PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ترکیب ایده آل امنیتی و بهینه سازی سیستم

alone one
07-01-2012, 15:48
به نظرتون از کدوم ترکیب زیر استفاده کنم؟
1. نرم افزارای که هم فایروال و هم آنتی ویروس و هم بهینه سازو باهم دارن
2. بهینه ساز + اینترنت سکیوریتی(یا برنامه هایی که آنتی ویروس و فایروال باهم دارن)
3. بهینه ساز + فایروال + آنتی ویروس
لطفا در صورت پیشنهاد هرکدوم از ترکیبها،بهترین نرم افزارهارم واسش ذکر کنین
همچنین دلیل انتخاب کردن اون ترکیب رو هم ذکر کنین
و 100 البته دلیل برگزیدن نرم افزاراتون تو اون ترکیب

باتشکر
alone one ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

*ویرایش شد

jafarian
07-01-2012, 16:09
برای امنیت سیستم نسخه اینترنت سکیوریتی رو پیشنهاد میدم مثل avira internet security 2012 که هم سبک هم دیتابیس قدرتمندی داره واسه بهینه سازم tuneup utilities میدم که کلی ابزار تو خودش جاداده لینک سوم هم بهترین برنامه های tune up مشخص کرده:20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

alone one
08-01-2012, 01:18
برای امنیت سیستم نسخه اینترنت سکیوریتی رو پیشنهاد میدم مثل avira internet security 2012 که هم سبک هم دیتابیس قدرتمندی داره واسه بهینه سازم tuneup utilities میدم که کلی ابزار تو خودش جاداده لینک سوم هم بهترین برنامه های tune up مشخص کرده:20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ممنون دوست عزیز که تو بحث شرکن کردین
لطفا بقیه اساتیدیم که این تاپیکو میبینن تو بحث شرکت کنن تا افراد تازه واردی مثه ما از تجربیاتشون بهره ببریم
ممنون

alone one
09-01-2012, 22:09
یعنی هیچکی اینجا وارد نیس تا من و امثال منو راهنمایی کنه؟!

Mohammad King
10-01-2012, 00:14
2. بهینه ساز + اینترنت سکیوریتی(یا برنامه هایی که آنتی ویروس و فایروال باهم دارن)

1-تون آپ +کاسپر اینترنت سکوریتی

alone one
10-01-2012, 14:03

1-تون آپ +کاسپر اینترنت سکوریتی

میشه دوستان یکم بیشتر توضیح بدین واس انتخابتون؟
به چه دلیل از این ترکیب استفاده کردین و چرا این نرم افزارارو انتخاب کردین؟

alone one
12-01-2012, 01:04
دیگه هیچکی نیس که نظری بده؟!
اون دوستانم که نظر دادنو رفتن،دیگه پشتشونم نگاه نکردن
خواهش هرکی تاپیکو میبینه نظر خودش روهم بگه،جای دوری نمیره
ممنون

jafarian
12-01-2012, 01:18
شما واسه امنیت سیستم از همون برنامه avira internet security 2012 میتونید استفاده کنید یا کاسپر که اونم نسخه سکیوریتی باشه برای بهینه سازی سیستم هم همون برنامه ای که معرفی کردم عالیه یا که از Advanced System Optimizer هم میتونید استفاده کنید کلش همینه این نظرمن بود تا مابقی دوستان چه نظری بدن.

milad_gta
12-01-2012, 02:02
2

Avira Internet Security
KasperSky Internet Security
Comodo Internet Security

-------------
tuneup
Glary Utilities
(Your Uninstaller + CCleaner + Defraggler )
و ...

* خودم ازشون استفاده میکنم

alone one
12-01-2012, 14:54
شما واسه امنیت سیستم از همون برنامه avira internet security 2012 میتونید استفاده کنید یا کاسپر که اونم نسخه سکیوریتی باشه برای بهینه سازی سیستم هم همون برنامه ای که معرفی کردم عالیه یا که از Advanced System Optimizer هم میتونید استفاده کنید کلش همینه این نظرمن بود تا مابقی دوستان چه نظری بدن.

2

Avira Internet Security
KasperSky Internet Security
Comodo Internet Security

-------------
tuneup
Glary Utilities
(Your Uninstaller + CCleaner + Defraggler )
و ...

