PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث و بررسی ASUS RT-N13U

iriali
03-01-2012, 00:44
با سلام

در این تاپیک این روتر وایرلس رو بررسی میکنیم

مهمترین مزیت این روتر در دانلودش هست به این صورت که سیستم رو خاموش میکنید خود روتر دانلود رو انجام میده من الان یک هفته هست که این رو خریدم و البته به مشکلاتی هم خوردم

توضیحات
این دستگاه تا الان دو ورژن داره که من ورژن دومی رو دارم

N Series Wi-Fi Router

Auto detect your internet connection type and manual free setup
Download Master: 24 hours downloading even PC is shut down
USB port for FTP/All-in-One Printer sharing
Universal repeater mode : extend your wireless signal coverage only by 3 steps

RT-N13U
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

RT-N13U B1

صفحه ادمین این روتر وایرلس :

اگر سوالاتی دارین بگین تا پاسخ بدم در موردش و البته خودم به مرور کامل میکنم

در ضمنمن هفته پیش خریدم 75 هرچند بعضی از مغازه دارها قیمت 100 هم براش میدادن مثل پاساژ ایران و البته من از پاساژ رضا گرفتم

تا کنون مهمترین دانلودم هم دانلود ویندوز 8 باهاش بوده

asa2000
03-01-2012, 01:05
میشه vpn باهاش ست کرد ؟

00n
03-01-2012, 03:56
بیشتر توضیح بدید اگه کامپیوتر خاموش باشه بدون دردسر میشه دانلود کرد !؟
مشکلاتی که باهاش در دانلود بر خوردی چی بوده ؟

mrr
03-01-2012, 10:46
فایل های دانلود شده وقتی کامپیوتر خاموشه کجا ذخیر میشن؟؟؟

iriali
03-01-2012, 11:12
میشه vpn باهاش ست کرد ؟
توی این که من ندیدم ضمن اینکه توی روتر های دیگه هم ندیدم که بشه من خودم اگر فایلی فیلتر باشه میریزم توی سایتهای لچر و از اونجا دانلود میکنم در ضمن صفحه ادمین این دستگاه رو هم میتونید توی لینک زیر ببینید

بیشتر توضیح بدید اگه کامپیوتر خاموش باشه بدون دردسر میشه دانلود کرد !؟
مشکلاتی که باهاش در دانلود بر خوردی چی بوده ؟

فایل های دانلود شده وقتی کامپیوتر خاموشه کجا ذخیر میشن؟؟؟

جواب شما رو با هم میدم

این روتر وایرلس یه پورت usb داره که بهش یه فلش یا هارد اکسترنال وصل میکنید و فایلها رو توی اون ذخیره میکنه ، برای اینکه لینک ها رو بهش بدین تا دانلود کنه یه نرم افزار داره که اون رو توی سیستم عامل اجرا میکنید ، بعد از اجرا به فلش کانکت میشه و میتونید بهش لینک های دانلود رو بدین

اما مشکلات من
اول که خریدم همین نرم افزار خیلی بد به فلش کانکت میشد خیلی زد حال بود با سرچ توی نت گفته شده بود که ورژن مخصوصی از دانلود مستر و ورژن مخصوصی از فریمویر با هم خوب کار میکنن که انجام دادم 90 درصد مشکلاتم حل شد .

2- مشکل دوم اینکه فایلهای بالای 150 مگ رو اگر یکی باشه بزارین برای دانلود تقریبا نزدیک همون 150 کنسل میکنه اینکه چرا رو خودم نمیدونم شاید به خاطر خط مخابرات باشه

3- هر فایلی که گذاشتم ساعت 2 شب قطع شده اینم فکر کنم به خاطر مخابرات باشه

4- ویندوز 8 که من دانلود کردم 6 پارت بود که یکی از پارتها رو با مشکل دانلود کرده بود و مجبور شدم دوباره بزارم برای دانلود

