PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رشته هوا فضا؟؟

artist5
08-01-2012, 06:38
سلام.وقت بخیر.میشه راهنمایی کنید در مورد این رشته.چه گرایشهایی دارد و هرکدام از گرایش ها در چه مورد بدرد میخورد؟بازار کار خوبی داره((هم در ایران وهم در خارج کشور))؟ممنون میشم راهنمایی کنید.

iceweek
08-01-2012, 07:23
برای انتخاب رشته 2 نکته را باید بگم.نتیجه تجربه خودم در مورد دانشجوها هست
1-فقط روی یک رشته زوم نکن.درباره حداقل 7-8 رشته تحقیق کن.( اونقدر دانشجو هست که فکر میکرده عشق یه رشته ای هست بعد که اومده گفته کاش رفته بودم فلان رشته.اصلا هم فکر نکن که شما فرق داری)
2-به محیط کاری که باید توی اون کار کنی دقت کن.ببین با روحیت سازگاره؟چون بعضی ها فقط به علاقشون به مطالبی که می خونن توجه دارن.(بازم دانشجو دیدم که عشق رشتش بوده.بعد هم که اومده از رشتش راضی بوده ولی وقتی میره توی محیط کاری اون رشته،پشیمون میشه)

در مورد هوا و فضا برای کارشناسی که فکر کنم فقط یه گرایش داره.ارشد را نمیدونم.اصلا روی کار در خارج حساب نکن.در ایران هم باید عضو ارگان های نظامی بشی.
البته یه خوبی داره که ارشدش نسبت به خیلی رشته ها قبولیش ساده تره چون کارشناسیش فقط چندتا دانشگاه دانشجو می گیره.

Alireza SM
08-01-2012, 08:21
هوافضا نه آینده درست و حسابی داره و نه درآمد ( توی ایران )
اگه عضو تشکلات نظامی و شبه نظامی هم نباشی به سختی میتونی ادامه تحصیل بدی یه بورسیه برای اعزام به خارج از کشور بگیری
کلا اگه به فیزیک علاقه داری برو سراغ مهندسی مکانیک ( که هوافضا اصلا بخشی از اونه ) و یا برق