* خودم ازشون استفاده میکنم

مرسی دوستان که تو بحث شرکت میکنین
اگه دلایل استفادتونم میگفتین خیلی خوب میشد
مثلا واس چی این ترکیبو انتخاب کردین و چرا این نرم افزارارو
برای مثال ظاهرشون خوب بود یا استفاده از منابع سیستمشون کم بود و یا ...
یجوری تاپیک به سمت یه نتیجه واقع بینانه پیش بره
بازم ممنون از شما عزیزان ( milad_gta و jafarian )

alone one
12-01-2012, 15:01
پست اول ویرایش شد

milad_gta
12-01-2012, 15:03
چرا از Comodo استفاده کنیم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، بقیه هم فکر نکنم توضیح بخواند (Your Uninstaller + CCleaner + Defraggler ) .

EXXTREME
12-01-2012, 15:04
دوست عزیز شما اگر فایروال هم نداشته باشی تا 1000سال دیگه کسی هکت نمیکنه.
فقط یه انتی ویروس خوب نصب کن کافیه.
دیگه ته تهش یه سوییت مثل اویرا یا...دیگه بهترین ترکیب چه صیغه ایه؟:31:

alone one
12-01-2012, 15:24
مرسی دوست عزیز که نظر دادین اما لطفا مطابق پست اول نظرتون و همچنین استدلال نظرتونم بگین
برای بعضی از دوستان اسفاده خوب از سیستمشون و همچنین نگه داری و مراقبت امنیتی از سیستم مهم هس
ممنون

Mohammad King
12-01-2012, 15:42
سلام

اتفاقن آنتی ویروس باید فایر .ال قوی داشته باشه...

آنتی ویروسی که فایر وال قوی نداشته باشه همه نوع ویروسی وار میشه!

اگر نه ویروسا رو که میشه توی دیوایس منجر غیر فعال کرد...

jolan57
12-01-2012, 16:07

دیگه از شما بعیده این حرف :46:
وقتی شما یک فایروال قوی بر روی سیستمتون نداشته باشید هکرها با یک پورت اسکنر به راحتی میتونن وارد سیستم شما بشن و تو 1000 سال نه بلکه تو چند دقیقه شما رو -- میکنند.
به نظر من اگر کاربری حرفه ای باشه اصلا نیازی به نصی آنتی ویروس نداره خودش به راحتی میتونه بفهمه کدوم فایل سالم است و کدوم مخرب ولی اگر فایروال نداشته باشه هیچ وقت نمیتونه بفهمه که سیستمش رو چه خطراتی تهدید میکنه

EXXTREME
12-01-2012, 16:10
سلام

اتفاقن آنتی ویروس باید فایر .ال قوی داشته باشه...

آنتی ویروسی که فایر وال قوی نداشته باشه همه نوع ویروسی وار میشه!

اگر نه ویروسا رو که میشه توی دیوایس منجر غیر فعال کرد...
محمد جان فکر کنم اشتباه میکنیا:46:
ازدیوایس منیجر هم غیرفعال کنی باز هم تو ریست بعدی پیداشمیشه همه مثل اتوران نیستن که:31:

---------- Post added at 04:10 PM ---------- Previous post was at 04:08 PM ----------

دیگه از شما بعیده این حرف :46:
وقتی شما یک فایروال قوی بر روی سیستمتون نداشته باشید هکرها با یک پورت اسکنر به راحتی میتونن وارد سیستم شما بشن و تو 1000 سال نه بلکه تو چند دقیقه شما رو -- میکنند.
به نظر من اگر کاربری حرفه ای باشه اصلا نیازی به نصی آنتی ویروس نداره خودش به راحتی میتونه بفهمه کدوم فایل سالم است و کدوم مخرب ولی اگر فایروال نداشته باشه هیچ وقت نمیتونه بفهمه که سیستمش رو چه خطراتی تهدید میکنه
جلان عزیز منظوره من این نبود که بدرد نمیخوره گفتم کسی -- نمیکنه یعنی کی میاد مارو -- کنه(حتماباید قضیرو باز کنم:31:)
درمورد port scanning هم حتی فایروال ویندوز میتونه جلوشو بگیره.

