PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ناپدید شدن 3 درایو پس از نصب ویندوز 7

m4jhooL
27-12-2011, 23:35
سلام
آقا ما ویندوز XP SP3 2008 داشتیم و خوش و خرم بودیم
یهو گفتم واسه تنوع سون رو نصب کنم
سون نصب شد و تموم دیدیم از 5 درایو موجود 3تاش رو نشون نمیده و فقط D و C رو نشون میده
اومدم باز اکس پی رو ریختم دیدم هموجوریه
باز 7 رو رختم و دیدم همونجوریه و الان هم در خدمت شما هستم
اطلاعاتش هم خیـــــــــــــــــــلی برام مهمه
کمک کنید لطفا....
اینم بگم قبلا 7 ریختم روی همین هاردم و همین درایو هام ولی مشکلی نبود
اینم شرح واقعه به روایت تصویر:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jafarian
27-12-2011, 23:56
طبق سایت اول ازطریق نایپ فرمان gpedit.msc داخل منوی run برین تست کنید ببینید درایوهای شما فعال میشن یا که روش رجیستری رو که گذاشته اگر بازم بهمون صورت بود اسم درایوهای خودتون چنج کنید بطور مثال d رو بزارین e درمرحله آخرم پیشنهاد میدم از برنامه DiskGetor Data Recovery استفاده کنید مشکلی داشتین برای سایت اول بگین راهنمایی کنم:20:

amir@sh
28-12-2011, 22:33
دوست من همین اتفاق دیروز دقیقا واسه من افتاد! ویندوز 32 بیتی داشتم میخاستم 64 نصب کنم 4 تا از درایوهام پاک شد اطلاعاتش هم خیلی مهم بود تموم عکسهای ازدواجم:40: داخلش بود خلاصه هر کار کردیم نیومد آخرش نرم افزار easeus data recovery wizard رو نصب کردم و از قسمت partition recovery درایوهای حذف شده رو برگشت دادم و اطلاعاتش رو تو یه هارد اکسترنال ذخیره کردم بعدش کل هارد رو فرمت کردم و از اول پارتیشن بندی کردم درست شد

m4jhooL
29-12-2011, 14:19
سلام ممنون از دوستان گل
والا تا جایی که راه داره نمیخوام دست به ریکاوری بزنم
خدمت جعفریان گل هم بگم که من به اون سایت رفتم و کارایی که گفته بود رو کردم
ولی برای آن هاید کردن فقط درایو های ABCD رو داره!! من الان لنگ درایو G F E هستم که نمیتونم تغییرشون بدم
چیکار کنم؟؟؟؟:45:

saeed774
29-12-2011, 15:22
ومدم باز اکس پی رو ریختم دیدم هموجوریه
باز 7 رو رختم و دیدم همونجوریه و الان هم در خدمت شما هستم
متوجه این قسمت نشدم ، یعنی دوباره که xp ریختید باز اون سه درایو ناپدید شده بودن ؟ یا نشون داده شدن ؟

فرمت سه درایوی که ناپدید شده ، احیانا Fat32 نبود ؟

jafarian
29-12-2011, 15:46
ارفایلهای رجیستری داخل اون فروم برای ظاهر کردن درایوهای خودتون استفاده کردین ازاون نرم افزاری هم که اسم بردم استفاده کنید به وسیله اون درایوهایی که نمایش داده نمیشن ریکاوری کنید ببینید بازگردانی میشه درضمن همونطور که گفتین اسم درایوهای خودتون نتو نستین چنج کنید برای چنج کردنش اروربخصوصی دریافت کردین.

m4jhooL
29-12-2011, 18:30
وقتی XP رو هم ریختم درایو ها بالا نیومد.درایوها هم یادم نیس FAT 32 بود یا ....
=============
از اون فایلهای رجیستری هنوز استفاده نکردم!!
اون نرم افزار هم دانلود میکنم ببینم چی میشه
اسم درایوها هم اصلا درایوی دیده نمیشه که بشه اسمشو چنج کرد

