ تاپ باشه
تصمیم نهایی با خود شماست

منم همین سوال رو دارم
البته با این تفاوت که من باید لب تاب بخرم
میدونم سیستم خونگی خیلی بهتر از لب تابه
ولی باید تویه مکان هایه مختلفی ازش استفاده کنم
حالا این لب تاب دل خوب هست یا نه؟

الان هم قیمتش 1100ش رو سراغ دارم برا خرید

b.zemiri
10-01-2012, 08:25
ممنونم از اینکه سوال اول من رو جواب دادید دوست عزیز.

مشکل من اینه که لپ تاپ رو اگه مجبور باشم بگیرم(چون لپ تاپش قسطیه با قیمت مناسب حال من) میتونم با pc که الان دارم سری کنم و رندر بگیرم یا نه؟ اگه نمیشه که حتما باید pc ببندم.

یه سوال دیگه پیش اومد برام این over چیه؟؟

Farshid72
11-01-2012, 12:52
منم همین سوال رو دارم
البته با این تفاوت که من باید لب تاب بخرم
میدونم سیستم خونگی خیلی بهتر از لب تابه
ولی باید تویه مکان هایه مختلفی ازش استفاده کنم
حالا این لب تاب دل خوب هست یا نه؟

الان هم قیمتش 1100ش رو سراغ دارم برا خرید
Dell لپ تاپ های خوب با قیمت های خوبی داره ولی واسه دراز مدت مناسب نیستن...شما بهتره نیروتو بزاری رو لپ تاپ های ASUS یا MSI که بتونی چیز مناسب و با دوامی بگیری
بهتر بودجتونو بیان کنید

ممنونم از اینکه سوال اول من رو جواب دادید دوست عزیز.

مشکل من اینه که لپ تاپ رو اگه مجبور باشم بگیرم(چون لپ تاپش قسطیه با قیمت مناسب حال من) میتونم با pc که الان دارم سری کنم و رندر بگیرم یا نه؟ اگه نمیشه که حتما باید pc ببندم.

یه سوال دیگه پیش اومد برام این over چیه؟؟
در مورد Dell که توضیح دادم
چیز دیگه ای که باید بدونید اینه که شما با همون pc بسازید با همونم رندر کنید دیگه چه نیازی به لپ تاپ هست ؟؟؟
اگه لپ تاپ رو واسه دانشگاه و درستون میخواید که اونجا معمولا در حد تمرین هست و کار اصلی رو باید خونه انجام بدید
Over هم یعنی اینکه میزان پردازش سیستم رو بیشتر کرد که همچین امکانی تو لپ تاپ نیست

b.zemiri
11-01-2012, 14:38
مرسی به خاطر جوابتون، من با همسرم سر این موضوع بحث داریم ایشون میگه لپ تاپ، من میگم پی سی البته اگه لپ تاپ بگیرم طبیعتا کار حمل پروژه راحت انجام میشه بعد هم میتونم پی سی رو ارتقا بدم
پی سی خودم، رندر هم، خوب،! میگیره! ولی 3-4 ساعت طول میکشه
پی سی خودم 2 هسته ای با رم 8 هست که امکان ارتقا اون فعلا نیست. چون همه چی باید با هم عوض بشه و امکان اینکه همه پول رو یه جا جور کنم اصلا نیست. فقط باید یا قسطی باشه و یا تکه تکه جمع کنم.

سری کردن دو کامپیوتر با هم رو چطور میشه انجام داد؟؟

ether
11-01-2012, 17:09
Dell لپ تاپ های خوب با قیمت های خوبی داره ولی واسه دراز مدت مناسب نیستن...شما بهتره نیروتو بزاری رو لپ تاپ های ASUS یا MSI که بتونی چیز مناسب و با دوامی بگیری
بهتر بودجتونو بیان کنید

منم رو همین شک دارم که در دراز مدت به تعمیر و .... میکشن
فعلا بودجم همون 1 تومنه
ایشالا جمع میکنم یه ایسوز میگیرم
:20:

مرسی به خاطر جوابتون، من با همسرم سر این موضوع بحث داریم ایشون میگه لپ تاپ، من میگم پی سی البته اگه لپ تاپ بگیرم طبیعتا کار حمل پروژه راحت انجام میشه بعد هم میتونم پی سی رو ارتقا بدم
پی سی خودم 2 هسته ای با رم 8 هست که امکان ارتقا اون فعلا نیست. چون همه چی باید با هم عوض بشه و امکان اینکه همه پول رو یه جا جور کنم اصلا نیست. فقط باید یا قسطی باشه و یا تکه تکه جمع کنم.

