PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در سیستم ترای (Notification area)

shalineh
03-01-2012, 17:41
وقتی سیستم رو روشن می کنم و وارد سون میشم برخی از آیکونها در سیس ترای نشون داده نمیشه و مجبورم پروسس برنامه رو ببندم و دوباره اجراش کنم تا آیکونش تو سیس ترای نشون داده بشه. حتی از طریق سایتهای خارجی هم سرچ کردم ولی علیرغم ارائه چند راه حل، مشکل کماکان باقیست. حتی برنامه MicrosoftFixit50229 را هم از خود سایت مایکروسافت نصب و اجرا کردم اما انگار این مشکل لاینحل هست.
دوستان دیگر ، چنین مشکلی دارند؟ اگر بله، لطفا راه حل ارائه بدهند که حسابی منو کلافه کرده.
ممنون.

jafarian
03-01-2012, 23:43
طبق سایت اول به وسیله برنامه ای که گذاشته بصورت شکلم توضیح داده دان کنید نصب کنید ببینید درست میشه اگر بازم بهمون صورت بوت از داخل همین سایت طبق پست شماره 7 که بابرنامه ccleaner گفته پیش برین از آخرم از سایت دوم که به وسیله رجیستری گفته رو انجام بدین:20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shalineh
04-01-2012, 14:29
همه این راه ها رو رفته بودم. درست نشده. جالبه که هم تو PC و هم تو لپ تاپم این مشکل رو دارم. ویندوز لپ تاپم اوریجناله.

jafarian
04-01-2012, 14:49
اون فایل تو فروم اول دان کردین اجراش کنید که ببینید رفع مشکل میشه به وسیله برنامه ccleaner هم تست کردین ؟ روش سایت دوم تو پست اول که ازطریق رجیستری گفته رو که برای اکثریتم اثر کرده رو تست کردین به غیر از اون برنامه سایت پایین پیشنهاد میدم رجیستری خودتونم یک دور فیکس کنید با این برنامه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3Fnfxbq4qhb6suzby%231)

shalineh
04-01-2012, 15:06
از پاسخهاتون ممنونم.
این برنامه آخر رو چک کنم ببینم چی میشه.
در مورد پاسخ اول شما، باید بگم که مشکل حل میشه ولی در ریست ها یا لاگینهای بعدی دوباره روز از نو روزی از نو.

saeed774
04-01-2012, 15:15
اگه مشکل مرتفع نشه ، میتونین بصورت دستی فایل اجرایی برنامه ها رو وارد پوشه Startup کنین که در دفعات بعدی اجرا بشن .

shalineh
04-01-2012, 15:27
jafarian عزیز متاسفانه حل نشد.:41:

jafarian
04-01-2012, 16:37
اون روشی که با استفاده از ccleaner بوده برای اکثرااثر کرده لینک دانلود همین ccleaner پایین گذاشتم اگر بازم کارتون راه نیفتاد این فایل رجیستری لینک دوم دان کنید روی دسکتاپ سیو کنید بعدش روش کلیک راست گزینه merge انتخاب کنید هرچی پیغام هم داد تایید کنید از اخرم سیستم ریست کنید بالا اومد ببینید فیکس شده یا که نه اول پس برنامه ccleaner تست کنید طبق شکل همون سایت اول که گذاشتم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]چ

shalineh
04-01-2012, 17:00
در مورد ccleaner یه توضیح مختصر بدهید. البته فقط قسمتی که مربوط میشه به مشکل من.
منظورم اینه که کدوم قسمت از برنامه رو باید اجرا کنم.

shalineh
04-01-2012, 17:30
jafarian عزیز. خیلی خیلی متشکرم. مشکلم حل شد. :40:

shalineh
05-01-2012, 14:41
متاسفانه امروز که اومدم کامپیوتر رو روشن کردم دیدم که مشکل کماکان به قوت خود باقیست. :41:
آیا این یک باگ است؟ اونهم در چنین نرم افزار عریض و طویلی با اون شرکت غول پیکرش؟ :18:

jafarian
05-01-2012, 14:47
اینکه باگ نیست اما یک مشکل ترم افزاری تو سیستم شما حاصل شده شما قبلش چکار کرده بودین که گفتین درست شد سری قبل ؟

shalineh
05-01-2012, 19:07
من کاری نکردم. کلا از همون اول که وین 7 رو نصب می کنم، حتی بدون اینکه نرم افزاری رو نصب کنم یا تنظیماتی رو تغییر بدم، در نشون دادن آیکونهای سیس ترای مشکل داره. یعنی حتی ایکونهای سیستمی رو هم نشون نمیده و مجبور میشم سیستم را یکبار و گاهی اوقات چند بار ریست کنم تا همه آیکونها لود بشن. در برخی از کامپیوترهای دوستان دیگه هم این مشکل رو دیدم.
امروز وقتی داشتم در مورد این مشکل توی نت سرچ می کردم، به صفحه ای از مایکروسافت ریفر شدم که تو اون نوشته بود این مشکل بدلیل یک کانفلیکت بین "اکسپلورر ویندوز" و "لودینگ سرویسهای سیستم عامل" هست. و گفته بودند که در سرویس پک بعدی این مشکل را حل خواهند کرد.
به همین خاطر گفتم که این یک باگ هست.
یعنی خود شما یا دوستان دیگه تا به حال این مشکل رو نداشته اید؟

