PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاچ یا غیر تاچ؟

m.beh
04-01-2012, 01:33
سلام
من یه گوشی نوکیا 79 داشتم غیر تاچ راضیم بودم ولی آنتنش خراب شد دیگم درست نشد برای همین باید یه گوسی نو بخرم
با توجه به اینکه گوشی های جدید که من تا حالا دیدم و امکاناتی من می خوامو دارند ناچ هستند و من تا حالا گوشی هام غیر تاچ بوده چن تا سوال داشتم
1-برنامه های غیر تاج را می شه روی گوشی تاچ ریخت

خودم فکر می کنم نه. بازی زیاد می کنم با گوشیم فکر کنم بازی های تاچ هم الان زیاد شده نه؟ یعنی مشکلی نیست برای بازی؟

ولی یه چند تا برنامه زبان و اینا دارم رو گوشی قدیمیم فکر نکنم بشه ریختش تو تاچ؟ اونوقت هیچ راهی هست که بشه این برنامه ها رو استفاده کرد؟ بچه هایی که گوشی تاچ دارند لطفا بگند که برنامه کاربردی برای گوشیشون راحت گیر میاد؟

2- اون وقت ها یه سیستم عامل بود سیمبین خیلی خوب بود تا حالام که با خیلی برنامه ها کار کرده ولی حالا گیر کردم برای سیستم عامل چی خوبه؟ بادا؟ ویندوز ؟ خود سیمبین؟ یا هرچی دیگه؟ اصلا الان بدون سیستم عاملم تو بازار هست ؟ خوبه؟ اونوقت برنامه های مناسب با کدوم سیستم عامل راحت تر گیر میاد؟

برنامه های جاوا رو همشون اجرا می شه ؟ من برنامه های مصرفیم بیشتر جاوا بود.

حالا که به اینجا رسیدیم من یه گوشی می خوام حول حوش 300 تومن تا 400 تومن ترجیح می دم به 300 نزدیک تر باشه.
بعد غیر این برنامه ها که گفتم یعنی دوست دارم باهاش بازی کنم و برنامه کاربردی توش بریزم. یه کمم آهنگ گوش می دم باهاش. از امکانات دیگم می خوام حتما وایرلس داشته باشه GPRS هم می خوام.دوربینشم خوب باشه نسبتا از دوربین گوشی قبلیم راضی بودم. باطریشم خوبب مونه شما پیشنهادی دارید؟ راستی تو جیبم جاشه یعنی حجیم نباشه گوشی من معمولا تو جیبمه!

راستی یه سوال دیگه این برنامه هایی که با چررخش گوشی کار می کنند مثل ماشین بازی که گوشی رو مثل فرمون می گیری دستت الان با همه ی گوشی های چرخشی کار می کنند یا باید مشخصه ی خاصی داشته باشند؟

behnam129
04-01-2012, 13:03
سلام
من یه گوشی نوکیا 79 داشتم غیر تاچ راضیم بودم ولی آنتنش خراب شد دیگم درست نشد برای همین باید یه گوسی نو بخرم
با توجه به اینکه گوشی های جدید که من تا حالا دیدم و امکاناتی من می خوامو دارند ناچ هستند و من تا حالا گوشی هام غیر تاچ بوده چن تا سوال داشتم
1-برنامه های غیر تاج را می شه روی گوشی تاچ ریخت

خودم فکر می کنم نه. بازی زیاد می کنم با گوشیم فکر کنم بازی های تاچ هم الان زیاد شده نه؟ یعنی مشکلی نیست برای بازی؟

ولی یه چند تا برنامه زبان و اینا دارم رو گوشی قدیمیم فکر نکنم بشه ریختش تو تاچ؟ اونوقت هیچ راهی هست که بشه این برنامه ها رو استفاده کرد؟ بچه هایی که گوشی تاچ دارند لطفا بگند که برنامه کاربردی برای گوشیشون راحت گیر میاد؟

