PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل هنگ کردن در ویندوز7

ps3amir
09-01-2012, 09:19
سلام
من وقتی ویندوز 7 نصب میکنم داخل ویندوز هنگ میکنه.
یعنی کیبرد و موس و هر چی که در صفحه میشه دید فریز میشند.
بعضی وقت ها حتی در هنگام نصب ویندوز7 هم هنگ میکنه.
با xp و vista هیچ مشکلی ندارم.
با لینوکس اوبونتو هم هنگ میکنه.
از چند نسخه مختلف از ویندوز7 استفاده کردم بازم همین مشکل بود.
یکی از اونا را هم حتی از کسی که خودش قبلا امتحان کرده بود گرفتم.
ابونتو هم که هنگ میکرد حدود 20 نفر دیگه هم از همون نسخه استفاده کردند.(همان دیسک)
مربوط به کرک ویندوز هم نیست چون حتی قبل از کرک کردن هنگ میکنه.
مشکل ویروس هم نیست چون کسپراسکای آپدیت روی کامپیوتر نصب دارم.
مشخصات سیستم هم اینه:

cpu:
AMD ATHLON 64 X2 5200
mainboard:
abit AN52V
ram:
4gb ddr2
gpu:
nvidia geforce 9400gt 1gb
hard:
500GB sata
power:
green GP330A

یه مشکل دیگه هم دارم که اگه کمکتون میکنه بگم.
بعضی مواقع مخصوصا وقتی کلا کامپیوتر را از برق در بیارم بعدش وقتی روشن میکنم در صفحه abit میمونه وقتی سیم موس که usb هست را در میارم رد میکنه.
بعضی وقت ها هم وقتی وارد ویندوز میشم کیبرد کار نمیکنه و من کامپیوتر را یکی بار استند بای میکنم و بعدش درست میشه.

پیش یه خدمات کامپیوتری بردم گفتش تمام این مشکلات مربوط به پاورت هست که ضعیفه.

ممنون

ps3amir
10-01-2012, 08:42
کسی نمیدونه؟

saeed774
10-01-2012, 14:46
نه فکر نکنم از پاورت باشه چون سخت افزارت زیاد برق مصرف نمی کنن و همون اندازه 330 وات کافی هست البته چون پاورت گرین هست و 330 وات واقعی هست کافیه .
مشکل شما به احتمال زیاد از مادربردتون باید باشه که با 7 سازگار نیست . شما ببین سایت سازنده مادربرد که abit باشه آپدیت بایوسی برای 7 ارائه داده ؟ اگه بود که باید بایوس رو آپدیت کنین .
مشکل بعدی گیر کردن صفحه و ماوس و .... هم باز میتونه از مادر برد باشه . شما یکبار تنظیمات بایوس رو بصورت پیش فرض یا همون Default در بیار و بعد دنبال گزینه ای در بایوس باش که قابلیت استفاده از ماوس و کیبورد USB دار رو فعال میکنه و بعد Enable ش کن .
بایوس abit فک کنم با بایوس گیگابایت یکی باشند . مادر برد من Asus هست ، دقیق نمی تونم کمکت کنم ولی باید یه گزینه با عنوان Usb Lagacy ... یا همچین چیزی باشه که باید اونو Enable کنی .

ps3amir
10-01-2012, 15:30
نه فکر نکنم از پاورت باشه چون سخت افزارت زیاد برق مصرف نمی کنن و همون اندازه 330 وات کافی هست البته چون پاورت گرین هست و 330 وات واقعی هست کافیه .
مشکل شما به احتمال زیاد از مادربردتون باید باشه که با 7 سازگار نیست . شما ببین سایت سازنده مادربرد که abit باشه آپدیت بایوسی برای 7 ارائه داده ؟ اگه بود که باید بایوس رو آپدیت کنین .
مشکل بعدی گیر کردن صفحه و ماوس و .... هم باز میتونه از مادر برد باشه . شما یکبار تنظیمات بایوس رو بصورت پیش فرض یا همون Default در بیار و بعد دنبال گزینه ای در بایوس باش که قابلیت استفاده از ماوس و کیبورد USB دار رو فعال میکنه و بعد Enable ش کن .
بایوس abit فک کنم با بایوس گیگابایت یکی باشند . مادر برد من Asus هست ، دقیق نمی تونم کمکت کنم ولی باید یه گزینه با عنوان Usb Lagacy ... یا همچین چیزی باشه که باید اونو Enable کنی .

صفحه بایوس مادربرد من اینه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با آخرین بایوس مشکل برطرف میشه؟ مربوط به تاریخ 4.2008 میشه.
و موسم فقط usb هست کیبرد معمولیه تقریبا میشه گفت فقط زمانی که کلا کامپیوتر را از برق خارج کنم در صفحه abit میمونه که من دیگه قبل از روشن کردن کلا موس را خارج میکنم دیگه اون مشکل به وجود نمیاد.

saeed774
10-01-2012, 16:00
با آخرین بایوس مشکل برطرف میشه؟ مربوط به تاریخ 4.2008 میشه.
تا جایی که من دیدم ، مادربرد شما تا xp ساپورت میکنه ، شما با ویستا اصلا مشکلی نداشتی ؟
مشخصات آخرین آپدیت رو خوندم ولی در مورد این مشکل توضیحی نداده بود . نمیدونم ولی آپدیت بایوس ضرری نداره ولی باید خیلی مراقب باشی چون ممکنه آسیب ببینه . مخصوصا نباید هنگام رایت بایوس برق سیستم قطع بشه .
برای آپدیت هم لینک زیر مرحله به مرحله توضیح داده :
باز میگم آخرین آپدیت یا آپدیت های قبل چیزی در مورد 7 یا سازگاری و بهینه سازی اشاره نکرده و ممکنه آپدیت هم بی فایده باشه .
ولی به نظر من شما باید بیخیال 7 بشی ، البته نصب شدن ویندوز ویستا نشان از نصب شدن حتمی 7 نیست چون خیلی با هم فرق دارن .

ps3amir
10-01-2012, 16:26
تا جایی که من دیدم ، مادربرد شما تا xp ساپورت میکنه ، شما با ویستا اصلا مشکلی نداشتی ؟
مشخصات آخرین آپدیت رو خوندم ولی در مورد این مشکل توضیحی نداده بود . نمیدونم ولی آپدیت بایوس ضرری نداره ولی باید خیلی مراقب باشی چون ممکنه آسیب ببینه . مخصوصا نباید هنگام رایت بایوس برق سیستم قطع بشه .
برای آپدیت هم لینک زیر مرحله به مرحله توضیح داده :
باز میگم آخرین آپدیت یا آپدیت های قبل چیزی در مورد 7 یا سازگاری و بهینه سازی اشاره نکرده و ممکنه آپدیت هم بی فایده باشه .
ولی به نظر من شما باید بیخیال 7 بشی ، البته نصب شدن ویندوز ویستا نشان از نصب شدن حتمی 7 نیست چون خیلی با هم فرق دارن .

با ویستا مشکلی نداشتم فقط خوب ویستا سنگین بود.
پس همون بی خیال ویندوز7 میشم آپدیت بایوس هم ریسک داره هم معلوم نیست بشه یا نشه.
با تشکر فراوان از شما