S0R3N4
12-01-2012, 16:16
خب برنامه هایی هستن مثل Norton 360 که ترکیبی از فایروال و آنتی ویروس و نرم افزار های بهینه سازی سیستم هستن.دیگه همه ی دوستان هم که در مورد قدرت نرم افزار های امنیتی نورتون همه چیز رو میدونن و نیازی به معرفی بیشتر نداره...
ولی اگه مایلی از نرم افزار های امنیتی به طور جداگانه استفاده کنی و نرم افزار بهینه سازی جدا من به نظرم حتی اگه از یه اینترنت سکوریتی استفاده نمیکنی حداقل به همراه آنتی ویروست یه فایروال جداگانه هم نصب کن...هدف از نصب فایروال فقط جلوگیری از -- شدن سیستم نیست که...شاید تا 100 ساله دیگه کسی نخواد منو تو رو -- کنه...ولی با فایروال میتونی تک تک ورودی و خروجی سیستمت رو چک کنی و جلوی اتصال فایل های مخرب رو به اینترنت بگیری(اینطوری اونا رو هم فلج کردی) یا اینکه از دسترسی غیر مجاز فلان برنامه به اینترنت جلوگیری کنی و فوایدی از این دست...
در بین آنتی ویروس ها هم همه چیز سلیقه ای هست...
ولی به نظرم اویرا از بقیه سبک تر و قدرتمند تره...ولی فایروال زیاد جالبی نداره...میتونی در کنارش از فایروال Comodo یا اوتپوست و زون الارم استفاده کنی که کار باهاشون یکمی راحت تره و صد البته قوی تر از فایروال اویرا هستن...
برنامه های بهینه سازی هم دقیقا میشه گفت سلیقه ای هست...من خودم Tune Up و System Mechanic رو به بقیه ترجیح میدم...
برای انتخاب انتی ویروس و فایروال مورد نظر بهتری سری به این تاپیک بزنی...قطعا زودتر به نتیجه ی دلخواه میرسی:

kases
12-01-2012, 16:17
به نظر من حتی فایروال نرم افزاری هم هیچ وقت نمتونه جلو حملاتو بگیره فایروال نرم افزاری اگه تمام قدرت خودشو بزاره شاید جلو حملات به بیرون سیستم رو بگیره و در برابر حملاتیکه از بیرون انجام میشه نتونه تاب بیاره با چند دستور ساده میشه فایروالو دور زد حتی فایروالهایی مثل کمودو . کسپر .....میشه مثل اب خوردن ازشون رد شد پس زیاد وسواس نداشته باشین درمورد بهنه ساز به نظر من سیستم مکانیک خیلی خوب کارشو بلده موفق باشین

jolan57
12-01-2012, 16:31
جلان عزیز منظوره من این نبود که بدرد نمیخوره گفتم کسی -- نمیکنه یعنی کی میاد مارو -- کنه(حتماباید قضیرو باز کنم:31:)
درمورد port scanning هم حتی فایروال ویندوز میتونه جلوشو بگیره.
هکرهای بیکار روسی و چینی منتطر هستند تا پورت باز پیدا کنند :دی
خب این درست شد به نظر من فایروال سون حتی از خیلی از فایروال های مثل نود قوی تر هستند
پس شد فایروال ویندوز + یک آنتی ویروس

milad_gta
12-01-2012, 17:43
اگر Av خالی میخوای من Kasper رو پیشنهاد میدم . چون از دیتابیس قدرتمندی بهرمنده ! ( نگفتم قدرتمند تر از فلان ... )

alone one
12-01-2012, 18:21
ممنون از همه دوستانی که اومدن و نظر دادن اما خواهش میکنم از بحث های بی مورد پرهیز کنن
ابتدا ترکیب مورد نظرشونو اعلام،بعد نرم افزارهای مورد استفاده در ترکیبشونو و بعد دلیل استفاده از این ترکیب و نرافزارو بگن
به همین راحتی
اینجوری واس هرکسی که به این تاپیک میاد و مثه من دنبال این سوال هس،بهتر و سریع تر به جوابش میرسه
ممنون

jolan57
12-01-2012, 20:16
پیشنهادهای من برای ترکیب امنیتی :
اگر آنتی ویروس قوی و بی دردسری میخوایید:
1-نورتون اینترنت سکوریتی
2-آویرا اینترنت سکوریتی
اگر اهل سوال و جواب آنتی ویروس هستید و دوست دارید بر سیستمتان نظارت کامل داشته باشید:
1-کمودو اینترنت سکوریتی
2-کسپرسکی اینترنت سکوریتی
البته میدونید از ترکیب محصولات بالا هم استفاده کنید مثل نورتون آنتی ویروس + کمودو فایروال

