PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده از ویدئو پژرکتور با استفاده از لپ تاپ

ila
19-12-2011, 19:56
من باید برای یک جایی باید برم کنفرانس..کنفرانسش هم حیاتی هست یه خورده..لپ تاپ رو خودم میبرم و اونجا ویدوئو پژرکتور هست...
فقط چه جوری باید لپ تاپ رو به ویدیو پژرکتور متصل کنم..یعنی پورت ورودی و خروجی و اینهاش...بعد اینکه از روی کیبورد هم شنیدم چیزی رو باید بزنی که هم تصویر و هم صدا بیاد..
چه کلیدی؟
چون شنیدم بعضی وقتها تصویر نمایش داده نمشه که با زدن یک کلیدی نشون داده میشه..میشه راهنمایی کنید ممنون

faraname
19-12-2011, 20:09
من باید برای یک جایی باید برم کنفرانس..کنفرانسش هم حیاتی هست یه خورده..لپ تاپ رو خودم میبرم و اونجا ویدوئو پژرکتور هست...
فقط چه جوری باید لپ تاپ رو به ویدیو پژرکتور متصل کنم..یعنی پورت ورودی و خروجی و اینهاش...بعد اینکه از روی کیبورد هم شنیدم چیزی رو باید بزنی که هم تصویر و هم صدا بیاد..
چه کلیدی؟
چون شنیدم بعضی وقتها تصویر نمایش داده نمشه که با زدن یک کلیدی نشون داده میشه..میشه راهنمایی کنید ممنون

اگر ویندوز شما 7 هست که راحت ( کلید ویندوز + P ) رو بزنید ( به ترتیب ویندوز رو نگهدار و و کلید P از صفحه کلید رو بزن )

اگر لپ تاپ HDMI داشته باشه که می تونید از پورت HDMI واسه اتصال استفاده کنید . یعنی یک سر پورت به لپ تاپ و سر دیگر به تلویزیون یا پروژکتور در صورتی که ورودی HDMI داشته باشه . از طرف دیگر اگر پروژکتور معمولی بود , سر پورت آبی رنگ پروژکتور رو به ورودی لپ تاپ ( پورتی که ورودی اش مثل ورودی کارت گرافیک پشت کامپیوتر هست ) وصل می کنید . بعد هم بعد بالا اومدن ویندوز می تونید تنظیمات رو بدید به پروژکتور . یعنی بعد زدن (ویندوز + P ) تصویر رو بندازید رو پروژکتور . می تونید از گزینه هایی که تو تصویر زیر می بینید تنها گزینه اول از سمت راست رو انتخاب کنی که تصویر فقط رو پروژکتور باشه .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
معمولا به محض اینکه ورودی پروژکتور رو به خروجی لپ تاپ وصل می کنی تصویر رو می بینی . در ضمن اول لپ تاپ رو خاموش کن بعد ورودی رو وصل کن به خروجی لپ تاپ . یهو موقعی که روشنه نزنی که ممکنه مشکل ایجاد بشه .

ila
19-12-2011, 21:18
من شنیدم کلید fn یا همچین چیزی..آره این هم هست؟

faraname
19-12-2011, 23:31
من دم دست پروژکتور ندارم که تست بگیرم . اصولی ترین راه اش همونی هست که گفتم. شاید چیزی که شما فرمودید هم درست باشی ولی شما اون طور یاد نگیرید . اصولی یاد بگیرید که روی یک لپ تاپ یا سیستم دیگه که رفتید به مشکل بر نخورید . موفق باشید

persian_test
19-12-2011, 23:43

fn مخفف function هست تو برخی لپ تاپ ها این کلید روی کیبورد هستش که با فشردن اون و یکی از کلیدهای عملگر عملیات مربوطه انجام میشه. فرضا قطع و وصل کردن وایرلس و بلوتوث. یا کم و زیاد کردن نور صفحه... یا تنظیم خروجی گرافیکی...
شما بهتره از کلیدهای میان بر خود سیستم عامل استفاده کنید چون کلید FN با یک برنامه جانبی کار می کنه که اگر اون ران نباشه ممکنه هیچ عملی انجام نده.

M1450M
20-12-2011, 00:23
fn+F8 هم همین کارو میکنه .

ila
23-12-2011, 17:29
باز هم اگه چیزی سراغ دارید بگید..چون خیلی حیاتیه..ممنون

saeed774
24-12-2011, 21:15
در بعضی از لپ تاپ های نسبتا قدیمی که دارای پورت مانیتور یا همون پورت آبی رنگ شبیه پورت کارت گرافیک هستند ، میشه بجای LCD اون تصاویر رو روی مانیتور یا همون پروژکتور دید . برای اینکار کلید سوئیچ لازمه و همونطوری که دوستمون هم اشاره کردن اکثرا کلیدهای fn+f8 هست . البته ممکنه این f8 فرق داشته باشه . شما روی کلیدهای F دنبال کلیدی باش که روش عکس یه مربع کوچک که به منزله مانیتور هست . برای صدا هم در صورت وجود باید به فیش خروجی صدای لپ تاپ وصل بشه .
لپ تاپ ها و پروژکتورهای جدید هم که از پورت HDMI استفاده میکنن .

ila
25-12-2011, 17:33
آیا اگه quick set هم نصب نکرده باشیم جواب میده این کلید ها؟
چون ویندوزشو چند وقت پیش عوض کرده بودم

saeed774
25-12-2011, 18:45
آیا اگه quick set هم نصب نکرده باشیم جواب میده این کلید ها؟
چون ویندوزشو چند وقت پیش عوض کرده بودم

ربطی به نرم افزار و ویندوز نداره این مورد ، برای فعال شدن باید از کلیدهای ذکر شده که تعریف کارخونه هست استفاده کنین .