jafarian
05-01-2012, 23:15
منظورم این بود که قبلا با کدوم یکی از این روشهایی که گفته بودم تست کرده بودین که گفته بودین درست شد شما پنجره رجیستری خودتون باز کنید به مسیرپایین برین که گذاشن به اون گزینه آخر که رنگش سبز کردم بعدش این کلید IconStreams با PastIconsStream اگراونجا دیدین پاک کنید بعدش پنجره تسک منیجر خودتون باز کنید گزینه explorer.exe رو END کنید بعدش از همین پنجره تسک منیجر به قسمت Applications برین بعدشم گزینه new task ازاون پایین انتخاب کنید دستور explorer.exe داخلش تایپ اینتر کنید بعدش ببینید درست میشه اگر اون دو تا کی تو رجیستری نداشتین از این فایل رجیستری که قرار دادم استفاده کنید اول دان کنید بعدشم روی دسکتاپ سیو کنید بعدم اجراش کنید هرچی پیغام داد تایید کنید ازآخرم سیستم ریست کنید بالا که اومد این مسیر پایین برین بعدش.

Navigate to the key HKEY_CURRENT_USER\Software\Cla sses\Local Settings\Software\Microsoft\Wi
ndows\CurrentVersion \TrayNotify

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %2Fdownload.php%3Ffile%3D490217)

shalineh
06-01-2012, 14:03
از توجه شما متشکرم.
عزیز دل ، من در کار با کامپیوتر مبتدی نیستم. تمام این روشها رو از سایتهای خارجی خوانده و تست کرده ام. حتی خودم یک Bat فایل نوشتم که این کارها رو موقع شات داون سیستم انجام میده. اما این مشکل درست نمیشه که نمیشه.
حتی در سیستمی که تازه ویندوز نصب شده و هنوز هیچ یک از تنظیماتش تغییر نکرده و نرم افزاری هم روی آن نصب نشده.
اصلا دلبخواهی هستش. گاهی همه آیکونها لود میشن و گاهی بصورت نصفه و نیمه لود میشن.:13:

pcsoft
06-01-2012, 14:13
از توجه شما متشکرم.
عزیز دل ، من در کار با کامپیوتر مبتدی نیستم. تمام این روشها رو از سایتهای خارجی خوانده و تست کرده ام. حتی خودم یک Bat فایل نوشتم که این کارها رو موقع شات داون سیستم انجام میده. اما این مشکل درست نمیشه که نمیشه.
حتی در سیستمی که تازه ویندوز نصب شده و هنوز هیچ یک از تنظیماتش تغییر نکرده و نرم افزاری هم روی آن نصب نشده.
اصلا دلبخواهی هستش. گاهی همه آیکونها لود میشن و گاهی بصورت نصفه و نیمه لود میشن.:13:

سلام
این رو امتحان کنید.

Windows 7 Manager- Repair Center

jafarian
06-01-2012, 14:19
من که دیگه فعلا چیز دیگه به ذهنم نمیرسه فایل پاین دان کنید روی دسکناپ سیو کنید بعدشم اجراش کنید وقتی سیستم ریست شد بالا اومد ببینید بهمون صورت هست این سایت دوم رو هم ببینید.

hotfile.com/dl/140229009/99cef55/Rebuild_Icon_Cache.bat.html

saeed774
06-01-2012, 14:38
روش پست زیرو هم امتحان کردید ؟ آیکون هایی که نصفه و نیمه لود میشن رو تو لیست پیدا کنین و اونا رو Disable کنین .

shalineh
06-01-2012, 14:49
سلام
این رو امتحان کنید.
Windows 7 Manager- Repair Center

بله. مرسی. ظاهرا که فعلا درست شده. دو بار سیستم رو ریست کردم و هر دو بار تمام آیکونها رو لود کرد. البته Icon Cache رو بر روی Large ست کردم.
اگر کار نکرد دوباره مزاحم خواهم شد. :11:
یه سوال دیگه:
این کار ها رو ( Rebuild Icon Cache و Change System Icon Cache ) رو چه جوری میشه بدون نصب این نرم افزار و بصورت دستی تغییر داد؟
آیا کلیدی در رجیستری داره؟

---------- Post added at 02:44 PM ---------- Previous post was at 02:42 PM ----------

روش پست زیرو هم امتحان کردید ؟ آیکون هایی که نصفه و نیمه لود میشن رو تو لیست پیدا کنین و اونا رو Disable کنین .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] FBlog%2Fpost%2FHow-to-Fix-Disappearing-System-Tray-Icons-in-Window-7.aspx)
البته این فقط برای آیکونهای سیستمی هست.

