PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برنامه شطرنج

rose gol
04-01-2012, 23:26
سلام اگر از دوستان کسی هست که الگوریتم برنامه ی شطرنج رو که به زبان c++یا c# رو داره ممنون میشم بذاره برام

afterpc
05-01-2012, 00:12
نوشتن شطرنج و هوش مصنوعی اون کار بسیار طاقت فرسایی هست و من شخصا "حوصلشو ندارم"!
ولی اگه یه الگوریتم کلی بخواین، اول باید صفحه و مهره ها رو آماده کنین، بعد حرکت مهره ها رو تنظیم کنین (فیل عین اسب سرشو نندازه بره، اسب عین سرباز وسواسی نباشه و سرباز عین شاه تنبل نباشه!) بعد هم که میرسیم به هوش مصننوعی...
اونجا باید شما تمام حرکات شخص رو تخمین بزنین و یه کاری واسش بکنین (که من شخصا نمیدونم چطور میشه)
به هر حال، برخی نرم افزار ها هستن که از این کار کمتری میخوان و کاربردی تر هستن، ولی اگه کسی بسازه خیلی پیشرفت میکنه و کلا خیلی خوبه. اگه سورس هم کسی بذاره که دیگه محشره! :46:

intellectual2009
31-01-2012, 12:16
سلام دوستان....کسی هست که در مورد هوش مصنوعی به کار رفته در شطرنج توضیحاتی بده...
می خوام توضیحات کاربردی و اگه بشه در محیط برنامه نویسی VB یا C# باشه...من خودم یک برنامه نوشتم ولی متاسفانه هوش مصنوعیش بسیار پایین...(در حد جلبک)....چه جوری میشه سطح یا قدرت برنامه رو تنظیم کرد؟
الگوریتم های اضافی رو چه جوری میشه کم کرد؟یا افزودن database چه جوریه؟که مثلا اگه برنامه در موقعیت مشابهی قرار گرفت بتونه از بین چند حرکت یکی رو انتخاب کنه؟شرمنده اگه طولانی شد...ممنون