PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال "راجع به" کارت sapphire 6850 (ممنون اگر پاسخ بدید )

dooste.man83
26-12-2011, 15:43
سلام به همگی

من یک کارت sapphire 6850 گرفتم همین دیروز از نمایندگی الماس ایران توی پاساژ ایران

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اما بازش که کردم روی کارت پر از خطهای ریز ریز بود ( روی کارت یک صفحه بزرگ براق هست )اما کارت هیچ خاکی نداشت و جای انگشت هم من رو کارت ندیدم و cd اون هم کاملا تمیز بود و تاریخ گارانتی هم از 30 اکتبر بود ( 1.5 ماه پیش شروع شده بود )

سوالم اینه که شما کدوم از این 3 احتمال رو میدین

1- کارت برای نصب لیبل گارانتی از جعبه خارج میشه و بعد اینکه لیبل ها رو میزنن کارت هارو روی هم می چینن و برای همین کارت بالایی رو کارت پایینی خط میندازه

2- کارت قبلا مشکل داشته مرجوعی بوده تعمیر شده و حالا فروخته شده

3- جنس اصلا از اول از کارخانه اینجوری بوده چون گاهی این شرکت ها جنس های استوکشون رو به ایران می فرستن

و کلا حساس باشم روش و ببرم گارانتی یا مهم نیست و طبیعی هست ؟

سوال 2: هم اینه من پاورم 430 گرین هست که حدود 3 یا 4 سال هست استفاده می کنم بعد با کمک سایت

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حساب کردم مصرف کارتم رو که زد min =325 و max =375 آیا پاور من جوابگو هست ( با توجه به اینکه 3 یا 4 سال کار کرده )

سوال 3 : من نرم افزار catalyst control center رو که ریختم از رو cd ورژن 11.9 بوده اما وقتی می زنم آپدیت می خواد به 11.12 آپدیت کنه ... کدوم جدیدتره ؟

سوال 4 : من کارت های قبلیم چیزی داشت به اسم auto tune توی همین نرم افزار catalyst control center اما الان این گزینه رو با این کارت ندارم چرا ؟؟

ممنون که وقت میزارید و پاسخ می دید

ess_1362
26-12-2011, 17:55
1- کارت برای نصب لیبل گارانتی از جعبه خارج میشه و بعد اینکه لیبل ها رو میزنن کارت هارو روی هم می چینن و برای همین کارت بالایی رو کارت پایینی خط میندازه

2- کارت قبلا مشکل داشته مرجوعی بوده تعمیر شده و حالا فروخته شده

3- جنس اصلا از اول از کارخانه اینجوری بوده چون گاهی این شرکت ها جنس های استوکشون رو به ایران می فرستن

معمولا اجناس سخت افزاری وقتی وارد ایران میشن بوسیله نمایندگی باز و لیبل می خورند ولی به خود کارت کار ی ندارند
ضمن اینکه در عکسی که گذاشتی من خط و خشی ندیدم!!

و کلا حساس باشم روش و ببرم گارانتی یا مهم نیست و طبیعی هست ؟

یک تست پایداری 10 دقیقه ای با برنامه furmark از کارت بگیرید و اگر هم از لحاظ پایدار بودن و هم از لحاظ دمایی مشکلی نداشت به نظر من نیازی به پیگیری نیست!

سوال 2: هم اینه من پاورم 430 گرین هست که حدود 3 یا 4 سال هست استفاده می کنم بعد با کمک سایت

باید دید که سایر قطعات چی هستن؟
6850 به تنهایی حدود 180وات در پیک توان مصرف می کنه

سوال 3 : من نرم افزار catalyst control center رو که ریختم از رو cd ورژن 11.9 بوده اما وقتی می زنم آپدیت می خواد به 11.12 آپدیت کنه ... کدوم جدیدتره ؟

11.12

سوال 4 : من کارت های قبلیم چیزی داشت به اسم auto tune توی همین نرم افزار catalyst control center اما الان این گزینه رو با این کارت ندارم چرا ؟؟

نیازی به این مورد نداری
اگر قصد اورکلاک داری با کاتالیست می تونی یک اور دست پایین داشته باشی و با msi after burner هم یک اورکلاک نیمه حرفه ای

dooste.man83
26-12-2011, 18:17
معمولا اجناس سخت افزاری وقتی وارد ایران میشن بوسیله نمایندگی باز و لیبل می خورند ولی به خود کارت کار ی ندارند
ضمن اینکه در عکسی که گذاشتی من خط و خشی ندیدم!!

یک تست پایداری 10 دقیقه ای با برنامه furmark از کارت بگیرید و اگر هم از لحاظ پایدار بودن و هم از لحاظ دمایی مشکلی نداشت به نظر من نیازی به پیگیری نیست!

باید دید که سایر قطعات چی هستن؟
6850 به تنهایی حدود 180وات در پیک توان مصرف می کنه

11.12

نیازی به این مورد نداری
اگر قصد اورکلاک داری با کاتالیست می تونی یک اور دست پایین داشته باشی و با msi after burner هم یک اورکلاک نیمه حرفه ای

ممنون از پاسختون

من عکس از خود کارت نزاشتم چون داخل سیستم بود و فقط خواستم شکل کارت رو نشون بدم ( صفحه براق روش ) و یک عکس از اینترنت گزاشتم اگر لازمه بفرمایید خارج کنم کارت رو و عکس بگیرم
البته جای دیگه دوستان گفتن معمولا تو حمل و نقل از این اتفاقات میوفته و طبیعی هست به هرحال کارت هم از خود انبار الماس تحویل گرفتم نه از مغازه دار و اینکه من با 1.1. 3DMark Vantage تست کردم روان و بدون مشکل کار کرد و امتیازی نزدیک 13000 رو کسب کرد و فکر نمیکنم مشکل سخت افزاری داشته باشه دمای کارت هم روی 53 درجه هست و فن 33% فکر کنم اما بازم تست می کنم در کل نظرتون اینه که پیگیر نشم دیگه و در آک بودنش شکی نداشته باشم ؟

راستی نرم افزاری که فرمودین کارت گرافیک رو حسابی بهش فشار میاره آیا باعث آسیبی که نمیشه به کارت ؟؟
مخصوصا قسما Burn in test ؟؟

الان تست کردم bench mark رو با نرم افزاری که فرمودین
SCORE:2285 points (38 FPS, 60000 ms)
رو بهم داد با دمای حداکثر 82 درجه
Resolution: 1280x720 (W)
FPS: min:38, max:40, avg:38 - OPTIONS: DynBkg

در مورد پاور هم تو حالت idie فکر کنم زیر 30 وات مصرف داره و تو سایتش هم نوشته 123 وات مصرف می کنه البته من هیچ وقت اورکلاک هم نمی کنم فقط گاهی cpu رو در حد 3 درصد نهایت ...

مشخصات سیستم من اینه

main= asus p5q

cpu =Q9400 intel

ram= 4 gig

sonud card = crative titanum hd PCIE

grafic card = hd6850 ati

HDD= IDE 160 G ( یکی )

SATA = 320 G ( دوتا )

dvd-rw = pioneer , external

power = green 430

(از این معمولی ها)fan= 3

4 یا 5 تا usb هم زمان کار میکنه حداقل ( موس و کیبورد و ... )

MODEL dial up هم نصب دارم ( گرچه از adsl استفاده می کنم ) ( pci )

ممنون میشم نظرتون رو بفرمایید با توجه به اینکه پاور هم 3 سال هست که کار میکنه

الان نظرتون چیه ؟

ess_1362
26-12-2011, 20:12
به نظر من برای سیستم شما 430 وات یکم روی مرز هست!!

EXTREME
26-12-2011, 20:37
برای 6850 و سیستم شما یک پاور 500 توصیه میشه

dooste.man83
26-12-2011, 20:58
اگر بازی نکنم چی؟
بازهم کم میاره؟
فعلا لا موجودی :31:

EXTREME
26-12-2011, 21:08
اگر بازی نکنم چی؟
بازهم کم میاره؟