PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کم کردن درد دندان

omid-p30
01-01-2012, 22:56
سلام.

آقا ما دندونمون درد میکرد، دیشب رفتیم مطب یه آقاهه که رفیقمون گفته بود خوبه، بعد گفت باس عصب کشی بشه، منتها وقت داد واسه شنبه دیگه. گفت جا نی زودتر.

تو این یه هفته باس چکار کرد یا نکرد که کمتر درد کنه ؟

مثلا آب یخ میگن ضرر داره آره ؟ دیگه چه مواردی هست ؟

ضمنا میتونم برم این درمونگاه های عمومی و کلکش رو بکنم. منتهاش محیطشون شلوغه، به دلم نمیچسبه، یه جورای احساس میکنم ممکنه با عجله کار کنند و درست درمون کار صورت نگیره. این یه هفته ارزشش رو داره به نظر شما تا برم مطب همون آقا خوبه ؟

ممنون.

daneshdds
02-01-2012, 13:57
کلا دندونایی که نیاز به درمان ریشه یا عصب کشی دارند تا درمان نشن آروم نمی گیرن. ولی معمولترین مسکن برای دندان درد ژلوفن هستش که باید مرتب هر 6 ساعت خورده بشه. اگر درد خیلی شدید باشه هر 4 ساعت و نهایتا هر دوساعت به صورت یکی در میون استامینوفن 500 معمولی و ژلوفن.
طبعا بهتر زیاد روش غذا نخوری چیزای سرد و گرم نخوری خلال دندونم توش فرو نکنی!

omid-p30
02-01-2012, 14:02
ممنون. این حساسیت من روی پزشک هم به نظرتون به جا هست یا نیست ؟

اگر رفته بودم به یه درمانگاه عمومی الان انجام داده بود و تموم شده بود و یا الان برم نیاز نیست تا شنبه صبر کنم.

نظر شما چیه ؟ من الان شهرستانم. خیلی کار دکتری که بهم معرفی کردند با کاری که دیگر پزشک ها در محیط شلوغ درمانگاه های عمومی انجام میدند فرق داره ؟ ارزش این یه هفته ناراحتی رو داره ؟

majid322
02-01-2012, 14:17

اگر رفته بودم به یه درمانگاه عمومی الان انجام داده بود و تموم شده بود و یا الان برم نیاز نیست تا شنبه صبر کنم.

نظر شما چیه ؟ من الان شهرستانم. خیلی کار دکتری که بهم معرفی کردند با کاری که دیگر پزشک ها در محیط شلوغ درمانگاه های عمومی انجام میدند فرق داره ؟ ارزش این یه هفته ناراحتی رو داره ؟

نمیدونم این درمانگاهی که شما میگی تا چه حدیه وحتما خودتون بهتر تشخیص میدید..
ولی بنظرم دندونتون رو به هر کسی نسپارید نه این که بی خود ترس داشته باشید فقط میگم قبل از انجام کار
تحقیقات لازم رو داشت هباشید و یه سری اطلاعات راجع به کاری که میخواد رو دندونتون انجام بگیره انجام بدید.

نمونش پدر بنده پیش یک دکتر بی سواد و بدون معلومات رفت و به اشتباه دو تا دندونی که کاملا سالم بود رو کشیده بود..

موفق باشی برای کم شدن درد هم به نظرم سرتو با یه چیزی که خیلی نیاز به دقت داره سرگرم کن ...

daneshdds
02-01-2012, 14:18
کلا بهترین درمان های ریشه رو متخصصیین ریشه انجام میدن(روی تابلوشون نوشته اندودنتیست) ولی خیلی از دندانپزشک های عمومی هم(روی تابلوشون نوشته جراح-دندانپزشک) درمان ریشه های عالی انجام میدن. بر اساس تجربه من دکتری که ازش تعریف میشه دکتر بهتریه!
ولی اینو بدون که بر اساس سختی درمان ریشه ای که باید برات انجام بشه باید انتظار درد رو یکی دو روز اول بعد از درمان ریشه داشته باشی روش هم غذا نخوری. یه روش برای این که درد کمتری داشته باشی اینه که یکساعت قبل از شروع کارت یه مسکن مثل همین ژلوفن بخوری. بهتره بعد از پر کردن دندون هم اونو روکش کنی تا بعدها نشکنه.

hummer_1990
02-01-2012, 22:47
تو این یه هفته باس چکار کرد یا نکرد که کمتر درد کنه ؟

برو داروخانه یه قطره هست به اسم دنتول ( مخصوص درد دندونه معجزه میکنه) بگیرو چند قطره بریز رو دندونات تا دردش از بین بره البته این درمان نیست ولی تا موقعی که درمان کنی برای جلوگیری از درد مناسبه.

ghadami2005
02-01-2012, 23:15
دنتول خوبه موقتا استفاده کن. به عنوان کسی که 22 تا دندون پر کردم و 8 تا عصب کشی داشتم یه توصیه بهت میکنم تحت هیچ شرایطی دندونتو دست دکتر ناوارد نده به نظرم این یک هفته رو خلاصه سر کن و تحت هیچ شرایطی دندونتو نکش.

من شانس اوردم یه دکتری اشنامونه که هر چی تعریف کنم ازش کمه واقعا استاده الان 10 ساله من میرم پیشش اصلا موردی نداشتم.

ولی عموی بنده پیش یه دکتر بی سواد رفت متاسفانه 9 ملیونم ازش گرفت ولی نصف دندوناشو از دست داده و باید روکش بشه. به لثه هاشم صدمه زده الانم میره پیش همین دکتر که من میرم پیشش. بهش گفتم دیدی بهت گفتم بیا قبول نکردی.پس حتما از دیگران اماره شو بگیر بعد برو. بگو برات پرونده درست کنه و فقطم یکجا بورو از من میشنوی یه عکس کامل از ریشه های تمام دندوناتم بگیر که وضعیت دندونات بیاد دست دکترت.

skyzare
02-01-2012, 23:45

با سلام ....

همون طور که یکی از دوستان اشاره کردند بهتر هست شما به متخصص عصب کشی برید نه پیش جراح دندان پزشک .