PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نحوه نگارش یک کوئری

tasnim68
25-12-2011, 14:40
دوستان من تو دیتابیسم یه جدول دارم، اول می خوام 4 مورد اول این جدول رو چاپ کنم، خب کدش میشه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
(درسته؟)

حالا می خوام یه جای دیگه صفحه مثلا 10 تا مورد بعدی این جدول (غیر اون 4 تا) رو چاپ کنم. کوئری رو چطور باید بنویسم!؟

MAXXX
25-12-2011, 22:24
باید آفست استفاده کنی . آفست یعنی ردیفی توی دیتابیس که کوئری از اون شروع به خوندن میکنه
وقتی آفست توی کوئری نباشه خود بخود از ردیف 0 شروع به خوندن میشه
حالا شما میخای از چهارمی به بعد رو بخونه آفست رو باید بزاری روی 4

moein_ak
25-12-2011, 23:17
باید آفست استفاده کنی . آفست یعنی ردیفی توی دیتابیس که کوئری از اون شروع به خوندن میکنه
وقتی آفست توی کوئری نباشه خود بخود از ردیف 0 شروع به خوندن میشه
حالا شما میخای از چهارمی به بعد رو بخونه آفست رو باید بزاری روی 4

یا میشه آفستو با خود لیمیت مشخص کرد

tasnim68
27-12-2011, 12:48
ممنون از پاسختون.

حالا چند تا سوال دیگه:

1. من وقتی می خوام چند مورد پشت سر هم از رکوردهای جدولم رو چاپ کنم از این کوئری استفاده می کنم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمی خواستم بدونم آیا کوئری ای ساده تر از این برای این کار وجود داره؟ یه طوری که به result$ هم نیازی نباشه؟

2. برای شمارش تعداد رکورد های یک جدول ساده ترین راه چیه؟
راستش چون من متوجه نشدم تابع ()count جواب رو کجا میریزه از همون کوئری قبلی به این شکل استفاده کردم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلطفا شما روش صحیح رو بفرمایید.

3. وقتی دیگه بحث چند مورد نیست و فقط بخوام اطلاعات 1 رکورد رو از جدول بگیرم باز باید از همون کوئری سوال اول (با result$ و while) استفاده کنم یا راه بهتر و ساده تری وجود داره؟

4. اگه بخوام تو دیتابیس یه تاریخ (مثل تاریخ عضویت) ذخیره کنم که بعدا با هر فرمتی که لازم بود فراخوانی بشه چیکار باید کنم؟

MAXXX
27-12-2011, 19:37
1- خیر روش های مختلفی وجود داره ولی به هر حال شما به یه حلقه احتیاج دارید که نتایج رو پیمایش کنهدر هر صورت میشه با برنامه نویسی شی گراه یا حداقل استفاده از توابع همیشه کارو خلاصه تر کرد

2-3 - وقتی نتیجه یکیه اینطوری برش گردون

4- با تابع time() زخیره میکنی که بهت یه عدد 10 رقمی میده این عدد رو میتونی بعدا به شکل های مختلف فرمت بدی و نمایش بدی یه کلاس هم برای نمایش تاریخ شمس وجود داره که این عدد 10 رقمی رو بهش میدی و تاریخ رو بهت پس میده

tasnim68
27-12-2011, 19:48
1 و 4 رو متوجه شدم، ولی 2 و 3 رو خیلی کلی گفتید! 2 و 3 برام مهم ترن، مخصوصا 3. کاش یکم بیشتر توضیح می دادیدشون و اگه مقدور باشه مثالی هم می زدید.

m.m.m5651
27-12-2011, 20:20
۲.
باید ای نشکلی کوئری رو بنویسید. بقیش هم با همون حلقه وایل هست:
select count(*) from list

tasnim68
27-12-2011, 22:05
۲.
باید ای نشکلی کوئری رو بنویسید. بقیش هم با همون حلقه وایل هست:
select.count(*) from list

خب آخرش تعداد رو کجا میریزه؟

moein_ak