5- وقتی میزارین برای دانلود دیگه باید قید استفاده از نت رو بزنید چون داره دانلود میکنه و قطع کردن و وصل کردن دانلودش به احتمال 50 درصد به مشکل میخورین یعنی یا ناقص دانلود میشه یا تا میزنید ادامه بده میزنه که دریافت فایل کامل شد و شما باید از نوع بزنید برای دانلود

6- گاهی اوقات هم که گداشتم برای دانلود نرم افزار دانلود مستر دیگه نتونسته به فلش کانکت بشه و مجبور شدم تا پایان دانلود بیخیال نت بشم

7- در حین دانلود اگر برق قطع بشه با احتمال 50 به 50 ادامه میده در این شرایط باید کابل نت رو قطع کنید و دوباره وصل کنید
اینا چیزهایی بود که یادم بوده

mrr
03-01-2012, 13:20
ممنون از اینکه سریع جواب دادین...میخواستم بدونم هارد اکسترنالم بهش وصل کردین...مشکلی تو شناختنش داشتین یا نه؟
و گارانتی کدام شرکته؟
بازم ممنون.

ata.royalfalcon
03-01-2012, 13:29
سلام
هارد اكسترنال چه فرمتي بايد داشته باشه ، آيا NTFS رو ميشناسه ؟؟؟

p30pc
03-01-2012, 13:32
سلام
آقا من میخواسم dsl-n12 بگیرم برا سرعت 300 وفایل وپرینتر سرور که هیچ جا گیرم نیومد:2:
اجبارا به سمت rt-n13u رفتم ،کاربردمم شبکه خانگیه که البته hdtv 1080p هم جزءشه به علاوه اشتراک گذاری هارد اکسترنال ،شما تو این زمینا تستش کردین؟
مودم روتر دیگه ای سراغ دارین به من پیشنهاد بدین؟ ممنون

File not found
03-01-2012, 14:39
سلام
آقا من میخواسم dsl-n12 بگیرم برا سرعت 300 وفایل وپرینتر سرور که هیچ جا گیرم نیومد:2:
اجبارا به سمت rt-n13u رفتم ،کاربردمم شبکه خانگیه که البته hdtv 1080p هم جزءشه به علاوه اشتراک گذاری هارد اکسترنال ،شما تو این زمینا تستش کردین؟
مودم روتر دیگه ای سراغ دارین به من پیشنهاد بدین؟ ممنون

من 1080 رو stream میکنم البته با dlna نه مستقیم(البته به قدرت player هم فکر کنم ارتباط داره) و فقط هم برنامه wildmediaserver اینکارو خوب انجام میده یعنی امکانات زیاد داره.همه نوع فرمت ساپورت میکنه.
هارد یا flash حتماً باید fat32 fat باشه
اشتراک گذاری هارد رو من تست کردم .فکر میکنم فقط ftp باشه :eh: یعنی نتونستم توی تلویزیون استفاده کنم هنوز
مودم دیگه wrt-160n هم از linksys و مدلهای دیگه linksys ولی امکانات این بیشتره(مثلاً مودم gprs میشه بهش وصل کرد). ظاهرش هم خوبه مخصوصاً اینکه ایستاده هست.
در مورد دانلود سرخودش هم خیلی بستگی به کیفیت سرویس دهنده هستش آخه فکر کنم این تک کانکشنه دانلود میکنه و بخوبی دانلود منیجر سرعت رو افزایش نمیده

این هم یه تاپیک دیگه در مورد این روتر
----------------------------------

سوال من اینه که یه برنامه ای هست یعنی فریموری هست مخصوص برخی روترها یا مودمهای پیشرفته مثل این که امکانات بیشتری بهش میده کسی تست کرده؟ ببینه به چه درد میخوره؟ به نام dd-wrt .توی ایران کمتر کسی استفاده کرده .واسه کارای حرفه ای شبکه هست

آخرین برنامه pc و هم firmware رو از اینجا دانلود و نصب کنید. مخصوصاً downloadmaster خیلی بهتر شده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] works%2FWireless_Routers%2FRTN13U_B1%2F%23download )

iriali
03-01-2012, 14:56
ممنون از اینکه سریع جواب دادین...میخواستم بدونم هارد اکسترنالم بهش وصل کردین...مشکلی تو شناختنش داشتین یا نه؟
و گارانتی کدام شرکته؟
بازم ممنون.

