PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد خرید دوربین برای کار در نرم افزار افتر افکت:

ALI V8
25-12-2011, 03:10
راهنمایی در مورد خرید دوربین برای کار در نرم افزار افتر افکت:

دوستان میخواستم یه دوربین عکاسی که قابلیت فیلمبرداری هم داشته باشه و فول فریم باشه خریداری کنم.
که هم عکاسی کنم و هم بتونم ویدیو های اچ دی رو ضبط کنم برای کار در نرم افزار افتر افکت.
تا دو میلیون تومان هم میتونم هزینه کنم.اگر میشه اساتید راهنمایی کنند در مورد دوربین و همینطور نوع لنز آن.ممنون.

arranger
26-12-2011, 17:54
پیشنهاد من:
Canon 7 D قیمت 1900000

Samet-22
02-01-2012, 01:25
به نظر من دوربین Handycam Sony NEX-VG10 . FullHD . 30FPS . 14.7 MPixel for Photo shots

قیمت : حوالی دو میلیون

ALI V8
02-01-2012, 19:01
پیشنهاد من:
Canon 7 D قیمت 1900000

دوستان فکر کنم canon 7d گزینه خیلی خوبی باشه برای اینکار.ولی قیمتش خیلی رفته بالا.
لنزش رو چیکار کنم؟

sadeghgun
03-01-2012, 01:16
سلام :11:
دوربین کانن EOS 600D دوربین خوبی هست. قیمتش هم حدود قیمت: 1,120,000 هست.
با بقیه پول ،تجهیزات نورپردازی و سه پایه بخر

ALI V8
03-01-2012, 03:07
سلام :11:
دوربین کانن EOS 600D دوربین خوبی هست. قیمتش هم حدود قیمت: 1,120,000 هست.
با بقیه پول ،تجهیزات نورپردازی و سه پایه بخر

600 d یا 60 d?
اگر منظورت 60 دی هستش.دوربین خوبیه ولی میگن دهنه لنز به همه جور لنزی نمیخوره.یعنی لنزهای حرفه ایی تر رو نمیتونی استفاده کنی.
ممنون از توجهت.

Kaveh A
21-01-2012, 08:09
سلام
ارزونترین دوربین فول فریم کانن 5D MKII هست که الان فقط بدنه اش 3.800.000 قیمت داره.
دوربین های حرفه ای (اگر این مدل های نیمه حرفه ای MirrorLess رو که تازه اومدن بگذاریم کنار) به دو مدل فول فریم(FF) مثل Canon 5D MKII و APS-C مثل دوربین های Canon 600D , 60D , 7D تقسیم می شوند( تفاوت دو گروه در اندازه سنسور دوربین هست). اگر تا به حال عکاسی حرفه ای نکرده ای سراغ فول فریم نرو چون اونقدر فرق زیادی با APS-C ندارن و با این وضعیت گرون شدن دلار نمی صرفن.
برای اون دوستی که گفت فقط برخی لنزها به 60D می خورن باید بگم که اینجوری نیست. لنزهای کانن دو دسته اند EF و EF-S . سری EF هم به دوربین های FF می خورند و هم به دوربین های APS-C(اگر به APS-C وصل کنیم محدوده شون ضرب در 1.6 می شود. یعنی 200-70 می شود 320-112. اگر خواستی بعد این رو توضیح می دم) اما سری EF-S فقط به دوربین های APS-C می خورند.
یادت باشه توی دوربین هایی در این سطح(مدل های مختلف APS-C) دیگه بدنه دوربین توی کیفیت تاثیری نداره(مثلا 60D با 600D) بلکه مدل های بالاتر امکانات بیشتری رو ارایه می کنند. تغییر در کیفیت عکس فقط توی لنز مورد استفاده خلاصه می شه که خیلی مهمه و باید بودجه بیشتری رو به اون اختصاص بدی(برای مثال بدنه ای که من دارم الان 1.5 م است ولی لنزها 3.5 م و هنوز 2 یا 3 تومان دیگه باید خرج کنم). می خوام متوجه بشی سوال اصلی اینه که چه لنزهایی بخری.(تمام دوربین هایی که اسم بردم قابلیت فیلمبرداری Full HD رو دارن)
بگو بیشتر در چه شرایطی می خوای عکاسی کنی (نور کم یا مناسب، حرکت ریاد یا سکون، پرتره یا منظره و ... ) تا بهت لنزهای موردنیاز و بالطبع اون بدنه ای که بتونه هزینه ات رو متعادل نگه داره بهت پیشنهاد بدم