پیروی حرفای آقا فرشید عزیز

ببین دوست عزیز شما پی سی دارین و تا حدودی جواب گوئه
اگه بخواین کلا عوضش کنین براتون هزینه ی اضافی داره و این یه خورده بده
و اینکه به نظر من آدم یه لب تاب همیشه نیاز داره
واسه کارای بیرون و ....
حالا شما نیاز نیست بهترین ب تاب رو بخرین برایه اینکار ... ولی باید جوری هم خرید کنید که 2 سال دیگه نخواین باز یکی دیگه بخرین (چون نرم افزار ها به روز سنگین تر و کامل تر میشن)

این یه طرف قضیست

طرف دیگه ی قضیه ی این که
یه لب تاب هیچ وقت قابل قیاس با pc نیست
درسته که مثلا core i7 هست و کارت گرافیکش فلان کارت گرافیکه
اما نوع تکنولوژیش با مال pc فرق داره

مثلا
دوست من یه سیستم بسته با cpu core i 3 و یه لب تاب hp 6170 هم خریده که cpu core i7 داره
اونم خودش گرافیسته و رندر زیاد انجام میده

اون میگه که pcش خیی بهتر از لب تابش عمل میکنه
فقط تویه رندرینگه که لب تابه یه خورده بهتر عمل میکنه
این شاید بتونه مثال خوبی برات باشه

تصمیم آخر با خودته

--------------------
پ.ن : چرا تشکر برایه من بستست و نمیتونم از کسی تشکر کنم؟:44:

Farshid72
11-01-2012, 19:10

شاید همسرتون اطلاع دقیقی در مورد تفات های pc و لپ تاپ نداره...
بهر حال شما برای جا بجایشش میتونید از یه هارد جانبی استفاده کنید
در کل خودتون بهتر صلاح میدونید که نیازاتون با کدوم بر طرف میشه

b.zemiri
19-01-2012, 10:19
ممنون به خاطر جواباتون، ولی من جواب سوال آخرمو نگرفتم:41:

larantas
19-01-2012, 12:14
ممنون به خاطر جواباتون، ولی من جواب سوال آخرمو نگرفتم:41:

دوست عزیز این سئوال رو باید توی بخش های تخصصی سخت افزار پرسید. مطمئنا دوستان و اساتید اونجا بهتر راهنماییتون میکنن.

Farshid72
19-01-2012, 13:33
منظورتو از سری کزدن متوجه نمیشم اگه میشه یکم بیشتر توضیح بده شاید این چیزی که میگی من به یه اسم دیگه میشناسمش

adt89
19-01-2012, 13:45
سری کردن امکانش نیست.
معدود برنامه هایی هستند که قابلیت parallel processing دارند و با استفاده از شبکه میتونید از توان پردازشی چند کامپیوتر هم زمان استفاده کنید.

b.zemiri
20-01-2012, 12:54
نمیدونم چیزی راجع به رندر فارم شنیدید یا نه؟ نمیدونم اصلا ربطی داره یا نه؟
منظورم این بود که آیا میشه ما هم توی خونه با 3 تا پی سی همچین کاری انجام بدیم یا نه؟ مثلا موقعی که میخوایم یه صحنه سنگین رندر کنیم سی پی یو ها به طور همزمان بتونن این عملیات رو انجام بدن؟
دیروز یکی بهم گفت که گویا با سیستم عامل لینوکس فقط میشه این کار رو انجام داد اما چطوری؟؟؟
فکر نمیکنم شبکه کردن پی سی ها تو این زمینه جواب بده. شایدم اشتباه میکنم.
منتظر جوابتون هستم
ممنون:11:

adt89
20-01-2012, 18:20
در مورد لینوکس که خیر ربطی نداره.
مورد دیگر اینکه به این کار پردازش موازی میگویند نه سری به این صورت که کاری که قراره انجام بشه به کارهای کوچکتر تقسیم میشه و هر قسمت آنرا یک CPU انجام میدهد. یعنی این قابلیت باید تو برنامه ای باشه که با آن کار میکنید که قابلیت پردازش موازی داشته باشد و اکثر برنامه های سنگین این قابلیت را دارند (این برنامه ها را برای استفاده در ابر رایانه ها مینویسند).
من خودم کارهای CFD انجام میدم که برنامه های مورد استفاده ی ما قابلیت پردازش موازی دارند و با استفاده از یک شبکه از توان چند کامپیوتر برای محاسبات استفاده میکنیم البته شبکه را تکنسین مربوط راه انداخته است و من اطلاعی از چگونگی آن ندارم.
در کل اینکه شدنی هست ولی سخته.

b.zemiri
27-01-2012, 00:39
ممنونم :10: پس میشه یه کارایی کرد. نرم افزاری که من کار میکنم 3دی هستش ولی میخوام حجمهای زیاد رو هم بتونم به راحتی رندر بگیرم. میدونید که برق چقدر گرون شده :31: از شوخی گذشته ممنونم به خاطر جوابتون:20:

Xilevens
27-01-2012, 01:02
دوست عزيز پردازش موازي با چند دستگاه امكانش هست ولي دو مشكل داره
يكي اينكه خيلي وصل كردنشون مشكله چون بايد لينوكس نصب كنيد و نرم افزارهاي مخصوص رو اجرا كنيد و كلي باگ گيري كنيد
و ديگري اينكه با لپ تاپ نميصرفه اينكارا رو كردن
جوابگو نيست
موفق باشيد