تا به حال بهش هارد وصل نکردم ، با گارانتی تهران فراژه گرفتم

سلام
هارد اكسترنال چه فرمتي بايد داشته باشه ، آيا NTFS رو ميشناسه ؟؟؟

من فلشم fat322 هست و ntfs رو تست نکردم

در مورد دانلود سرخودش هم خیلی بستگی به کیفیت سرویس دهنده هستش آخه فکر کنم این تک کانکشنه دانلود میکنه و بخوبی دانلود منیجر سرعت رو افزایش نمیده

خوب شد این رو شما گفتین تا نکتش رو بگم

دانلودمستر این متاسفانه یا خوش بختانه هر چند تا فایل که بهش بدین باهم ران میکنه برا دانلود من خودم 2 تا 2تا میدم برای دانلود اون مشکل حجم 150 مگ که گفتم اگر 2 تا فایل با هم باشه مشکلی نیست و تا ته دانلود میکنه در کل این برای فایلهای بالای 50 تا 100 مگ خوبه زیر این مقدار چون تعداد میره بالا مشکل ساز میشه

سوال من اینه که یه برنامه ای هست یعنی فریموری هست مخصوص برخی روترها یا مودمهای پیشرفته مثل این که امکانات بیشتری بهش میده کسی تست کرده؟ ببینه به چه درد میخوره؟ به نام dd-wrt .توی ایران کمتر کسی استفاده کرده .واسه کارای حرفه ای شبکه هست

وقت کنم این رو هم تست میکنم ببینم چی هست ممنون از بابت معرفی

soroosh_cz
05-01-2012, 01:29
با کسب اجازه از صحب تاپیک :20:

منم این روتر رو دارم، حدود 90تومن خریدمش، اوایل تابستون.
منم بخاطر همین دانلود اتوماتیکش خریدم... ولی واقعا به درد ما نمیخوره، نه تورنت، نه دایرکت و از اونجا که برای HTTP هم یوزر و پسورد قبول نمیکنه (برای دانلود از سایت هایی مثل رپیدباز و...) بنابراین گزینه های سرعت بالا میزنن کنار. ولی خوب روترش عالیه.

به اون پرت USB پرینتر هم میتونید بزنید و Share کنید ولی بازم زیاد جالب نیست چون خیلی طولش میده تا اطلاعات رو به پرینتر بده و یکم ارور هم داره.
الان هر کی روتر میخواد بهتره بره، RT-N56U (اگه اشتباه نکرده باشم، همون سیاهه) رو بگیره که وایرلسش خیلی قویتره و پورت های 1گیگابیت داره.

در مورد به شتراک گذاری، این روتر فقط FTP داره... و نمیشه به صورت مستقیم ازش برداشت کرد، پیشنهاد من اینه که یه هارد NAS یا یا فایل های معمولی کوچکتر تحت شبکه بگیر که با Ethernet وصل میشن.

1080P استریم رو RT-N56U با 5.4گیگاهرتز وایرلسش میتونه انجام بده... از همه لحاظ اون بهتره.
من خودم احتمالا وقتی وارد ایران شد یکی بگیرم.

iriali
07-01-2012, 00:40
RTN56U
توی بازار ریخته با قیمت بالای 200
اون خیلی خفنه ، 2تا باند داره و 2 تا روتر هم زمان هم هست

maziarb
07-01-2012, 00:51
نظرتون در مورد برند asus در روتر چیه، آخه مثلا linksys خیلی مدلهای بیشتری داره

soroosh_cz
07-01-2012, 05:07
عجیبه که RT-N56U ریخته تو بازار ولی تو هیچ فروشگاه اینترنتی نیستش!
گفتین بالای 200 تومن؟؟؟؟؟ 120 دلار بود تو آمازون اولای ساختش! گرونه ولی می ارزه.