2هزاری من هم کج میوفته یه مقدار:31:.لطفا توضیحات بیشتری بدین:11:
حالا ببینم با این فایلها و اون برنامه چه میشه کرد
ویرایش: درایو ها NTFS هستند و برنامه ریکاوری فعلا داره به سوی موفقیت اسکن میکنه:42:

m4jhooL
29-12-2011, 20:28
دوستان بازم سلام
ممنون از همتون که به من کمک کردین به خصوص جعفریان گل
الان درایوها اسکن شد و فایل های همرو زور چپون کردم تو درایو D و C که مشکلی نداشتن
الان میخوام اون 3تا درایو رو پاک کنم و از نوع بسازم
چه کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ راهی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا باید بریزم روی یه هارد اکسترنال و کلشو فرمت کنم؟؟؟؟؟؟(هارد اکسترنال از کجا گیر بیارم:37:)
برنامه پارتیشن مجیک هم ریختم ولی ارور داد که با ویندوز 7 بالا نمیاد:41: البته شاید ورژن پایین بوده؟؟؟؟؟
خلاصه همچنان دستم به دامنتون

jafarian
30-12-2011, 00:25
واسه پاک کردن اون 3 تادرایو ساختنش ازنوع دو تا راه دارین اولین راه اینه که ازبئت xp یا 7 برای پاک کردن ساختنش ازنوع استفاده کنید دومین راهم اینه که از برنامه MiniTool Partition Wizard برای حذف ساختنش از نوع استفاده کنیدمشکلی داشتین بگین راهنمایی کنم .

m4jhooL
02-01-2012, 21:00
سلامی دوباره
چند روز کامپیوتر افتاده بود و منم بدجور درگیر بودم و شب خمار نت
همه چی ریکاوری شد و ردیف و خوش و خرم.آما
فرداش سیستم تا مرز بالا آوردن ویندوز میاد و همونجا میمونه و درخواست سی دی بوت میکنه
خلاصه
ریپیر کردم نشد مجبور شدم باز اینهمه برنامه که شب قبل نشسته بودم و نصب کرده بودم رو تو درایو C کمپلت فرمت کردم و ویندوز رو عوض کردم و باز هم سون ریختم و در خدمت شما هستم
به نظرتون بازم اینطوری میشه؟
چه مگرشه؟
3 4 تا درایو مخفی unpartition هم با حجم خیلی کم هست که هیچجوره نه فرمت میشن نه Merge میشن نه پاک میشن
اینارو چکار کنم؟
کلا بهتر نیس یه هاردی چیزی گیر بیارم اطلاعات رو بریزم روش و این هارد رو کمپلت فرمت کنم؟
با چه برنامه ای؟؟؟؟
با تشکر

jafarian
03-01-2012, 00:40
شما از طریق disk mangament ویندوز هم چک کنید ببنید این درایوها رو میتونید پاک کنید اگر بازم تو نمایش بهمون صورت بود از طریق بدت ویندوز 7 بالا بیاین تست کنید اگر بازم نشد همین کاری که خودتون گفتین انجام بدین یعنی اطلاعات به یک هارد دیگه انتقال بدین بعدشم کلا از نوع پارتیشن بندی کنید هارد برای پارتیشن بندی هم ازطریق بوت ویندوز xp پیشنهاد میدم پارتیشن بندی کنید سایت پایینم ازطریق disk mangament توصیح داده.

m4jhooL
03-01-2012, 12:59
ممنون جعفریان گل:10:
آقا هیچ کدوم از راههایی که گفتی جواب نمیده.همرو تست کردم.
باید اقدام به همون فرمت کل هارد و پارتیشن بندی از اول بکنم
ممنون از همه دوستانی که تو این تاپیک به من کمک کردن:11: