PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در مشاهده عکسها

Puneh.A
03-01-2012, 13:30
سلام
چند روزه ویندوز 7 نصب کردم ولی وقتی می خوام عکسی رو ببینم یا موقع دیدن ویدئو ها سیستم ریست میشه
عکس رو می تونم با نرم افزار پینت باز کنم ولی ویدئو ها با هیچ چیزی اجرا نمیشن حتی با km
این ویندوز روی سیستم دیگه نصب شده و مشکلی نداشته
کارت گرافیکم رو هم نصب کردم
می تونید راهنمایی کنید مشکل از کجاست ؟

:11:

jafarian
03-01-2012, 14:01
رجیستری خودتون با برنامه لینک اول فیکس کنید ببینی درست میشه همچنین درایو خودتون که داخلش فایلهای ویدوئی قرارداره رو برنامه لینک دوم دیفرگ کنیداگر بازم مشکل داشت فایلهای خودتون داخل یک درایو دیگه کپی کنید بعدش اجراش کنید درمرحله بعد پیشنهاد کانورت فایلهای خودتون میدم برای تست از آخرسرم برنامه لینک پایین دان کنید بعدش اجراش کنید تو پنجره ه ای که باز میشه گزینه y که مخفف تایید میشه رو انتخاب کنید وقتی سیستم ریست شد بالا اومد ببینید درست میشه آخر سرم برنامه klite نصب کنید بعد تو منوی استارت دستور Codec Tweak Tool تایپ کنید سپس تو صفحه ای که باز میشه Thumbnail Settings برروی Select None بزارین سیستم ریستارت کنید:20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Puneh.A
03-01-2012, 14:21
خیلی ممنون
فکر نمی کنم مشکل از درایوها باشه
عکسها و فیلمها رو از هر درایوی که اجرا می کنم همین مشکل رو داره

حتی وقتی که windows media center , windows photo viewer رو اجرا می کنم یه صفحه آبی میاد و ریست میشه
وقتهای دیگه هیچ مشکلی ندارم

:20:

jafarian
03-01-2012, 14:24
اون روشهایی که قراردادم بترتیب انجام بدین اگر رفع مشکل نشد به درون پوشه windows برین و فایل درون پوشه minidump داخل تاپیک پایین آپلود کنید بعد از اونکارهایی که گفتم .

Puneh.A
03-01-2012, 14:42
روشهایی که گفتید رو انجام دادم مشکل حل نشد
اگه ممکنه می خوام بدونم مشکل از کجاست و کارهایی که گفتید برای چی بود

jafarian
03-01-2012, 16:26
منوی سرچ استارت باز کنید داخلش دستور cmd رو تایپ کنید بعدشم رو گزینه مورد نظرکلیک راست دستور run as administrator اجرا کنید تو پنجره ای که باز میشه دستور sfc \scannow رو وارد کنید بعدشم اینتر بزنید بزارین تا 100 درصد کارش بکنه درمرحله بعد فرمان Chkdsk x: /f /r داخل همین پنجره وارد کنید بجای حرف x اسم درایوی که فایلهای ویدوئی شما داخلش قرارداره رو وارد کنید بعدم اینتر بزنید سیستم که ریست شد بالا اومد ببینید تو مرحله اسکن رفت از آخر سر ببینید درمورد درایور شما اروری نمایش میده یا که نه اگر رفع مشکل نشد همونطور که گفتم فایل درون پوشه مورد نظر داخل اون تاپیکی که گذاشتم قراربدین.

Puneh.A
03-01-2012, 18:24
ویدئو های من جاهای مختلف سیستممه و مشکلم هم فقط با اونا نیست
عکسها رو هم نمی تونم ببینم
فکر می کنم شما متوجه سوال من نمی شید یا من منظورتون رو نمی گیرم
میشه بگید که فکر می کنید مشکل از کجاست و این مراحلی که می گید برای حل چه مشکلیه ؟

jafarian
03-01-2012, 23:46
ویدئو های من جاهای مختلف سیستممه و مشکلم هم فقط با اونا نیست
عکسها رو هم نمی تونم ببینم
فکر می کنم شما متوجه سوال من نمی شید یا من منظورتون رو نمی گیرم
میشه بگید که فکر می کنید مشکل از کجاست و این مراحلی که می گید برای حل چه مشکلیه ؟

اون دستور sfc \scannow روکه گفتم فایلهای سیستمی شمارو درست میکنه اون یکی دستور Chkdsk هم درایوهای شما رو اسکن میکنه که اگر اروری چیزی داشته باشه نمایش بده چون هم امکانش هست فایلهای سیستمی ویندوز مورد دار شده باشه هم اینکه هاردتون ارروری داشته باشه درضمن اون فایل درون پوشه minidump که گفتم اگر بااین موارد که گفتم رفع نشد داخل تاپیکی که آدرسش گذاشتم آپلود کنید.

Puneh.A
07-01-2012, 16:59
مشکل من با این روشها حل نشد
کسی راه دیگه ای نداااااره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jafarian
07-01-2012, 23:51
شما که میگین با اجرای مدیاپلایر یا که برنامه photo viewer با صفحه آبی مواجه میشین پس همونطور که گفتم به پوشه windows برین فایل درون پوشه minidump داخل تاپیک پایین قراربدین .

Puneh.A
08-01-2012, 13:57
من که گفتم فقط این مواقع نیست که مشکل دارم :(
هر کار گرافیکی که می خوام امجام بدم مشکل داااااااااارم
فتوشاپ نصب شده ولی اجرا نمیشه
با اشکال ورد کار می کنم ریست میشه
حتی دیشب با برنامه ashampoo هم که کار کردم بعد از رایت سی دی ، finish رو که زدم ریست شد

فکر می کنم مشکل از کارت گرافیکم باشه ولی نمی دونم چیه و چرا

فایل درون پوشه minidump داخل تاپیک پایین قراربدین .

تو این پوشه 37 تا فایله
من کدوم رو آپلود کنم ؟

saeed774
08-01-2012, 14:06
ممکنه مشکل از کارت گرافیکتون باشه ، تنها راه اینه که یه گرافیک دیگه پیدا کنین و باهاش تست کنین .
از لحاظ عدم ویروس تو سیستمتون مطمئن هستید؟ از چه آنتی ویروس آپدیت شده ای استفاده میکنین ؟

saeed774
08-01-2012, 14:16
سیستم بدون نشون دادن هیچ پیغامی یکدفعه ریست میشه ؟ در این شرایط مطمئنا مشکل سخت افزاری هست .

شما اول از همه فن CPU رو چک کنین که بدون صدا و لرزش بچرخه و کاملا روی Cpu سوار شده باشه . پین بست های اونو کنترل کنین .
اگر دو تا رم دارید جای اونا رو با هم عوض کنین و اگه یه رم دارید داخل اسلات دیگه رم امتحانش کنین . حتی رم ها رو بصورت تکی هم امتحان کنین ممکنه یکی از رم ها نیم سوز شده باشند .

فعلا این کارا رو انجام بده ، ببینیم خدا چی میخواد ؟

jafarian
08-01-2012, 14:16
من که گفتم فقط این مواقع نیست که مشکل دارم :(
هر کار گرافیکی که می خوام امجام بدم مشکل داااااااااارم
فتوشاپ نصب شده ولی اجرا نمیشه
با اشکال ورد کار می کنم ریست میشه
حتی دیشب با برنامه ashampoo هم که کار کردم بعد از رایت سی دی ، finish رو که زدم ریست شد

فکر می کنم مشکل از کارت گرافیکم باشه ولی نمی دونم چیه و چرا

تو این پوشه 37 تا فایله
من کدوم رو آپلود کنم ؟

چی همه فایل دامپ دارین شما هر 37 تا رو تو اون تاپیک برای بررسی آپلود کنید مشکل شما به احتمال زیاد از چندجا باید باشه از یک قسمت نیست به احتمال 100 درصد.

Puneh.A
08-01-2012, 14:57
سیستم بدون نشون دادن هیچ پیغامی یکدفعه ریست میشه ؟ در این شرایط مطمئنا مشکل سخت افزاری هست .

شما اول از همه فن CPU رو چک کنین که بدون صدا و لرزش بچرخه و کاملا روی Cpu سوار شده باشه . پین بست های اونو کنترل کنین .
اگر دو تا رم دارید جای اونا رو با هم عوض کنین و اگه یه رم دارید داخل اسلات دیگه رم امتحانش کنین . حتی رم ها رو بصورت تکی هم امتحان کنین ممکنه یکی از رم ها نیم سوز شده باشند .