iriali
09-01-2012, 23:12
خوب توی این اشفته بازار عمرا بشه زیر 250 گیر اورد اون رو و n13 رو هم فکر نکنم بشه زیر 100 گیر اورد ، من خودم خدامات وایرلس میدم دو هفته پیش رادیو های وایرلس رو خود ما مبخریدیم 125 اما الان خودمون رو بکشیم 145 هم نمی تونیم گیر بیاریم

---------- Post added at 11:12 PM ---------- Previous post was at 11:10 PM ----------

ما که اخر نفهمیدیم مشکل ما با مخابراته با شرکت برقه یا با سایتهای دانلود ، توی این چند شبه متفاوت دانلود کردم یه بار گداشتم برای دانلود فیلم 800 مگی رو دانلود کرد ولی دیشب گداشتم برا دانلود باز حول حوش 2 شب قطع شده البته لینک ها از دو سایت متفاوت بودن توی این دو شب

iriali
06-02-2012, 20:57
برای دانلود بهتره فایلهاتون رو تیکه تیکه کنید مثلا من برای دانلود فیلم میگردم از مدیا فایر لینک پیدا میکنم که معمولا یک فیلم رو چند تکه کردن وقتی دانلود میکنم با نرم افزار hjsplit به هم میچسبونم به این صورت خیلی خوبه

در ضمن وقت فایلی در حال دانلود هست و میخواهید برای چند دقیق از نت استفاده کنید هیچ وقت puse رو نزنید و stop کنید که بهتر هست هم اینکه بعد از چند دقیقه خودش شورع میکنه به ادامه دادن هم اینکه در 95 درصد موارد شروع میکنه ادامه فایل رو دانلود کردن ولی اگر puse کنید احتمالش 70 درصد هست که ادامه بده

Masoud 206-16v
29-06-2012, 10:46
ست کردن PPtP در ASUS RT-N13U ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Masoud 206-16v
29-06-2012, 11:01
با کسب اجازه از صحب تاپیک :20:

منم این روتر رو دارم، حدود 90تومن خریدمش، اوایل تابستون.
منم بخاطر همین دانلود اتوماتیکش خریدم... ولی واقعا به درد ما نمیخوره، نه تورنت، نه دایرکت و از اونجا که برای HTTP هم یوزر و پسورد قبول نمیکنه (برای دانلود از سایت هایی مثل رپیدباز و...) بنابراین گزینه های سرعت بالا میزنن کنار. ولی خوب روترش عالیه.

به اون پرت USB پرینتر هم میتونید بزنید و Share کنید ولی بازم زیاد جالب نیست چون خیلی طولش میده تا اطلاعات رو به پرینتر بده و یکم ارور هم داره.
الان هر کی روتر میخواد بهتره بره، RT-N56U (اگه اشتباه نکرده باشم، همون سیاهه) رو بگیره که وایرلسش خیلی قویتره و پورت های 1گیگابیت داره.

در مورد به شتراک گذاری، این روتر فقط FTP داره... و نمیشه به صورت مستقیم ازش برداشت کرد، پیشنهاد من اینه که یه هارد NAS یا یا فایل های معمولی کوچکتر تحت شبکه بگیر که با Ethernet وصل میشن.

1080P استریم رو RT-N56U با 5.4گیگاهرتز وایرلسش میتونه انجام بده... از همه لحاظ اون بهتره.
من خودم احتمالا وقتی وارد ایران شد یکی بگیرم.
دوست عزیز شما آخرین فریمور رو دانلود کنید و روتر رو آپدیت ، سرعت دانلود و اشتراک گذاری روتر واقعا عالی شده،من خودم با هارد اکسترنال 1 ترابایت که به روتر متصل هستش با فرمت NTFS ، براحتی فیلم های سه بعدی که کیفیت 1080P رو دارن رو بروی تی وی مشاهده میکنم و نیز زمانی که پرینتر بهش متصل هستش با ی اشاره پرینت میگیره.
Firmware Version: 2.0.2.5F ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

pan_1356
26-02-2013, 20:00
از کجا میشه روتر n13ub1 روتهیه کرد

pan_1356
06-03-2013, 07:42
کسی نیست ما رو راهنمائی کنه