PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دو تا کامپیوتر دارم چطوری شبکه اشون کنم؟

ALI V8
04-01-2012, 14:20
دو تا کامپیوتر دارم چطوری شبکه اشون کنم؟

دوستان من دو تا کامپیوتر دارم یکی قویتر یکی ضعیف تر.میخواستم اون ضعیفه رو شبکه کنم که شبها روشن بذارم برای دانلود.ولی روش کار رو نمیدونم اگر ممکنه راهنمایی کنید که چطوری اینکار رو انجام بدم.
مودم هم TP-LINK TD-W8901G هستش و چهار پورت داره.

هر دو کامپیوتر هم پورت شبکه رو دارند..
ممنون میشم راهنمایی کنید و تجربه تون رو در اختیار من و دوستان قرار بدهید.

Netw0rks
04-01-2012, 18:17
دو تا کامپیوتر دارم چطوری شبکه اشون کنم؟

دوستان من دو تا کامپیوتر دارم یکی قویتر یکی ضعیف تر.میخواستم اون ضعیفه رو شبکه کنم که شبها روشن بذارم برای دانلود.ولی روش کار رو نمیدونم اگر ممکنه راهنمایی کنید که چطوری اینکار رو انجام بدم.
مودم هم TP-LINK TD-W8901G هستش و چهار پورت داره.

هر دو کامپیوتر هم پورت شبکه رو دارند..
ممنون میشم راهنمایی کنید و تجربه تون رو در اختیار من و دوستان قرار بدهید.

منظورتون از شبکه کردن کامپیوتر ضعیف تر چیه ؟

کافیه هر دو تا سیستم رو با کابل به مودم وصل کنید تا شبکه بشن !

دقیقا میخواید چه کاری انجام بدید ؟

ALI V8
04-01-2012, 19:13
منظورتون از شبکه کردن کامپیوتر ضعیف تر چیه ؟

کافیه هر دو تا سیستم رو با کابل به مودم وصل کنید تا شبکه بشن !

دقیقا میخواید چه کاری انجام بدید ؟

میخوام کامپیوتر دوم رو شبها روشن بذارم برای دانلود.فقط بتونم کنترلش کنم.مثلا شب که کامپیوتر اولی رو خاموش میکنم اون روشن بمونه و دانلود کنه.
از طریقه شبکه میشه دیگه چون یه مانیتور بیشتر ندارم که.
منظورم از کامپیوتر ضعیف تر اینه که اون ارزون تره شبها روشن بمونه دانلود کنه یه طوریش هم شد زیاد به جایی برنمیخوره.

Farshid72
05-01-2012, 00:02
خب دوسته عزیز شما مانیتورت رو سوئیچ کن به اون رو حالت PPOE قرار بده کابلتو به مودم وصل کن دانلودتو بنداز تو حالت دانلود شدن و تیکش بعد از اتمام دانلود خاموش شه رو بزن و بگیر بخواب

ALI V8
05-01-2012, 00:11
خب دوسته عزیز شما مانیتورت رو سوئیچ کن به اون رو حالت PPOE قرار بده کابلتو به مودم وصل کن دانلودتو بنداز تو حالت دانلود شدن و تیکش بعد از اتمام دانلود خاموش شه رو بزن و بگیر بخواب

دوست من میخوام کامپیوتر دومی تا صبح دانلود کنه.کلا میخوام بوسیله اولی کنترلش دستم باشه مثلا هاردشو ببینم یا هرچی.فقط شبها روشن کنم شروع به دانلود کنه بعدصبح فایلهاش رو بردارم کپی کنم تو هارد کامپیوتر اولی.مثل شبکه.
بابت توضیحت ممنون ولی دقیق نفهمیدم چی گفتی!