ALI V8
21-01-2012, 10:51
سلام
ارزونترین دوربین فول فریم کانن 5D MKII هست که الان فقط بدنه اش 3.800.000 قیمت داره.
دوربین های حرفه ای (اگر این مدل های نیمه حرفه ای MirrorLess رو که تازه اومدن بگذاریم کنار) به دو مدل فول فریم(FF) مثل Canon 5D MKII و APS-C مثل دوربین های Canon 600D , 60D , 7D تقسیم می شوند( تفاوت دو گروه در اندازه سنسور دوربین هست). اگر تا به حال عکاسی حرفه ای نکرده ای سراغ فول فریم نرو چون اونقدر فرق زیادی با APS-C ندارن و با این وضعیت گرون شدن دلار نمی صرفن.
برای اون دوستی که گفت فقط برخی لنزها به 60D می خورن باید بگم که اینجوری نیست. لنزهای کانن دو دسته اند EF و EF-S . سری EF هم به دوربین های FF می خورند و هم به دوربین های APS-C(اگر به APS-C وصل کنیم محدوده شون ضرب در 1.6 می شود. یعنی 200-70 می شود 320-112. اگر خواستی بعد این رو توضیح می دم) اما سری EF-S فقط به دوربین های APS-C می خورند.
یادت باشه توی دوربین هایی در این سطح(مدل های مختلف APS-C) دیگه بدنه دوربین توی کیفیت تاثیری نداره(مثلا 60D با 600D) بلکه مدل های بالاتر امکانات بیشتری رو ارایه می کنند. تغییر در کیفیت عکس فقط توی لنز مورد استفاده خلاصه می شه که خیلی مهمه و باید بودجه بیشتری رو به اون اختصاص بدی(برای مثال بدنه ای که من دارم الان 1.5 م است ولی لنزها 3.5 م و هنوز 2 یا 3 تومان دیگه باید خرج کنم). می خوام متوجه بشی سوال اصلی اینه که چه لنزهایی بخری.(تمام دوربین هایی که اسم بردم قابلیت فیلمبرداری Full HD رو دارن)
بگو بیشتر در چه شرایطی می خوای عکاسی کنی (نور کم یا مناسب، حرکت ریاد یا سکون، پرتره یا منظره و ... ) تا بهت لنزهای موردنیاز و بالطبع اون بدنه ای که بتونه هزینه ات رو متعادل نگه داره بهت پیشنهاد بدم

ممنون کاوه عزیز.توضیحات کاملی دادی.برای من که تازه میخوام شروع کنم واقعا عالی بود.مخصوص توضیح حروف اختصار دوربی و لنز.
با دوربین هم عکاسی میخاوم بکنم و هم فیلمبرداری.باید لنزی باشه همه کاره باشه که فکر نکنم اینطوری باشه.شاید دو لنز لازم داشته باشم.چون زن برادرم عکاسی پرتره هم میکنه به اونم باید دوربین رو قرض بدم!
ببخشیدا ولی مثل اینکه باید طوری جلو برم که با هزنیه که میکنم بیشتر نیازهام رو برطرف کنه.
بالاخره کارهای گرافیکی و یا کلیپ ساختن این شرایطی رو که نام بردی (نور کم یا مناسب، حرکت ریاد یا سکون، پرتره یا منظره و ... ) شامل میشه.بالاخره ممنون میشم از تجربیاتت استفاده کنم.تا روز خرید اونها رو به کار بگیرم که بعدا هزینه دوباره نکنم.شاید هم لازم باشه دو لنز با قیمت متوسط تهیه کنم.
ازت واقعا ممنون میشم راهنمایی کاملی بکنی.ممنون.

Kaveh A
21-01-2012, 13:05
ممنون کاوه عزیز.توضیحات کاملی دادی.برای من که تازه میخوام شروع کنم واقعا عالی بود.مخصوص توضیح حروف اختصار دوربی و لنز.
با دوربین هم عکاسی میخاوم بکنم و هم فیلمبرداری.باید لنزی باشه همه کاره باشه که فکر نکنم اینطوری باشه.شاید دو لنز لازم داشته باشم.چون زن برادرم عکاسی پرتره هم میکنه به اونم باید دوربین رو قرض بدم!
ببخشیدا ولی مثل اینکه باید طوری جلو برم که با هزنیه که میکنم بیشتر نیازهام رو برطرف کنه.
بالاخره کارهای گرافیکی و یا کلیپ ساختن این شرایطی رو که نام بردی (نور کم یا مناسب، حرکت ریاد یا سکون، پرتره یا منظره و ... ) شامل میشه.بالاخره ممنون میشم از تجربیاتت استفاده کنم.تا روز خرید اونها رو به کار بگیرم که بعدا هزینه دوباره نکنم.شاید هم لازم باشه دو لنز با قیمت متوسط تهیه کنم.
ازت واقعا ممنون میشم راهنمایی کاملی بکنی.ممنون.