ALI16437
12-01-2012, 20:43
با سلام

به همه دوستان گل پی سی وردیم ، خوب یکی از متخصصین امنیت در شبکه یک حرف
قشنگ زده و اون اینه که ، در اینترنت و کلا در جامعه جهانی امنیت نسبی است و هیچگاه
نمیشه گفت اینجا با انجام اینکارها حالا ما یک امنیت 100% داریم و هیچ خطری شامل
حال ما نمیشه همیشه هکرها و سارقان اطلاعات مهم به دنبال بهبود راههای خود برای نفوذ
هستند و تلاش برای نوشتن بدافزارهای جدید یا راهکارهای نفوذ جدیدی هستند و همینطور
شرکتهای امنیتی هم در حال تلاش برای افزایش ظریب امنیتی محصولات خودشون هستند
و این یک جنگ مداوم و ادامه دار هست که هیچ کس نمیتونه موفقیت کاملی رو داشته باشه
انتی ویروسها و فایروالها و اینترنت سکیوریتیها ، همه و همه تنها برای افزایش ظریب امنیتی
هستند و هیچکدام امنیت صددرصد رو برای کسی نمیتونند تامین کنند و این واقعیتی انکار
ناپذیر است.

خوب میرسیم سر اظهار نظرهای شخصی اینکه من بگم فلان انتی ویروس خوب یا فلان انتیویروس
خوب نیست اصلا اهمیتی نداره و حتی فایروال و نرمافزار بهینه سازی ،
نورتون پرفروشترین انتی ویروس جهانی است اینم قابل انکار نیست و در تستهای انجام شده همه
همیشه رتبه های بالا و قابل قبولی رو کسب کرده و حتی دارای لایه های امنیتی افزون براین هم
هست اما این بهترین انتی ویروس در تستهای فایروال رتبه های بسیار ضعیفی رو کسب کرده
البته ممکن بعضی از دوستان از حرف من ناراحت بشن ولی واقعیت همینه ، و حتی خود سایت
نورتون در پی درخواستهای مکرر استفاده کنندگان یک نظر سنجی از استفاده کنندگان از محصولاتش
انجام داده بود که در اون گفته بود کاربران نورتون از ضعف فایروال نورتون تا چه حد متزرر شدند ،
خوب حتی کوموده با این همه طرفدار که من هم یکیشونم باز در زمینه فایروال که نقطه قوتش
هست هم بی عیب نیست و اشکالات و معایب بزرگی داره البته این به معنی رد کردن محاسن بی شمار
فایوال کومودو نیست فقط بیان این مطلب است که فایروالی که به عنوان بهترین در تستها شناخته شده
هم مطلقا بی عیب نیست البته انتی ویروسش که دیگه نیاز به گفتن نداره اصلا قابل غیاث با انتی ویروسهای
مطرح امروز نیست ( البته من طرفدار پر رو پا قرص فایروال کومودو هستم )
خوب با این گفته ها ما به این نتیجه میرسیم که استفاده از یک فایروال + یک انتی ویروس جدا بهترین گذینه است
ولی این هم باز دارای اشکالاتی هست مثل اینکه به این ترتیب یکپارچگی امنیت در سیستم دچار اختلال شده
و ممکنه، بازم میگم ،ممکنه، کارکرد اونها با هم دچار اختلال، باگ بشه ، و باز به گفته یکی از اساتید همین فرم
استفاده از یک سیستم یکپارچه از نظر امنیت میتونه این مشکلات رو کمتر در پی داشته باشه نه اینکه اصلانداره ،

خوب یکی از دوستان گفته بود در چند پست قبل که چه نیازی به فایروال هست و من بسیار برام جالب بود که
بدونم این دوستمون درباره دهکده جهانی و خطرات جهانی شدن و اینترنت یک سرچ کوچک بکنه یک سر به چند
سایت مثل نگهبان بزنه و انوقت این حرفها رو بزنه ، حالا در بسیاری از کشورهای دنیا علاوه براین اینترنت سکیوریتیها
که ما کرک شده یا تریال یا با کلید استفاده میکنیم و اونها از نسخه اورژینال ، رو به سوی فایروالهای سخت افزاری
اوردنند و برای افزایش ظریب امنیت از اونها استفاده میکنند در کنار فایروال نرمافزاری ،

SevenCity
12-01-2012, 20:50
فقط میخواستم بگم یه کاربر آشنا به سیستم عاملش به هیچ عنوان به نرم افزارهای عقب مونده ای چون بهینه سازها و انیستالرها احتیاج نداره فقط میدونم که امثال من میرن سراغ این برنامه ها