...ALI...
05-01-2012, 02:31
برای اینکار نیازی نیست مودم رو به حالت ppoe قرار بدید اون حالت مخصوص اینترنت هستش و تفاوتی در کل برای شما
نمی کنه که چطوری باشه
بهترین و راحت ترین کار استفاده از برنامه های اماده برای اینکار هستش
برنامه ای که من پیشنهاد می کنم Network Magic هست مخصوص کمپانی Cicso که می در گوگل لینکش رو پیدا کنید

davod_danger666
05-01-2012, 08:12
برای اینکار نیازی نیست مودم رو به حالت ppoe قرار بدید اون حالت مخصوص اینترنت هستش و تفاوتی در کل برای شما
نمی کنه که چطوری باشه
برنامه ای که من پیشنهاد می کنم Network Magic هست مخصوص کمپانی Cicso که می در گوگل لینکش رو پیدا کنید

دوست عزیز Network Magic کاراییش چیه؟

ALI V8
05-01-2012, 11:01
نمی کنه که چطوری باشه

ممنون بخاطر توضیح.حالا از کجا شروع کنم؟دو تا کامپیوتر رو بوسیله کابل شبکه به هم وصل کنم یا با کابل پورت مودم؟
دقیقا بگید از کجا و چطور شروع کنم.ممنون.

Netw0rks
05-01-2012, 19:13
پیشنهاد من اینه که دو تا سیستم رو با کابل شبکه به مودم وصل کنید !

بعدش از همون Remote Desktop ویندوز استفاده کنید !

اینجوری نیاز به برنامه خاصی هم ندارید !

ALI V8
05-01-2012, 19:17
پیشنهاد من اینه که دو تا سیستم رو با کابل شبکه به مودم وصل کنید !

بعدش از همون Remote Desktop ویندوز استفاده کنید !

اینجوری نیاز به برنامه خاصی هم ندارید !

ممنون.فقط یه کم شمرده تر بگید که انجام بدم.من اینطوری نمیدونم واقعا چیکار باید بکنم.
کابل شبکه رو تهیه کنم. یعنی دو تا کابل شبکه رو بزنم به دو پورت مودم؟

Farshid72
05-01-2012, 21:03
دوسته عزیز هرچی میدونی رو بیخیال شو
شما کاری که میگمو بکن
شب اول شما کابل سیستم قدیمی رو وصل کن به مودم بعد دانلودتو انجام بده
صب که بیدار شدی کابل رو از مودم بکش و به سیستم جدیدت بزن
بعد وارد کانکشن شو بعد وارد PROPERTIES
بعد وارد IPv4 شو بعد وارد کن
192.168.0.1
بعد تب بزن تا دومی رو خود سیستم برات پر کنه
بعد تو سیستم قدیمی هم وارد کن
192.168.0.2
تب بزن دومی پر شه بعد تو سومی وارد کن
192.168.0.1
سیستمت شبکه شد
البته اگه ویندوزت 7 هستش
حالا وارد network center شو و از اونجا وارد سیستم قدیمیت شو فایل هاتو درار
قبلش باید درایوی که فایل هات توشه رو share کنی

ALI V8
05-01-2012, 23:07
دوسته عزیز هرچی میدونی رو بیخیال شو
شما کاری که میگمو بکن
شب اول شما کابل سیستم قدیمی رو وصل کن به مودم بعد دانلودتو انجام بده
صب که بیدار شدی کابل رو از مودم بکش و به سیستم جدیدت بزن
بعد وارد کانکشن شو بعد وارد PROPERTIES
بعد وارد IPv4 شو بعد وارد کن
192.168.0.1
بعد تب بزن تا دومی رو خود سیستم برات پر کنه
بعد تو سیستم قدیمی هم وارد کن
192.168.0.2
تب بزن دومی پر شه بعد تو سومی وارد کن
192.168.0.1
سیستمت شبکه شد
البته اگه ویندوزت 7 هستش
حالا وارد network center شو و از اونجا وارد سیستم قدیمیت شو فایل هاتو درار
قبلش باید درایوی که فایل هات توشه رو share کنی

ممنون امتحان میکنم.بله ویندوز 7 هستش.البته اگر بخوام هر دو کامپیوتر رو تو مانیتور داشته باشه باید دو تا کابل مودم داشته باشم درسته؟

Farshid72
06-01-2012, 09:51
ممنون امتحان میکنم.بله ویندوز 7 هستش.البته اگر بخوام هر دو کامپیوتر رو تو مانیتور داشته باشه باید دو تا کابل مودم داشته باشم درسته؟