فعلا این کارا رو انجام بده ، ببینیم خدا چی میخواد ؟

من با ویندوز ایکس پی مشکل ندارم از وقتی 7 نصب کردم اینجوری شده
درست بعد از نصب ویندوز
سیستم هم ویروسی نیست
فن سی پی یو بدون صدا و لرزشه و تازه چک کردم
رم هم یدونه دارم
یه صفحه آبی میاد وریست میشه

فک کنم باید 7 رو بیخیال شم و با ایکس پی بسازم
این دومین ویندوز سونه که مشکل دارم باهاش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saeed774
08-01-2012, 15:39
اوکی ، پس به احتمال زیاد مشکل از کارت گرافیک یا درایور اونه ، کارت گرافیکتون چیه ؟ درایور براش نصب کردین یا پیش فرض 7 هست ؟
البته احتمال ناسازگاری مادربرد با 7 هم وجود داره . مادربردتون چی هست ؟ آخرین آپدیت بایوس رو بهش اعمال کردین ؟ پیشنهاد میکنم یک بار تنظیمات بایوس رو دیفالت کنین . البته اگه خواستید بایوس رو آپدیت کنین بعد از اپدیت بایوس و ریست سیستم ، حتما یکبار تنظیمات بایوس رو Default کنین .

این دومین ویندوز سونه که مشکل دارم باهاش
یعنی فقط این دو بار این مشکل هست و با دفعات قبلی 7 مشکلی وجود نداشته ؟ شما حتما از SP1 ویندوز 7 استفاده کنین .

Maryam2IT
08-01-2012, 22:55
سلام
چند روزه ویندوز 7 نصب کردم ولی وقتی می خوام عکسی رو ببینم یا موقع دیدن ویدئو ها سیستم ریست میشه
عکس رو می تونم با نرم افزار پینت باز کنم ولی ویدئو ها با هیچ چیزی اجرا نمیشن حتی با km
این ویندوز روی سیستم دیگه نصب شده و مشکلی نداشته
کارت گرافیکم رو هم نصب کردم
می تونید راهنمایی کنید مشکل از کجاست ؟

:11:
سلام دوست من.
احتمالا کارت گرافیک شما 7 رو ساپورت نمیکنه.

Puneh.A
09-01-2012, 13:04
سلام دوست من.
احتمالا کارت گرافیک شما 7 رو ساپورت نمیکنه.

منم فکر می کنم مشکل از رم یا کارت گرافیکم باشه ولی یکی دوبار ویندوزهای سونی که نصب کردم مشکل نداشت
مشخصات رم ، کارت گرافیک پردازنده ام اینه :

NVIDIA GetForce 7100 GS
Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.60GHz
ram : rendition DDR2 2GB

Maryam2IT
10-01-2012, 01:06
منم فکر می کنم مشکل از رم یا کارت گرافیکم باشه ولی یکی دوبار ویندوزهای سونی که نصب کردم مشکل نداشت

NVIDIA GetForce 7100 GS

دقیقا همینه درست متوجه شدید.
برای تشخیص بهتر دوراهو پیشنهاد میکنم:
چند برنامه سنگین مثل فتوشاپ ، مووی میکر و ... رو با هم اجرا کنید
ببینید باز هم مشکل پیش میاد و سیستم ریست میشه؟ شاید مشکل از برنامه ای که ذکر کردید باشه.
راه دوم که بهتر هست اینه که با یه رم بالاتر یه مدت با سیستم کار کنید ببینید باز هم ریست میشه یا نه
اگه نشد مشکل از گرافیکه.
ویندوز 7 با توجه به گرافیکش نسبت به اکس پی به رم و گرافیک بالاتری نیاز داره.

Maryam2IT
10-01-2012, 01:06

NVIDIA GetForce 7100 GS

ببینید باز هم مشکل پیش میاد و سیستم ریست میشه؟ شاید مشکل از برنامه ای که ذکر کردید باشه.
راه دوم که بهتر هست اینه که با یه رم بالاتر یه مدت با سیستم کار کنید ببینید باز هم ریست میشه یا نه
اگه نشد مشکل از گرافیکه.
ویندوز 7 با توجه به گرافیکش نسبت به اکس پی به رم و گرافیک بالاتری نیاز داره.

Maryam2IT
10-01-2012, 01:10

NVIDIA GetForce 7100 GS

ببینید باز هم مشکل پیش میاد و سیستم ریست میشه؟
راه دوم که بهتر هست اینه که با یه رم بالاتر یه مدت با سیستم کار کنید ببینید باز هم ریست میشه یا نه اگه نشد مشکل از گرافیکه.
ویندوز 7 با توجه به گرافیکش نسبت به اکس پی، به رم و گرافیک بالاتری نیاز داره.