PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فیلتر و رم چی بخرم

ARAS71
19-12-2011, 18:58
سلام
یک دوربین 600d خریدم توش رم نیست .حالا چه رمی براش بخرم
Transcend SDHC Class10 32GB‎ 60 toman
[Transcend SDHC Class 10 Card 16GB 35 toman
SF16NX SD Class 10 Card 16GB ‎‎sony49 toman

خودم 32 گیگ رو می خواهم بخرم اما ممکنه که دوربین هنگام کار کردن هنگ کنه؟به نطر شما کدوم رو بگیرم؟

برای اینکه رو لنز خش نیفته کدوم یک از فیلتر ها رو بخرم؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Fox
20-12-2011, 21:15
به نظرم اگه فقط نگران خش افتادن روی لنزی، بهتره اونی که ارزونتر هست رو بخری!

ARAS71
20-12-2011, 23:17
به نظرم اگه فقط نگران خش افتادن روی لنزی، بهتره اونی که ارزونتر هست رو بخری!
از جوابتون خیلی ممنونم
اگه ارزونرو بخرم رو کیفیت عکسهام تاثیر نمی ذاره؟

kindlinessangel
21-12-2011, 09:23
سلام

با سلام به شما دوست عزیز
بهتربن پیشنهاد برای رم رمهای Sandisk extreme class 10 که فکر کنم 8GB قیمتش 70 تومن هست. شاید حجمش کم باشه ولی به نظرم بهتررین گزینه است مخصوصا برای فیلم برداری FullHD.
برای فیلتر هم بستگی به لنز داره ... اگه لنزت لنز معمولی مثل 55-18 و یا 135-18 .... است. فیلتر های ارزون قیمت بگیر . تاثیر زیادی نداره. میتونی هایدا یا اگه خواستی با کیفیت تر باشه مارومی بگیری. این فیلتر هایی هم که روش سونی ... کنون و غیره نوشته هم بدک نیست فقط شما مطمئن باش اصل نیست و بیشتراز 5-6 تومن نمی ارزه.

sastwhc
24-12-2011, 01:20
سلام
Transcend SDHC Class10 32GB‎ 60 toman
[Transcend SDHC Class 10 Card 16GB 35 toman
SF16NX SD Class 10 Card 16GB ‎‎sony49 toman

خودم 32 گیگ رو می خواهم بخرم اما ممکنه که دوربین هنگام کار کردن هنگ کنه؟به نطر شما کدوم رو بگیرم؟

برای اینکه رو لنز خش نیفته کدوم یک از فیلتر ها رو بخرم؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در صورتیکه برای مد فیلم برداری حافظه تهیه می کنید مهم ترین پارامتر کلاس رم هستش بر اساس تنظیمات فیلمبرداری (HD و Full HD) به رم کلاس ۸ یا بالاتر نیاز دارید همچنین حجم مموری یکی از مواردی است که زمان فیلمبرداری را معین می کند.علت اهمیت کلاس رم سرعت انتقال اطلاعات از بافر دوربین به رم است در صورتیکه این سرعت از میزان اطلاعات در حال ثبت کمتر باشد پس از پر شدن بافر فیلمبرداری متوقف می گردد.از طرف دیگر شما می توانید به اندازه حجم مموری فیلمبرداری کنید بنابراین بین انتخاب کلاس و حجم باید به هر دو پارامتر توجه کنید.(البته پارامتر هزینه و قیمت رم را ندیده گرفتم)
برای عکاسی نیاز به حافظه با سرعت بالا و در نتیجه کلاس بالا نخواهید داشت اما حجم رم حداکثر تعداد عکس را تعیین می کند که معمولا موضوع مهمی محسوب می شود.
اکیدا توصیه میکنم به مموری های ارزان قیمت اعتماد نکنید چه بسا لحظات تکرار ناشدنی که بعلت مموری نامرغوب از دست می روند.اگر محدودیت مالی ندارید حجم بالا و بالاترین کلاس موجود را تنها از برندها معتبر انتخاب کنید.اگر مثل من محدودیت مالی دارید برای فیلمبرداری از رم کلاس بالا استفاده کنید و برای عکاسی از مموری مرغوب اما با کلاس پایین و در نتیجه ارزان تر استفاده کنید.
برای محافظت از لنز اول سعی کنید به ضربه مستقیم وارد نشود گرچه من استفاده از محافظ لنز را پیشنهاد نمیکنم اما حتما از محافظ لنز مرغوب استفاده کنید(مثلا یک فیلتر مرغوب UV با حداقل افت) در عکاسی در نور کم تفاوت مرغوبیت بسیار محسوس خواهد.