PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برای یادگیری زبان c پیش زمینه میخواد؟

mojtaba2321
03-01-2012, 00:04
دوستان عزیز من این سوالو در خیلی از سایتها مطرح کردم ولی جواب درستی نگرفتم.
من رشتم کامپیوتر نبوده ، الان میخوام نرم افزار علمی کاربردی بخونم.
مباحث عمومی کامپیوتر رو تا حد زیادی بلدم ولی اصلا چیزی از برنامه نویسی نمیدونم و از اونجایی که تدریس برنامه نویسی در دانشگاه علمی کاربردی از c یا ++c هست میخواستم بدونم برای یادگیری این زبان لازمه از قبل چیزی رو بدونیم؟
نمیدونم منظورمو خوب میرسونم یا نه ، کلا میخوام بدونم من که از برنامه نویسی چیزی نمیدونم بخوام برم یکی از آموزشگاه های فنی و حرفه ای این زبان رو یاد بگیرم باید از قبل چیزی از برنامه نویسی بدونم یا آموزش این زبان از پایه و صفر هست؟

omidshaman
03-01-2012, 00:39
اگر کلا از برنامه نویسی چیزی نمی دونی بهتره با زبان های ساده مثل paython شروع کنی

mojtaba2321
03-01-2012, 00:47
اگر کلا از برنامه نویسی چیزی نمی دونی بهتره با زبان های ساده مثل paython شروع کنی
آخه جایی این زبانو تدریس نمیکنن.

hamidrezaj
03-01-2012, 01:52
سلام دوست عزیز اگه یه کم پایه بلد باشی کارت راحت تره ولی اونجا خودشون از پایه میگن

ولی نکته مهم اینه خودت باید حسابی پشتکار داشته باشی و به مطالب کلاس بسنده نکنی چون تو یه ترم مگه

چقدر از برنامه نویسی میشه گفت مخصوصا که اوایل ترم به شما الگوریتم و فلوچارت میگن , باید خودت حسابی تو خونه

با برنامه ها و کتابهایی که استاد معرفی میکنه کار کنی و تمرین کنی و اگه فقط بشینی تئوری بخونی و واسه پاس کردن بخونی

خوب نیست , و حتما یکی دوتا برنامه نویسی و مثلا شبکه رو به صورت حرفه ای دنبال کن

انشاءالله سربلند باشید

mojtaba2321
03-01-2012, 10:29
ممنونم.
آخه پیش خودم گفتم اگه از الان برم یکی از آموزشگاه های فنی و حرفه ای یه مقدار واسه خودم یاد بگیرم تو دانشگاه مفیدتر واقع خواهم شد شاید:20:

resident2011
03-01-2012, 18:59
اگه به نظر خودت قدرات یادگیریتون بالاست از همون c++ شروع کنید .وگرنه برید یه زبان مثل بیسیک یا همچین چیزی رو کار کنید .
ما یکی که یکم پاسکال در حد یه نمره 10 توی دانشگاه خوندیم
++c رو خودمون خوندیم و یاد گرفتیم .

Cman
08-01-2012, 08:51
من هم مثل شما بودم
اصلا رشتم کامپیوتر نبود
اما ثبت نام کردم و الان هم مشکلی ندارم
ببینید شما باید برای برنامه نویسی حداقل کار با ویندوز را بلد باشین
معمولا دانشگاهها با C و C++شروع میکنن و از صفر یاد میدن نگران نباشید.
برنامه نویسی فقط یه چیزی میخواد اونم اینه که همیشه باید تمرین کنید