والا من میخوام سیستم روی ماشینم بندازم یکی کامنت گذاشت "آخه با این تغییر قیمت ها من چی پیشنهاد کند دلم نسوزه".
الان این قصه منه آدم زورش می آد لنزی که تا 2 ماه پیش بوده 800.000 الان شده 1.100.000
ولی خوب به نظرم بدنه دوربین رو 1100D یا 550D بگیر. مدلشون از اونا پایین تره اما خیلی فرق نداره مخصوصا 550D. درمورد لنز حواست باشه لنز آشغال نگیر. با این دوربین ها لنز 55-18 ارائه می شه که افتضاحه. 200-18 هم همینطور. کیفیت نداره. با این لنزها اصلن از قابلیت یه دوربین حرفه ای نمی تونی استفاده کنی. پیشنهاد اولم بهت این لنزه. 85-15 f3.5-5.6 IS USM که عالیه. من خودم یکی دارم. پارسال گرفتم 800.000 اما کیفیت تصویرش عالیه. این یک لنز Zoom General Perpuse است یعنی در همه شرایط می تونی ازش استفاده کنی. انتخاب بعدی ات 135-18 است که فکر کنم 300 تومن ارزونتر از 85-15 باشه(با اینکه محدوده بیشتری رو کاور می کنه ارزونتره چون کیفیت ساخت و تصویرش پایین تره). یکی از 2 لنز بالا رو باید بگیری بعلاوه 50 f1.8II که 150 تومان بیشتر نیست. اما عالیه. از هر حرفه ای عکاسی بپرسی بهت میگه. واسه شرایطی که نور کمه به دردت می خوره. کیفیت عکسش اگه دیافراگم رو 1 استاپ بیاری پایین و بذاری روی 2.8 (فکر نکن تخصصیه راحت یاد میگیری) کیقیت عکسش از یک لنز 2 میلیونی بهتره. چرا ارزونه چون که ثابته یعنی نمیتونی تصویر رو جلو یا عقب ببری(بزرگ کنی). حتما بگیرش. پس شد 85-15 + 50 f1.8II اگه پولت نرسید 135-18 + 50 f1.8II

یادت باشه داری هوشمندانه خرید می کنی. پول اسم بدنه دوربینو نمی دی. من خودم 60D دارم. اما بدون 60D با 550D برای تو فرقی نمی کنه. مثلا یکی از فرق هاشون اینه که 60D ثانیه ای 5.3 عکس می تونه بندازه 550D ثانیه ای 3.7 که اگه عکاس حرفه ای مسابقات ورزشی نباشی واست فرق نمی کنه.
حتما یکسری به سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بزن. قیمت تمام لنزها رو گذاشته. من از 4 یا 5 تا مغازه تا حالا خرید کردم اما اولویت اولم اینا هستند. اگه جنسی رو نداشته باشه میرم جای دیگه. آدمایی هستند که عکاسی رو واقعا دوست دارند. قیمت هاشونم از جاهای دیگه پایین تره.
موفق باشی.

ضمنا یه سوال داشتم ازت. این نرم افزار AfterEfect یه بار رفتم توش فقط یه فرمت خاصی رو باز می کرد. Avi رو باز می کنه و منبع آموزشی و ... داری ازش؟ ممنون
دستم درد گرفت
فعلن خدافظ

ALI V8
22-01-2012, 19:26
ممنون کاوه عزیز از توضیحاتت.خیلی خوبه.مخصوصا برای معرفی لنز که واقعا توی این زمینه خیلی ضعیفم.با معرفی که کردی شما فکر کنم همین لنز 15-85 و 50 f1.8II بگیرم.دوربین هم بیشتر نظرم روی 7D هستش.حالا نمیدونم نظرت روی این دوربین
چیه.
در مورد افتر افکت هم بیشتر فرمتها رو ساپورت میکنه به شرط اینکه کدکها لازم نصب شده باشند.اگر فتوشاپ خوب بلدی برو سراغ آموزش این نرم افزار.نرم افزار خوبیه برای کارهای گرافیکی متحرک عالیه.

Kaveh A
23-01-2012, 09:18
ممنون کاوه عزیز از توضیحاتت.خیلی خوبه.مخصوصا برای معرفی لنز که واقعا توی این زمینه خیلی ضعیفم.با معرفی که کردی شما فکر کنم همین لنز 15-85 و 50 f1.8II بگیرم.دوربین هم بیشتر نظرم روی 7D هستش.حالا نمیدونم نظرت روی این دوربین
چیه.
در مورد افتر افکت هم بیشتر فرمتها رو ساپورت میکنه به شرط اینکه کدکها لازم نصب شده باشند.اگر فتوشاپ خوب بلدی برو سراغ آموزش این نرم افزار.نرم افزار خوبیه برای کارهای گرافیکی متحرک عالیه.

7D که عالیه(مهمترین تفاوتش با بقیه APS-C ها 2تا چیزه: 1- 19 نقطه فوکوس داره(بقیه 9تا) 2- 2 تا پروسسور داره) . آخه گفته بودی مجموعا بودجه ات 2م است. قیمت بدنه 7D خالی 2م است.

ALI V8
30-01-2012, 16:21
7D که عالیه(مهمترین تفاوتش با بقیه APS-C ها 2تا چیزه: 1- 19 نقطه فوکوس داره(بقیه 9تا) 2- 2 تا پروسسور داره) . آخه گفته بودی مجموعا بودجه ات 2م است. قیمت بدنه 7D خالی 2م است.
ممنون.طبق راهنمایی شما خرید میکنم با همون لنز هایی که گفتی.بیشتر هم میتونم خرید کنم چون ارزش داره لنز خوب بگیرم.باز هم ممنونم.