PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش:کاغذ چسبیده به دیوار

sara-t
29-06-2006, 01:26
به نام خدا
سلام
اولا شرمنده ام که اسم دو تا از تمرین ها رو انگلیسی نوشتم حقیقتش نمی دونستم به فارسی چی باید بگم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](9).jpg
در اين آموزش كه در حقيقت ادامه آموزش ساخت تابلو اعلان ديواري هست مي‌خوام طرز ساخت Post It رو توضيح بدم
ابتدا يك سند جديد به اندازه دلخواه باز كرده بوسيله ابزار Rectangle Tool و انتخاب رنگ مورد نظر يك مربع ( بانگه داشتن Shift ) و يا يك مسطتيل رسم مي‌كنيم :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ابزار Add Anchor Point Tool را برداشته و چهار نقطه مثل شكل ايجاد مي‌كنيم ( براي دقت و سهولت بيشتر مي‌توانيد از Guides استفاده كنيد- بوسيله درگ كردن خط راهنما از روي خط كش )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](1).jpg
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](2).jpg

با ابزار Direct Selection Tools چهار نقطه پاييني ايجاد شده را انتخاب مي‌كنيم :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](3).jpg

حالا با همان ابزار Direct Selection روي لبه كناري مسطتيل انتخاب شده رفته و كمي آنرا به سمت راست و بالا مي‌كشيم :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).jpg

در اين مرحله ما نياز به يك ساخت يك قلم داريم كه بوسيله آن بتوانيم ناحيه بالاي كاغذ Post-it خود را سايه دار كنيم كه بتوانيم منطقه چسب دار كاغذ را ايجاد كنيم .
يك قلم با لبه‌هاي نرم و حدود اندازه px 20 ( بسته به اندازه كاغذ ساخته شده ) انتخاب كرده كليد F5 را براي تنظيم آپشن‌هاي قلم فشار مي‌دهيم و در كادر باز شده قسمت Spacing عدد 28% را وارد كرده و در منوي آپشن ( بالاي صفحه ) Opacity را 100% و Flow را 28% تعيين مي‌كنيم و كليد Air Brush رانيز فعال مي‌كنيم :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](5).jpg

در صورت تمايل مي‌توانيد قلم سايه زني را براي مصارف بعدي در كارهاي ديگر ذخيره كنيد و به پالت براش‌هاي خود اضافه كنيد.
حالا نوبت درست كردن رنگ مورد استفاده اين براش ( براي اين كار ) مي‌باشد ابزار Eyedropper را برداشته و روي رنك مستطيل ايجاد شد كليك مي‌كنيم تا رنگ زرد زمينه انتخاب شود حالا روي رنگ Foreground دابل كليك كرده تا پالت رنگ ما باز شود و بوسيله درگ كردن رنگ خود را كمي تيره تر انتخاب مي‌كنيم به شكل توجه كنيد :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](6).jpg

روي لايه مستطيل رايت كليك كرده و گزينه Rasterize layer را انتخاب كرده و يك لايه جديد ساخته روي لايه جديد بوسيله ابزار Rectangular Marquee tool يك مستطيل ايجاد مي‌كنيم كه شامل چهار نقطه بالايي كه قبلا درست كرده بوديم مي‌شود :

حال با براش سايه كه درست كرده بوديم اين ناحيه سلك شده را رنگ آميزي مي‌كنيم ( توجه داشته باشيد كه فقط يك با با براش روي ناحيه سلكت شده درگ كنيد در غير اين صورت رنگ سايه ما بيش از اندازه پر رنگ مي‌شود

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](7).jpg

اينجا براي طبيعي تر شدن كار نياز به سايه زني پشت Post-it داريم پس يك لايه جديد ساخته و آنرا زير لايه Shape برده و با ابزار Rectangular Marquee Tool يك مستطيل تقريبا هم اندازه كاغذ Post-it رسم كرده كليد D را جهت اورجينال كردن پالت رنگ فشار مي‌دهيم و از كليدهاي Alt + Back Space استفاده كرده تا سايه ما مشكي شود سپس Filter > Blur > Gaussian Blur و با حركت دادن اهرم موجود سايه را طبيعي تر مي‌كنيم :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](8).jpg

