PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درد زانو در اثر ضربه به توپ

jamshidjap
28-12-2011, 11:28
سلام

دیروز در حین فوتبال زمانیکه میخواستم شوت بزنم ، توپ روی پام جفت و جور نشد و به قول خودمون سایه توپ رو زدم ... بعد از اون کمی احساس درد در قسمت جلوی زانو و زیر کشکک داشتم ... اما میتونستم به بازی ادامه بدم....

بعد از اینکه اومدم خونه دردش شدید تر شد.... وقتی که میخام روی پام بچرخم و یا به سمت جلو خم بشم درد شدیدی میگیره ولی وقتی پامو خم میکنم درد نمیکیره ....

آیا با استراحت برطرف میشه یا باید برم دکتر ؟

ضمنا دو هفته هم بود که اصلا فوتبال باز ی نمیکردم....

Sayam
28-12-2011, 17:13
درود ...

چند روز پیش هم در تاپیک دیگه ای همچین سوالی پرسیده شده بود :) .../ Link ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

+

علتش احتمالا گرم نکردن و نرمش نکردن بوده ...
استراحت کنید ، تا زمانی که خوب شد ، ضربه و یا فشاری به پا وارد نشه ...

چند روز صبر کنید اگه بهتر نشد به پزشک مراجعه کنید .

موفق باشید :40:

hummer_1990
28-12-2011, 19:28
دیروز در حین فوتبال زمانیکه میخواستم شوت بزنم ، توپ روی پام جفت و جور نشد و به قول خودمون سایه توپ رو زدم

آخ آخ میفهمم چی کشیدی منم 2- 3 بار اینطوری شدم یه هفته تموم زانونم داغون بود تازه من تمام رگای پشت زانوم هم میسوختو و زق زق میکرد با استراحت خوب میشه من در زمینه پزشکی اطلاعاتی ندارم ولی اینو میدونم این اتفاق ممکنه در بعضی مواقع باعث پاره شدن رگ رمگای پشت زانو بشه نمیدونم بهش چی میگن! تاندون !؟ ربات!؟ اسمشو نمیدونم ولی مواظب باش این اتفاق دیگه نیفته که بتونی همیشه فوتبال بازی کنی.

jamshidjap
28-12-2011, 22:56
ممنون از جواباتون

دارم یواش یواش بهتر میشم با استراحت...

ولی آدم اینجور موقعا که میشه قدر سلامتی رو میدونه....

زانو عضو خیلی پیچیده ایه ... یه ذره آسیب ببینه راه رفتن معمولی هم عذاب الیمی میشه

morsadr
29-12-2011, 11:45
سلام

دیروز در حین فوتبال زمانیکه میخواستم شوت بزنم ، توپ روی پام جفت و جور نشد و به قول خودمون سایه توپ رو زدم ... بعد از اون کمی احساس درد در قسمت جلوی زانو و زیر کشکک داشتم ... اما میتونستم به بازی ادامه بدم....

بعد از اینکه اومدم خونه دردش شدید تر شد.... وقتی که میخام روی پام بچرخم و یا به سمت جلو خم بشم درد شدیدی میگیره ولی وقتی پامو خم میکنم درد نمیکیره ....

آیا با استراحت برطرف میشه یا باید برم دکتر ؟

ضمنا دو هفته هم بود که اصلا فوتبال باز ی نمیکردم....

با این شرح حال احتمال آسیب مختصر به تاندونهای زانو وجود دارد . در مرحله اول استراحت و ساپورت زانو و پرهیز از فشار زیاد بر روی زانو و در صورت ادامه درد مراجعه به متخصص اورتوپد

linkinpark20
29-12-2011, 12:28
از پله بالا نرو زیاد تا 1ماه و همچنین از رانندگی طولانی هم بپرهیز سه تا حرکت ورزشی مربوط به زانو هم هست انجام بده حله یک ماهه