PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند تا ســوال!!!

Arash_Fifa
01-01-2012, 14:58
با عرض سلام خدمت همه ی دوستان عزیز

دوستان عزیز برنامه نویس چند تا سوالل دارررمم که خیلی واسم مهمه که توی این پروژه که دارم میسازم بگذارمش!! :40:

1- من می خواهم هر بار که فرم بسته می شود ، یک بک آپ از دیتابیس ما که مثلا Bank.mdb هست گرفته بشه !! ولی به این صورت که یک بک آپ جدید بسازد ! به این صورت که مثلا هر بار یک عدد جلوی آن اضافه کند و سیو شود تا قبلی حذف نشود... : Bank2.mdb - Bank3.mdb - Bank4.mdb ...

2- من یک لیست باکس دارم که به عنوان مثال فیلد Lname رو دیتابیس BANK و Table4 رو به صورت کلی به ما نمایش میده! من می خواهم مثلا اگر درون لینک باکس به عنوان مثال روی آرش کلیک کردیم ! در یک تکست باکس با اتصال به همون دیتابیس و Tabel4 از فیلد LFamily جستجو کند و فامیل آن را نمایش دهد...

3- آیا می شود Caption یک CommandButton از دیتابیس خوانده شود؟ و چطور؟

4- در آخر هم می خواهم نرم افزار امکان آپدیت را داشته باشد!!!

لـطفا کمک کنید ! من برای اتصال از Adodc استفاده می کنم!!!...

Arash_Fifa
01-01-2012, 16:35
دوستان خواهــشا کمــک کنیــد!! :-(
خیلـــی عجــلـه دارم و بایــد هر چی سریــع تر ایـنو تحویل به اســتادم بدم :-((

Payman_62
02-01-2012, 13:49
سلام.
1- تو ایونت Form_Unload میتونید این کار رو انجام بدید.
برای پیدا کردن نام آخرین بکاپ هم خودتون یه ایده بدید. مثلا نام آخرین بکاپ رو در فایل دیگر یا در دیتابیس ذخیره کنید. بعد با استفاده از توابع رشته ای مثل mid و left و right و split میتونید عدد مربوط به آخرین بکاپ رو به دست بیارید و 1 واحد به آن اضافه کنید.
2- جستجو بر اساس نام کار منطقی نیست. چون ممکنه چند تا آرش در لیست موجود باشه. روش اصولی جستجو بر اساس کدی هست که در تیبل یونیک باشه. برای مثال کد ملی یا کد پرسنلی یا کدی که خودتون برای این کار در نظر گرفتید.
اما کدش به این صورت میشه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
@name نامی هست که روش کلیک شده و به دیتابیس ارسال شده.
3- میشه اما اگه میخوای کپشن هارو از جایی بخونی استفاده از ریسورس ساده تر هست.
4- واضح مطرح نکرید. اگر میخواید کاربرانی که برنامه رو استفاده میکنن از نسخه جدید با خبر بشن باید از اینترنت کمک بگیرید.
باید یه لینکی برای چک کردن ورژن برنامه قرار بدید و هر دفعه هنگام اجرای برنامه یا مثلا هفته ای یک بار لینک چک شه تا اگه ورژن جدید موجود بود دانلود کنه.