---------- Post added at 02:49 PM ---------- Previous post was at 02:44 PM ----------

من که دیگه فعلا چیز دیگه به ذهنم نمیرسه فایل پاین دان کنید روی دسکناپ سیو کنید بعدشم اجراش کنید وقتی سیستم ریست شد بالا اومد ببینید بهمون صورت هست این سایت دوم رو هم ببینید.

hotfile.com/dl/140229009/99cef55/Rebuild_Icon_Cache.bat.html

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] m%2Fgeneral-discussion%2F102648-missing-icons-notification-area.html)
هر دو این روشها قبلا تست شده بودند ولی جواب نداده بودند. ممنون.

pcsoft
06-01-2012, 14:49
بله. مرسی. ظاهرا که فعلا درست شده. دو بار سیستم رو ریست کردم و هر دو بار تمام آیکونها رو لود کرد. البته Icon Cache رو بر روی Large ست کردم.
یه سوال دیگه:
این کار ها رو ( Rebuild Icon Cache و Change System Icon Cache ) رو چه جوری میشه بدون نصب این نرم افزار و بصورت دستی تغییر داد؟
آیا کلیدی در رجیستری داره؟

---------- Post added at 02:44 PM ---------- Previous post was at 02:42 PM ----------

البته این فقط برای آیکونهای سیستمی هست.

Rebuild Icon Cache

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدولی راحت ترین و مطمئن ترین راه استفاده از همین نرم افزار ساده ولی قدرتمند هست.

saeed774
06-01-2012, 15:18
ولی من فکر نمی کنم این مساله ربطی به کش آیکون داشته باشه . آیکون های سیستمی شما بدون مشکل لود میشن ؟ میشه یه عکس از برنامه هایی که با Startup لود میشن رو بذارید . من خودم فقط با آیکون نرم افزار ASUS EPU مشکل دارم که اونم هر 1000 بار یکی اینجوری میشه ! البته اونم اما داره ، هر وقت ویندوز بنابه شرایطی ، بصورت صحیح شاوت دان نشه و مجبور بشم بصورت دستی یا ... ریست کنم در ریست بعدی آیکون برنامه لود نمیشد !
من احتمال میدم این موضوع به نحوه خاموش شدن ویندوز و سرویس ها یا پروسس هایی که به هنگام خاموش شدن فعال هستن ربط داره .
وقتی شما ویندوز رو خاموش میکنین به هنگام خاموش شدن ویندوز پیغامی مبنی بر Log Off کردن یه برنامه میده ؟؟ کارت گرافیک شما Nvidia هست ؟
در ضمن امضاتونم خیلی عالیه :( کم زندگی کن ، ناز یا عالی زندگی کن ، اما مثله یه انسان زندگی کن )

jafarian
06-01-2012, 22:51
[QUOTE=shalineh;6752526]بله. مرسی. ظاهرا که فعلا درست شده. دو بار سیستم رو ریست کردم و هر دو بار تمام آیکونها رو لود کرد. البته Icon Cache رو بر روی Large ست کردم.
یه سوال دیگه:

اگرازطریق رجیستری بخواین پیش برین طبق پست پایین برین .

shalineh
08-01-2012, 01:20
از دوستان عزیزی که سعی در یاری رساندن به من داشتند ممنونم.
ولی علیرغم تمام راه حل های گفته شده ، هیچکدام کارساز نشد و فقط بصورت مقطعی مشکل رو حل میکردند.

اما بالاخره عاقبت جوینده یابنده بود. :20:

برای حل دائمی این مشکل کافیست فایل زیر را از مسیر گفته شده حذف و سیستم را ریست کنید.
این کار علاوه بر حل مشکل سیستم ترای (Notification Area) ،مشکل Missing Icons رو هم حل میکنه. یعنی وقتی گاهی آیکون فایلها بصورت ناشناخته در میاد . مثلا شما ممکن است فایلهای HTML را بصورت دیفالت توسط فایرفاکس باز میکنید. اما بعد از مدتی می بینید که آیکون این فایلها بصورت Unknown در آمده است و ویندوز قادر به شناسایی برنامه دیفالت این نوع فایلها نیست.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

saeed774
08-01-2012, 13:51
خب ، شالینه جان ، این روش ، همون روشی هست که در پست 20 بهش اشاره شده ! این روش رو انجام نداده بودی ؟
بعد از اینکه اون فایل رو حذف کنین ، ویندوز دوباره همون فایل رو میسازه و کش آیکون ها داخلش ذخیره میشه .
برای اینکه دستی اینکارو انجام ندی ، روی فایل زیر راست کلیک کن و Run as administrator رو بزن :

ولی باز میگم ربطی به این کار نداره !