كليدهاي Ctrl + D را براي خارج شدن از حالت سلكت فشار داده و با ابزار پاك كن ( با لبه هاي نرم ) نواحي اضافي را پاك كرده و سايه را تا حد امكان طبيعي‌تر مي‌كنيم خوب فكر مي‌كنم تمام شده لطف كنيد اگر اشكال يا كمبودي مشاهده كرديد و يا با انجام كاري به نتيجه بهتري رسيديد به من هم ياد بديد ممنونم :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](9).jpg

rb97
29-06-2006, 01:38
اینارو خودتون نوشتید یا ترجمه کردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چون تو 1 روز نوشتن 2 تا آموزش خــــــــــــیلی سخته

armin_goooodboy
29-06-2006, 01:59
سلام
من فکر میکنم ایشون این آموزشهارو قبلا نوشتن
و فکر کنم توی فروم دیگه ای به صورت حرفه ای کار میکردن
البته اونطور که بوش میاد
در هر صورت
سارا جان ممنون بابت همه آموزشهات

saghar_sh
29-06-2006, 06:02
به سلام آقا رامين . بعد خدمت شما هم ميرسم. هنوز آموزشهاي شما رو تمرين نكردم.

hemo
29-06-2006, 07:33
فرقي نمي كنه قبلا جايي كار مي كرده يا نه.
به هر حال آموزش هاي مفيديه

sara-t
30-06-2006, 02:32
سلام اولا بگم که من خیلی خوشحالم که اینجام . . . و از همه شما ممنونم . . . بعدش بگم نه والا من همزمانی که این تمرینات رو میخونم و انجام میدم ، همون موقع هم در Word فارسیشو مینویسم و عکس هاشو آماده میکنم همزمان، بعد Pdf میکنم و تمام آخرش هم که اینجا لودش میکنم و اینکه من کلی آموزش دیدم تا تونستم این کار رو انجام بدم و مدیران سایت خیلی تحمل کردن که ازشون ممنونم و اولین باری هست که این کار رو انجام میدم . قسم پیشاهنگی D:

Elfin-D
01-07-2006, 12:48
سلام
مرسی سارا جان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
عنوان تاپیک رو هم با اجازتون عوض کردم

jasmin
01-07-2006, 14:03
سلام اولا بگم که من خیلی خوشحالم که اینجام . . . و از همه شما ممنونم . . . بعدش بگم نه والا من همزمانی که این تمرینات رو میخونم و انجام میدم ، همون موقع هم در Word فارسیشو مینویسم و عکس هاشو آماده میکنم همزمان، بعد Pdf میکنم و تمام آخرش هم که اینجا لودش میکنم و اینکه من کلی آموزش دیدم تا تونستم این کار رو انجام بدم و مدیران سایت خیلی تحمل کردن که ازشون ممنونم و اولین باری هست که این کار رو انجام میدم . قسم پیشاهنگی D:

كاشكي ميشد همين آموزشهارو به صورت pdf اينجا قرار بدين
اگه اين كارو انجام بدين شرمنده كردين :blush:

sara-t
01-07-2006, 14:49
سلام، این هم لینک منبع این آموزش:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Shahin King
01-07-2006, 21:49
سلام

سارا خانم خیلی ممنون .

این هم پی دی اف همین آموزش .

قربان شما : شاهین کینگ

saghar_sh
02-07-2006, 05:51
دستت درد نكنه شاهين
البته اگه برام باز بشه شانس آوردم
من يه سئوالي هم داشتم
چرا من صفح رو باز ميكنم
مثل همين صفحه
كاملاً صبر ميكنم تا همه عكسها نشون داده بشه
ولي بعد وقتي صفحه رو سيو ميكنم
و بعد ميخوام بازش كنم عكسها رو نشون نميده
تمرين كردن بدون عكس خيلي سخته
ميشه دليلشو به من بگيد و راه حلشو؟

Erfaan
06-07-2006, 03:09
ممنون - عالي بود :) به خصوص شاهين جان که به موقع پي دي اف رو ميرسونه :)