2- اون وقت ها یه سیستم عامل بود سیمبین خیلی خوب بود تا حالام که با خیلی برنامه ها کار کرده ولی حالا گیر کردم برای سیستم عامل چی خوبه؟ بادا؟ ویندوز ؟ خود سیمبین؟ یا هرچی دیگه؟ اصلا الان بدون سیستم عاملم تو بازار هست ؟ خوبه؟ اونوقت برنامه های مناسب با کدوم سیستم عامل راحت تر گیر میاد؟

برنامه های جاوا رو همشون اجرا می شه ؟ من برنامه های مصرفیم بیشتر جاوا بود.

حالا که به اینجا رسیدیم من یه گوشی می خوام حول حوش 300 تومن تا 400 تومن ترجیح می دم به 300 نزدیک تر باشه.
بعد غیر این برنامه ها که گفتم یعنی دوست دارم باهاش بازی کنم و برنامه کاربردی توش بریزم. یه کمم آهنگ گوش می دم باهاش. از امکانات دیگم می خوام حتما وایرلس داشته باشه GPRS هم می خوام.دوربینشم خوب باشه نسبتا از دوربین گوشی قبلیم راضی بودم. باطریشم خوبب مونه شما پیشنهادی دارید؟ راستی تو جیبم جاشه یعنی حجیم نباشه گوشی من معمولا تو جیبمه!

راستی یه سوال دیگه این برنامه هایی که با چررخش گوشی کار می کنند مثل ماشین بازی که گوشی رو مثل فرمون می گیری دستت الان با همه ی گوشی های چرخشی کار می کنند یا باید مشخصه ی خاصی داشته باشند؟
سلام دوست عزیز سعی کردم به تمام سوالاتون در حد توانم جواب بدم
1- بعضی از برنامه های سیمبین هم با گوشی های تاچ و هم غیر تاچ سازگاری دارند مثل :
X-plore -- Smart Movie -- Power Mp3 -- Power Movie -- App Locker
که البته این چند مورد رو من خودم امتحان کردم. اما در مورد بازی ها فکر نمیکنم اینطور باشد (اکر هم باشد خیلی نادر است)
اصلا برای بازی نگران نباشید چون سیستم عامل های تاچ(مانند iOS و آندروید) بازی های فوق العاده ای اجرا میکنند
اگر منظورتون از برنامه زبان دیکشنری هست باید بگم که برای بیشتر سیستم عامل های تاچ پیدا میشه الحمدلله

2- ببینید الان از لحاظ تعداد برنامه های متنوع ، آیفون و آندروید ، واقعا عالی اند اما آیفون که خبر دارید خیلی گرونه و به نظر من آش دهن سوزی نیست و مرغون به صرفه نیست پس میمونه آندروید!(البته سیمبین رو من هنوز که هنوزه قبولش دارم)
البته این را هم در نظر داشته باشید که اجرای برنامه های جاوا در تعدادی از این سیستم عامل ها به راحتی امکان پذیر نیست(مانند iOS و آندروید و ویندوزفون مسخره) درحالی که در سیمبین و بادا این امر میسر است

و اما برای خرید آندروید شما میتونید htc Wildfire S رو که بسیار خوش دست و جمع و جور است ویا سامسونگ Galaxy Ace که بسیار زیباست و صفحه نمایش بزرگتری هم داره رو انتخاب کنی و اگه بتونی سونی اریکسون رو تحمل کنی چندین مدل با سخت افزار مناسب موجوده
بادا هم میتونی S8500 Wave و یا S8530 Wave II رو انتخاب کنی که در برابر ارزش ریالی بسیار قدرتمند و با کیفیت هستند
اما نوکیا و سیمبین: c6-01 گوشیه خوبیه به نظرم(باطریش ولی نه)

ببخشید که سرتون رو درد آوردم ، امیدوارم که تونسته باشم راهنماییتون کنم.:3: