PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قرص خواب کم عارضه

alijigari
03-01-2012, 22:14
بهترین قرص خواب
1- فقط روی حافظه اثر منفی نداشته باشه
2- بشه مدت زمان زیاد استفاده کرد
3-میخوری حد اکثر تا 2 ساعت بعدش اثر کنه

کدومشون را انتخاب میکنید ؟

قرصهای آرام بخش (TRANQUILIZERS / SEDATIVES) داروهایی میباشند که با سرکوب سیستم اعصاب مرکزی (CNS) باعث ایجاد آرامش، تمدد اعصاب، کاهش اضطراب و استرس، خواب آلودگی، سرخوشی، کندی تنفس، کاهش حس تعادل، شل شدن عضلات، قضاوت مختل و واکنشهای کند و مردد می شوند.

بنزودیازپین ها (BENZODIAZEPINES): آرام بخش، خواب آور، ضد اضطراب، ضد تشنج، فراموشی آور و شل کننده عضلات میباشند.

Diazepam دیازپام
Oxazepam اکسازپام
Lorazepam لورازپام
Chlordiazepoxide کلردیازپوکساید
Alprazolam آلپرازولام
Bromazepam برومازپام
Clobazam کلوبازام
Clonazepam کلونازپام
Clorazepate کلرازپام
Estazolam استازولام
Flunitrazepam فلونیترازپام
Flurazepam فلورازپام
Halazepam هالازپام
Ketazolam کتازولام
Loprazolam لوپرازولام
Lormetazepam لورمتازپام
Medazepam مدازپام
Midazolam میدازولام
Nitrazepam نیترازپام
Nordazepam نوردازپام
Prazepam پرازپام
Quazepam کوآزپام
Temazepam تمازپام
Tetrazepam تترازپام
Triazolam تریازولام

باربیتورات ها(BARBITURATES): آرام بخش، خواب آور، ضد تشنج و بی هوش کننده میباشند. باربیتوراتها قوی تر از بنزودیازپین ها میباشند و امروزه عمدتا به عنوان داروی ضد تشنج و القاء کننده بی هوشی مصرف میگردند.

Sodium Amytal) Amobarbital) آموباربیتال
Aprobarbital آپروباربیتال
Butabarbital بوتاباربیتال
Butalbital بوتالبیتال
Hexobarbital هگزوباربیتال
Methylphenobarbital متیل فنو باربیتال
Pentobarbital پنتوباربیتال
Phenobarbital فنوباربیتال
Secobarbital سکوباربیتال
Sodium thiopental سدیم تیوپنتال
Talbutal تالبوتال
Thiobarbital تیوباربیتال

CRIS Joon CR7
04-01-2012, 00:20
من نمیدونم قرص COLD Stop که مال سرما خودگیه و از اسمش معلومه و میخوردم مثل یه آدم خمار خوابم میگرفت:13::46::11:

sanaz.joon
04-01-2012, 12:35
بهترین قرص خواب
1- فقط روی حافظه اثر منفی نداشته باشه
2- بشه مدت زمان زیاد استفاده کرد
3-میخوری حد اکثر تا 2 ساعت بعدش اثر کنه

دوست عزیز شما برای مشکل خوابتون راهکار های خیلی بهتری میتونین انتخاب کنین مصرف داروهای خواب آور به شدت اعتیاد آوره و همچنین عوارض برگشت ناپذیر شدیدی روی کلیه و کبد میذاره شما این راهکارهای که من میدم رو انجام بدین قول میدم نتیجه مثبت بگیرین:
1-سعی کنین خواب صبحتون رو کم کنین مثلا ساعت 8 بیدار باشین
2-ظهر به هیچ وجه نخوابین هر طور شده خودتون رو سرگرم کنین
3-شب شام سبک بخورین و از خوردن شکلات-چای-نوشابه خوداری کنین
4- بعد صرف شام 45 دقیقه پیاده روی داشته باشین
5-یک ساعت قبل از رفتن تو رخت خواب چند قاشق ماست مصرف کنین
قول میدم با انجام این کارا بدون هیچ عوارضی تا سرتون رو بالشت بذارین راحت خوابتون ببره
موفق باشین

Mehran-King
07-01-2012, 21:40
با سلام یه نکته ای بود که باید بهتون ذکر کنم ، معمولا قرصی نیست که عارضه نداشته باشه و یا کم عارضه باشه!

بیشتر قرص های خواب نیز عارضه زیادی دارن به نظر من اصلا از این نوع قرص ها استفاده نکنین چون به دستگاه عصبی بدن لطمه شدیدی وارد میکنه

راه حل: خواندن کتاب قبل از خواب و یا یه دوش و یا هر راهی که انرژی بدن در راه مثبتی تخلیه بشه رو انجام بدین خود به خود خوابتون میاد و میخوابین

این تجربه رو میتونین از بچه های کوچولو هم بگیرین! از بس شلوغی میکنن آخرش خسته میشن و میخوابن! می بینین!

انرژیشون مصرف میشه و کم کم به خواب میرن!

امیدوارم تونسته باشم راهنماییتون کنم ، سلامت باشین.

Saeed System
11-01-2012, 18:49
هیچی مثل خستگی کامل آدم رو نمی خوابونه......

من بعضی وقتها که هیچ تحرکی ندارم شبها تا ساعت 5 صبح بیدار میشینم پای اینترنت گردی که بابام با دعوا میگه برو بخواب

داری پشت کامپیوتر چیکا رمیکنی؟

ولی بعضی روزها میرم پیاده روی 3 ساعت ..اینقدر پیاده روی میکنم که پاهم تاول میزنه کوفته میشم...نا ندارم جلومو نگاه کنم... شب هم مثل جسد خوابم میبره...

hummer_1990
11-01-2012, 19:42

کاملا موافقم

کدومشون را انتخاب میکنید ؟

هیچکدوم!!

شما تو یه تاپیک دیگه هم صحبت از قرص خوردن و اینا کرده بودی که اونجا به شما گفتم عوارض این قرصا چیه! همه این قرصها عوارض دارن و این که کدومشون عوارض کمتر یا بیشتری داره مهم نیست! مهم سلامتیه که نباید با خوردن این قرصا به خطر بیفته.
حتی کم عارضه ترین قرص های بنزودیازپین هم روی مغز تاثیر میذارن و باعث ار بین رفتن شادابی و سرحالی و کاهش سطح هوشیاری میشن. سعی کن تا اونجایی که میتونی این قرص هارو مصرف نکنی.

برای اینکه خوابت ببره علاوه بر کارایی که تو پست 3 خانم ساناز جون گفتن باید خودتو به شدت خسته و کوفته کنی حالا چه با پیاده روی چه با ورزش های هوازی و...

بعد از 3-4 روز هم کامل خوابت میبره هم اینکه ساعت خوابت تنظیم میشه.

htvieq
17-01-2012, 19:05
این قرص مرصا رو بریز دور. عوضش تو رختخواب با یه نور کورسو ، یه کتابی که همچین دل آدمو میزنه بگیر دستت یه دو سه ورق این ور اون کن . قول میدم تا بیای ببینی راجع به چی بود خوابت برده!:31:

Alireza SM
17-01-2012, 19:10
Alprazolam آلپرازولام

من مصرف میکردم یه مدت ؛ کم عارضه هست و بهش وابسته نشدم هیچوقت
ولی نمیتونم تضمین بدم که بقیه هم بهش وابسته نشن

alijigari
17-01-2012, 21:49
من مصرف میکردم یه مدت ؛ کم عارضه هست و بهش وابسته نشدم هیچوقت
ولی نمیتونم تضمین بدم که بقیه هم بهش وابسته نشن

شما چه مدتی مصرف میکنید ؟
0.5 یا 1 می خورید ؟
هر شب یا گهگاه ؟
مشکل اختلال درحافظه کوتاه مدت ندارید ؟

Alireza SM
18-01-2012, 11:13
شما چه مدتی مصرف میکنید ؟
0.5 یا 1 می خورید ؟
هر شب یا گهگاه ؟
مشکل اختلال درحافظه کوتاه مدت ندارید ؟
در خرداد سال 88 مصرف میکردم و هر شب
اوایل حدود یه هفته هر شب 2 تا 0.5 مصرف میکردم و باعث میشد حدود 10 ساعت بخوابم
بعدا کردمش شبی 1 دونه
اوایل تیر هم دیگه مصرف نکردم چون نداشتم و یه شب که یادم رفته بوود بخرم تونستم بدون استفاده از قرض خیلی آؤام و خوب بخوابم و بعد از اون اصلا تا حالا مصرف نکردم
حدود 40 روز مداوم مصرف کردم

alijigari
18-01-2012, 14:15
راه حل: خواندن کتاب قبل از خواب و یا یه دوش و یا هر راهی که انرژی بدن در راه مثبتی تخلیه بشه رو انجام بدین خود به خود خوابتون میاد و میخوابین

.

من بعضی وقتها که هیچ تحرکی ندارم شبها تا ساعت 5 صبح بیدار میشینم پای اینترنت گردی که بابام با دعوا میگه برو بخواب

ولی بعضی روزها میرم پیاده روی 3 ساعت ..اینقدر پیاده روی میکنم که پاهم تاول میزنه کوفته میشم...نا ندارم جلومو نگاه کنم... شب هم مثل جسد خوابم میبره...

کاملا موافقم

هیچکدوم!!

بعد از 3-4 روز هم کامل خوابت میبره هم اینکه ساعت خوابت تنظیم میشه.

این قرص مرصا رو بریز دور. عوضش تو رختخواب با یه نور کورسو ، یه کتابی که همچین دل آدمو میزنه بگیر دستت یه دو سه ورق این ور اون کن . قول میدم تا بیای ببینی راجع به چی بود خوابت برده!:31:

از داروهای گیاهی یا عرقیجات یا دارو های عطاری چی پیشنهاد میکنید ؟

ممنون میشم راهی به جز مواردی که ذکز کر دید بیان فرمایید

shamsoddin
20-01-2012, 16:11
ببینید اگه واقعا مشکل خواب دارید و دارید دچار عوارض بی خوابی میشید ومواردی هم که دوستان بهتون گفتن رو انجام دادید ولی بهتر نشدید زیر نظر پزشک یه مدت کوتاه xanax مصرف کنید..مدت مصرفش معمولا دو تا چهار هفتس

یه سری عوارض دیگه ای هم که برای مصرف بلند مدت بنزودیازپاین گزارش شده : کاهش ضریب هوشی(خودم به این خاطر دیگه نخوردم)-اختلال در یادگیری شفاهی-اختلال در پردازش اطلاعات-ناتوانی در تجربه یا ابراز احساسات-از دست دادن علاقه به فعالیت و تفریح

maa6482
28-01-2012, 22:55
در حال حضر Doxepin و Zolpidem داروهای خواب آور خوبی هستند. هم عوارض جانبی کمتری دارند و هم خواب بهتری نسبت به بنزودیازپین ها میدن.
گرچه بهترین راه حل رعایت بهداشت خواب است.

S0R3N4
16-02-2012, 04:32
برای درمان کوتاه مدت بی خوابی میتونی Zolpidem 10 به مدت 1 هفته بخوری تا خوابت رو منظم کنی...
در حال حاضر زولپیدم قوی ترین و کم عارضه ترین دارو و البته سریع ترین قرص برای رفع بی خوابی هستش...حتی برای اولین بار که اومده بود تو بازار یادمه در موردش میگفتن اول مسواک بزنید بعد بخورید...!! و واقعا هم اینطور هست و فقط یک تبلیغ نبود...خواب با کیفیتی هم میتونی داشته باشی و نکته ی مثبتی دیگه هم که داره نسبت به بقیه قرص های خواب اینه که شما بعد از 8 ساعت خواب دیگه اون احساس خواب الودگی و خستگی و ضعفی که معمولا بعد از مصرف قرص های خواب دیگه میاد سراغ بیمار ها رو نداره...
به جز زولپیدم میتونی از قرص های ملاتونین استفاده کنی که اونا هم کم عارضه هستن و حتما میدونید که ملاتونین یه هورمون هست که بدن از طریق ترشح اون فرق شب و روزش رو تنظیم میکنه...

در کل اصلا سراغ دارویی هایی که نام بردی به هیچ وجه نرو که تا صبح بیدار بمونی خیلی بهتر هستش تا مصرف اونا...

---------- Post added at 04:32 AM ---------- Previous post was at 04:29 AM ----------

من نمیدونم قرص COLD Stop که مال سرما خودگیه و از اسمش معلومه و میخوردم مثل یه آدم خمار خوابم میگرفت:13::46::11:

به خاطر کلرفنیرامین موجود هستش ...
در بعضی واقعا میتونه بیهوش کننده باشه...ولی در بعضی اصلا هیچ خواب الودگی وجود نخواهد داشت...:13:

jorj
16-02-2012, 10:25
سلام من هم مدتی هست که مشکل خواب دارم . به پزشک مراجعه کردم و به من ملاتونین داده .

حتما زیر نظر پزشک مشکلتون پیگیری کنید و از خوردن خودسر دارو پرهیز کنید.

S0R3N4
16-02-2012, 21:16
شما هم بیشتر از 14 روز ملاتونین مصرف نکنید...

993
17-02-2012, 23:11
زولپیدم داروی OTC هست؟ یا نسخه میخواد؟

janecaca
14-12-2014, 18:11
دوستان قرصی هست که بی خوابی بیاره؟

laxer
15-12-2014, 02:46
#این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جواب شماست.

hesam_a_r
23-12-2014, 01:59
با سلام دوستانی که عدم استفاده از دارو تاکید دارن و خواندن کتاب یا سرگرم کردن خود رو به جای دارو توصیه می کنن اگر کسی از استرس دچار بیماری قلبی یا روحی شد اونوقت جای یک ارامبخش (البته زیر نظر پزشک) باید کاپتو پریل -ضد افسردگی و..... حالا اگر این قد صدمه میزنه این داروها واسه چی واقعا ساخته میشن پس به نظر من بهترین کار مشورت با 2 پزشک هستش

hesam_a_r
23-12-2014, 02:01
در واقع نسخه میخواد ولی $ ....