ببین اگه بخوای به هارد هر دوتا ش دست رسی داشته باشی یعنی اینکه فایل های هارد سیستم قدیمیتو SHARE کنی تا تو سیستم جدید قابل روئیت باشه بله باید دوتا کابل باشه
ولی اگه بخوای هر دوتا سیستم رو با یه نمایشگر بالا بیاری باید از هر دوتا سیستم یه کابل خروجی از گرافیک به نمایشگر وصل کنی

davod_danger666
10-01-2012, 22:33

چیکار کردی بالاخره؟درست شد؟

ALI V8
11-01-2012, 02:29
چیکار کردی بالاخره؟درست شد؟
داوود عزیز.رک بگم در واقع هیچی نفهمیدم برای همین روم نشد دیگه بپرسم.:11:

Farshid72
11-01-2012, 14:32
دوسته عزیزم سوال کردن که عیب نیست بازم میپرسیدی باز برات باز ترش میکردم..میخوام یه پیام خصوصی بده چون الان کار دارم تا بعدا آموزشش رو با عکس برات بفرستم
با تشکر

Farshid72
11-01-2012, 23:09
دوسته عزیز شما اول وارد عکس زیر شو :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بعد وارد properties شو :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بعد وارد IPv4 شو :
و اون اعداد رو وارد کن ( یادت باشه این کارارو از توی کامپیوتر جدیدت انجام بدی )
حالا OK کن و همه چی تموم شد
حالا وارد کامپیوتر قدیمت شو همین کار ها رو انجام بده ولی با این تفاوت که وقتی میخواد اعداد رو وارد کنی باید وارد کنی :
حالا ok کن و همه چی تموم
حالا وارد قسمت زیر شو :
اگه آدرسو بلد نیستی توی آدرس بار رو نگاه کن تا مسیرشو یاد بگیری
بعد روی آیکون وستی که دورش خط کشیدم کلیک کن بعد وارد شبکه میشی که دو تا سیستم رو نشون میده
فابل هاتو دانلود که کردی از توی سیست قدیمیت وارد درایو ویندوز شو بعد وارد پوسه user بعد وارد پوشه ای به اسم سیستمت شو مثلا من گذاشتم دانش(آدرس بار رو نگاه کن میفهمی ) :

فایل هاتو بزار اونجا
بعد بیا از سیستم جدیدت اونجا که دوتا سیستم رو نشون میداد وارد سیستم قدیمیت شو و وارد همون پوشه شو و فایل هاتو وردار
متوجه نشدی باز بگو بهت بگم

ALI V8
12-01-2012, 02:01
خب بهتر شد.ممنون.بابا چرا زحمت کشیدی.هر چند باید همین کار رو میکردی تا بفهمم.بعد در مورد کابل نگفتید یه کابل عینه همین کابله مودم که به پشت کامپیوتر وصله بگیرم از یه پورته مودم وصل کنم به کامپیوتر قدیمیه؟
میتونم شبها این جدیده(مستر) رو خاموش کنم ولی اون قدیمه(اسلیو) روشن باشه و دانلود کنه؟

Farshid72
12-01-2012, 11:54
آره یه کابل شبکه بگیر اگه کامپیوتر جدیدت دوتا پورت lan داره بزن تو کامپیوتر جدیدت
با این کار سیستمت شبکه میشه و میتونی بازی هم کنی
کاراتو ضب انجام بده صبح شبکه کن و فایل هاتو وردار

ALI V8
12-01-2012, 12:13
آره یه کابل شبکه بگیر اگه کامپیوتر جدیدت دوتا پورت lan داره بزن تو کامپیوتر جدیدت
با این کار سیستمت شبکه میشه و میتونی بازی هم کنی
کاراتو ضب انجام بده صبح شبکه کن و فایل هاتو وردار
کابل شبکه با کابل مودم فرق میکنه؟
میشه یه کابل دیگه به مودم بزنم وصلش کنم به کامپیوتر دوم ؟اینطوری شبکه میشه؟
وقتی شب کامپیوتر 1 خاموش میکنم میتونم ویندوز کامپیوتر دوم رو تو مانیتورم ببینم؟دانلودش رو تنظیم کنم؟
بعدش دیگه فقط مانیتور رو خاموش کنم کامپیوتر دوم تا صبح کارش رو انجام بده.ببخشی خیلی سئوال میکنم.واقعا عذر خواهی میکنم.