PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : asus VS 228H

sAeEd_kHaAn
02-01-2012, 10:33
این مانیتورو 295 پیدا کردم آیا ارزش خرید داره با توجه به مشخصاتش
فقط یه نکته 5میلی ثانیه هست فکر کنم برای بازی چطوره یعنی تفاوت ش با 2 میلی ثانیه خیلی محسوسه ؟

PC_Expert
02-01-2012, 12:03
این مانیتورو 295 پیدا کردم آیا ارزش خرید داره با توجه به مشخصاتش

خوبه، اما با این بودجه LG IPS226 به دلیل داشتن پنل IPS و زاویه دید بسیار بالا ارزش خرید بالاتری داره.

مشخصات مانیتور در سایت مادیران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

فقط یه نکته 5میلی ثانیه هست فکر کنم برای بازی چطوره یعنی تفاوت ش با 2 میلی ثانیه خیلی محسوسه ؟

من تفاوتی ندیدم، این اعداد برای چشم اصلا" قابل تشخیص نیست.

sAeEd_kHaAn
02-01-2012, 13:09
من تفاوتی ندیدم، این اعداد برای چشم اصلا" قابل تشخیص نیست.

ممنون دوست عزیز اخه من شنیدم میگن تو 5 میلی ثانیه تصویر کش میاد تو بازی ها نظر شما چیه اگه تفاوتش با 2 میلی محسوس نیست همینو میگیرم

EXXTREME
02-01-2012, 13:12
ممنون دوست عزیز اخه من شنیدم میگن تو 5 میلی ثانیه تصویر کش میاد تو بازی ها نظر شما چیه اگه تفاوتش با 2 میلی محسوس نیست همینو میگیرم
برای تصاویر سریع قابله تشخیصه.شمااصلا سراغ 5 نرو.
کسایی که میگن ما فرقی ندیدیم مطمئن باش تا حالا بادو تا مانیتور 5 و 2 کار نکردن.

PC_Expert
02-01-2012, 14:43

‌ وقتي سرعت پاسخدهي پيكسل ها 5 ميلي ثانيه واقعي باشه يعني پيكسل در ثانيه 200 بار ميتونه رنگي رو نمايش ميده تغيير بده، ‌ شما اگه در يك بازي سريع 60 فريم در هر ثانيه هم كه بگيريد (بالاترين FPS قابل تشخيص براي چشم انسان) واقعا"‌ اين زمان پاسخدهي پيكسل ها براي شما كافي خواهد بود. حتي سرعت پاسخدهي 8 ميلي ثانيه اي هم مشكلي در بازي ايجاد نخواهد كرد.
‌ من با انواع مانيتور 2 ميلي ثانيه اي مثل 2253TQ، 2261VP كار كردم و از اين جهت تفاوت قابل تشخيصي با IPS226 كه مانيتور فعليم هست نديدم.
باز هم انتخاب با خودتونه اما با نخريدن يك مانيتور با پنل IPS شايد يك سرعت پاسخدهي اسمي رو بدست بياريد اما فاكتور هاي مهمي مثل زاويه ديد بالا و نمايش واقعي رنگ ها رو از دست خواهيد داد.

EXXTREME
03-01-2012, 18:40
وقتي سرعت پاسخدهي پيكسل ها 5 ميلي ثانيه واقعي باشه يعني پيكسل در ثانيه 200 بار ميتونه رنگي رو نمايش ميده تغيير بده،
شما هنوز درک درستی از response time ندارین و فکر میکنین تغییر رنگ مفهومش هست.
طبق تعریف سازمان iso به زمانی میگویند که طول میکشدتا یک پیکسل از سیاه به سفید و از سفید به سیاه تبدیل شود یعنی برای مانیتوری که به اندازه 2ms طول میکشه سفید بشه در واقع دارای 4ms زمان است چون دوباره باید به سیاه تبدیل بشه.

وقتي سرعت پاسخدهي پيكسل ها 5 ميلي ثانيه واقعي باشه يعني پيكسل در ثانيه 200 بار ميتونه رنگي رو نمايش ميده تغيير بده،

شما اگه در يك بازي سريع 60 فريم در هر ثانيه هم كه بگيريد (بالاترين FPS قابل تشخيص براي چشم انسان) واقعا"‌ اين زمان پاسخدهي پيكسل ها براي شما كافي خواهد بود. حتي سرعت پاسخدهي 8 ميلي ثانيه اي هم مشكلي در بازي ايجاد نخواهد كرد.
:31:دوست عزیز شما پنجره جدیدی به دنیای فیزیک باز کردین:27:
دوست عزیز اگر نمیدونین باید بهتون بگم این روشه محاسبتون 100% غلطه و هیچ پایه و اساس علمی نداره.برای اینکه بفهمین یک مانیتور فرضا 2ms باید چندتا فریم در ثانیه بگیره(که البته اینم برمیگرده به رزولاسیون و توانه سخت افزاری و سرعت حرکت بحثه پیچیده) فقط باید دستگاهای مخصوص تست بشن و بسیاربعیده فرمولی داشته باشه.
8میلی ثانیه:31:بیخیال تروخدا از خودتون تز های فضایی ندین.
فکر میکنم شما اینطور محاسبه کردین خب مانیتورما 8 میلیه پس درهر ثانیه 125 بار میتونه رنگ پیکسلهارو عوض کنه در نتیجه میتونه 125 فریم بگیره:31:به به
دوست عزیز برای بدست اوردن از طریق فرمول باید شما خیلی از اطلاعات تصویر همچون pps بدونین همچنین رزولشن مانیتور.فکر کردی الکیه مثلا من بیامبگم اقا این رز منه ریسپانسمم اینه خب میتنم انقدر فریم در ثانیه ببینم.
مورد بعدی این که شرکت ها از روشهای پیچیده و مختلفی برای بدست اوردن ریسپانس استفاده میکنن پس ممکنه شما با مانیتور lg 2ms تفاوتیهایی در samsung 2ms ببینین.

‌ من با انواع مانيتور 2 ميلي ثانيه اي مثل 2253TQ، 2261VP كار كردم و از اين جهت تفاوت قابل تشخيصي با IPS226 كه مانيتور فعليم هست نديدم.
شما یا با این مانیتورها کار نکردین یا مقایسه نکردین یا تصاویری با سرعت بالا(مثل شوت یک توپ از دروازه و حرکت سریع دوربین)ندیدین یا متوجه نشدین که این اخری یکم بعیده.

باز هم انتخاب با خودتونه اما با نخريدن يك مانيتور با پنل IPS شايد يك سرعت پاسخدهي اسمي رو بدست بياريد اما فاكتور هاي مهمي مثل زاويه ديد بالا و نمايش واقعي رنگ ها رو از دست خواهيد داد.
اینو موافقم Ips ویژگی های خوبی داره.
در کل انقدر بحثه این قضیه پیچیدست که ازسواد من و شما خارجهو یک کسیو میخواد که حداقل یکی از متخصصین شرکتهایی مثلdell یا lg یا .... باشه.

Stream
03-01-2012, 21:38
شما هنوز درک درستی از response time ندارین و فکر میکنین تغییر رنگ مفهومش هست.
طبق تعریف سازمان iso به زمانی میگویند که طول میکشدتا یک پیکسل از سیاه به سفید و از سفید به سیاه تبدیل شود یعنی برای مانیتوری که به اندازه 2ms طول میکشه سفید بشه در واقع دارای 4ms زمان است چون دوباره باید به سیاه تبدیل بشه.

خاکستری به خاکستری (چیزی که شما به عنوان Response Time در مشخصات یک محصول می بینید). Response Time بسیار کلیه و اصلا مشخصه سرعت یه مانیتور نیست چون در عمل تصویر از سیاه به سیاه یا خاکستری به خاکستری تغییر نمی کنه و این تغییرات برای روشنایی های متفاوت (حتی در Sub-pixel های مختلف) متفاوته و یه عدد متوسط هیچ وقت نشون دهنده هیچی نیست. بطور خلاصه: تفاوت هست بین 2 میلی ثانیه، 5 یا 10 یا 20 ولی اون عددی که در مشخصات می بینید نشون دهنده سرعت واقعی نیست.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]دوست عزیز شما پنجره جدیدی به دنیای فیزیک باز کردین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دوست عزیز اگر نمیدونین باید بهتون بگم این روشه محاسبتون 100% غلطه و هیچ پایه و اساس علمی نداره.برای اینکه بفهمین یک مانیتور فرضا 2ms باید چندتا فریم در ثانیه بگیره(که البته اینم برمیگرده به رزولاسیون و توانه سخت افزاری و سرعت حرکت بحثه پیچیده) فقط باید دستگاهای مخصوص تست بشن و بسیاربعیده فرمولی داشته باشه.
8میلی ثانیه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بیخیال تروخدا از خودتون تز های فضایی ندین.

این عددی که دوستمون اشاره کردن صحیح نیست ولی درسته که Response Time ای که روی محصولات نوشته میشه از یه سری فرمول های فضایی بدست میاد که در عمل هیچ وقت درست نیستن.
+

ارتباط خیلی ساده و راحتی بین Refresh Rate و Response Time وجود داره، نیازی هم به دستگاه های مخصوص و ... نیست.

در کل انقدر بحثه این قضیه پیچیدست که ازسواد من و شما خارجهو یک کسیو میخواد که حداقل یکی از متخصصین شرکتهایی مثلdell یا lg یا .... باشه.

خیر اونقدر پیچیده نیست و یادگیری و دونستن کلش هم از سواد دوستان در اینجا خارج نیست، شما رو نمی دونم.

sAeEd_kHaAn
04-01-2012, 17:38
ممنون از تمام دوستان همون asus vs 228h رو گرفتم 295 که ازش راضی ام با این قیمت فوق العاده هست با کنتراست 1 به 50 میلیون و در مورد 5 ms هم بگم که اصلا قابل تشخیص نیست nfs و crysis 2 رو باقلوا اجرا میکنه تو فریم های سریع هم چیزی به عنوان کش اوردن و افت تصویر ندیدم و با دقت زیاد هم بهش خیره شدم بازم عالی بود

golmohammadi
12-01-2012, 03:34
پس طبق تعریف دوستان عملا تفاوت خاصی بین 2 تا 8 میلی ثانیه دیده نمیشه
مخصوصا که این عددها معلوم نیست درسته یا نه

ممنون از تمام دوستان همون asus vs 228h رو گرفتم 295
مبارکه عزیز