PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عوارض کدام قرص های آرام بخش و خواب آور روی کلیه بیشتر هست؟

papa_toop
28-12-2011, 01:39
سلام به همه دوستان

من حدود 2 سال پیش به ویروس هرپس مغزی دچار شدم و دو روز کامل تو کما بودم دکترها با تزریق آسیکلوور تونستن کنترلش کنن ولی بعد از هفته ی اول این دارو رو کلیه ام رسوب کرد و دو روز کراتدین خونم رفت بالا و اما سوال من...

پزشک معالجم اون زمان گفت حتی استومینوفن رو باید با احتیاط مصرف کنم،یک ماه پیش با بی خوابی مواجه شدم که شروع به خوردن زولپیدم،فنوباربیتال،فلورا زپام و ... کردم حتی اگه بگم بیشتر بنزودیازپینی ها رو مصرف کردم کم نگفتم :18:

حالا می خواستم تا جایی که ممکنه از رنج ریسک این قرص ها برای کلیه خبردار شم به طور مثال خطر آسیب رسانیشون به صورت نزولی

ببخشید این حرفو می زنم ولی نگید که مصرف نکن یا با تجویز پزشک :11::11:

amin2011
28-12-2011, 13:17
بهرته این سوال رو در فروم های تخصصی پزشکی بپرسید تا جواب قانع کننده تری بدست بیاری.
البته جای شما بودم به یک پزشک مراجعه می کردم.

papa_toop
28-12-2011, 17:10
پزشک که عموما میگه ممنوع

ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز ولی باز از دوستان کسی اطلاعاتی داره خوشحال میشم در اختیار من هم بزاره

sanaz.joon
28-12-2011, 19:59
سلام به همه دوستان

من حدود 2 سال پیش به ویروس هرپس مغزی دچار شدم و دو روز کامل تو کما بودم دکترها با تزریق آسیکلوور تونستن کنترلش کنن ولی بعد از هفته ی اول این دارو رو کلیه ام رسوب کرد و دو روز کراتدین خونم رفت بالا و اما سوال من...

پزشک معالجم اون زمان گفت حتی استومینوفن رو باید با احتیاط مصرف کنم،یک ماه پیش با بی خوابی مواجه شدم که شروع به خوردن زولپیدم،فنوباربیتال،فلورا زپام و ... کردم حتی اگه بگم بیشتر بنزودیازپینی ها رو مصرف کردم کم نگفتم :18:

حالا می خواستم تا جایی که ممکنه از رنج ریسک این قرص ها برای کلیه خبردار شم به طور مثال خطر آسیب رسانیشون به صورت نزولی

ببخشید این حرفو می زنم ولی نگید که مصرف نکن یا با تجویز پزشک :11::11:

هیچ فرقی نمیکنه همه اثر بد روی کلیه دارن اما فک کنم نوع خارجیشو مصرف کنین ضررش کمتر باشه البته واسه شما که کلیه هاتون مشکل داره بهتره تحت نظر پزشک دارو مصرف کنین

papa_toop
28-12-2011, 23:18
هیچ فرقی نمیکنه همه اثر بد روی کلیه دارن اما فک کنم نوع خارجیشو مصرف کنین ضررش کمتر باشه البته واسه شما که کلیه هاتون مشکل داره بهتره تحت نظر پزشک دارو مصرف کنین

البته اینم باید متذکر بشم که دارای مشکل لختی دریچه مترال نیز هستم!!

به نظر من ایرانی و خارجی از نظر فارماکوکینتیک و مکانیسم چندان فرقی نباید داشته باشند مهم برای من عوارض روی کلیه و بالا رفتن سطح کراتینین هست