برای کاربرای حرفه ای تنبل هم این برنامه ها حکم سریعتر کارهارو انجام دادنه که البته بخاظر اشغال فضا و سنگینی برنامه و صدمات جبران ناپذیری که بعضی اوقات به ویندوز وارد میکنند اصلا به صرف نیستند

سوال: اصلا چرا باید از بهیته ساز استفاده کنیم؟

Serenity
12-01-2012, 23:34
به عنوان ترکیب امنیتی :

Norton 360 + Malwarebytes Anti-Malware

نورتون 360 مانند تمامی محصولات نورتون دارای فایروال قدرتمند و آنتی ویروسی توانا هست در کنارش هم Malwarebytes Anti-Malware نصب کنی به جای 100% امنیت 120% امنیت داری !! و ویروس ها دیگه هیچ حرفی برای گفتن نخواهند داشت ! :21:

چون نورتون 360 خودش بهترین بهینه ساز رو داره نیازی نیست برنامه دیگه ای نصب کنی اما اگرم خواستی نصب کنی پیشنهاد من :

System Mechanic
یا
Windows 7 Manager

saeediranzad
13-01-2012, 10:27
خوب من از comodo internet security استفاده میکنم. کومودو یه برنامه مجانی هم بنام comodo system cleaner داره.
البته رجیستری پاک کن و تمیزکننده های دیگه هم روی سیستم دارم.
فکر میکنم برخلاف آنتی ویروسها، بهینه سازها باهم تضادی نداشته باشند و میشه دوسه تاشون را باهم نصب کرد.
اگرچه نیازی نیست. مهمترین علت نصب یه برنامه مجانی برای من ، نیاز نداشتن به کرک و آپدیت کردنشه.

EXXTREME
13-01-2012, 12:41
دوسن عزیز مگه میخوای اپولو هوا کنی یا میخوای از سیستم های ناسا محافظت کنی که تو هر تاپیکی پست میدی میگین سر بزنین.
انقدر وسواس نباش شما فایروال هم نداشته باشی هیچ اتفاقی برای سیستمت نخواهد افتاد یه انتی ویروس کارتو راه میندازه.
سیستم یکی از اقوام سالهاست هیچ سوییتی روش نیست بیشتر موقع ها هم از نت استفاده میکنه ولی فرقش اینکه میدونه چیکار کنه ویروسی نشه مثلا اتورانه فلشو بسته فایلهای مشکورو اجرا نمیکنه و...
هر کی ندونه فکر میکنه ایران هکر پرورش میده که همه نگران امنیتن:31:

---------- Post added at 12:41 PM ---------- Previous post was at 12:37 PM ----------

هکرهای بیکار روسی و چینی منتطر هستند تا پورت باز پیدا کنند :دی
خب این درست شد به نظر من فایروال سون حتی از خیلی از فایروال های مثل نود قوی تر هستند
پس شد فایروال ویندوز + یک آنتی ویروس
دوست عزیز اون هکر به قول شما روسی باید اول یباد ای پی ارو پیدا کنه بعد پورت اسکن کنه اگر پورتی باز بود بتونه کاری کنه که اصلا امکانش وجود نداره.نمیدونم شماها چرا میخوان این مسئلرو بزرگ کنین.امکان نداره کسی -- بشه علکی که نیست اخه.احتمالش 1 در ملیونه.
یه سیستم با یه ایپی بین ملیاردها ای پی:31:
فایروال ویندوز هم اصلا لازم نیست.
محض اطلاع خدمتتون عرض کنم تمام عرایض من مربوط یه inbound است.

خب این درست شد

چی چیو درست شد:31:

alone one
13-01-2012, 18:15
دوسن عزیز مگه میخوای اپولو هوا کنی یا میخوای از سیستم های ناسا محافظت کنی که تو هر تاپیکی پست میدی میگین سر بزنین.
انقدر وسواس نباش شما فایروال هم نداشته باشی هیچ اتفاقی برای سیستمت نخواهد افتاد یه انتی ویروس کارتو راه میندازه.
من از همه دوستان معذرت میخوام،این قضیرو امروز فهمیدم
اگه اسپم نمیشد تو همه تاپیکا میرفتم و معذرت خواهی میکردم
اینکارو من انجام ندادم،یه مشکلی پیش اومد که توضیحش مفصله
بازم شرمنده