PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : افزايش غير منطقي حجم ويندوز بعد از آپگريد

رعد
19-12-2011, 11:49
با سلام خدمت دوستان . بنده ويندوز xp sp2 رو آپگريد كردم به xp3 با تمامي آپديتاش . حجم ويندوز بعد از آپگريد از 4.5 گيگابايت ( با برنامه هاي نصبيش ) رسيده به 9.70 گيگابايت . هنوزم تعدادي آپديت نصب نشده . آيا اين افزايش حجم 5 گيگابايتي در اثر تغيير به سرويس پك سه خطاي سيستمي نيست؟ بايد چكار كنم كه حجم كم بشه چون كل فضاي درايو 10 گيگ هست . در ضمن ميشه فايلهاي MSOCache رو حذف كرد؟ پوشه all user رو چي

jafarian
19-12-2011, 16:46
پیشنهاد میکنم برنامه پست پایین نصب کنید بعدشم درایو c رو بااین برنامه اسکن کنید که بعد از اسکن برنامه هایی که از درایو شما حجم زیادی رو اشغال کردن نمایش میده بعدش میتونید دستی اونایی که لازم نیست پاک کنید البته با غیر فعال کردن فایل page.sys file هم میتونید فضای درایو خودتون آزاد کنید یا که غیر فعال کردن hibernate :20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

tajrobenik
19-12-2011, 17:02
چه طوری آپدیت کردین؟
این پوشه MSOCache «‌«: کش هست و البته بستگی به نوع آپدیتتون داره اما به طور کلی به کار نمی‌یاد پاکش کنید ...

ali703
19-12-2011, 17:12
یه آپدیتی هست که نود 32 وقتی زرد رنگ میشه میخواد سبز بشه پیغام آپدیت ویندوز میده، هر وقت هم که تاییدش کنی آپدیت میشه این کار یعنی چی؟ قضیش چیه؟؟ البته اگه کنسلش هم کنی آنتی ویروس سبز میشه ولی میشه کاری کرد که اون پیغامو نده؟

رعد
19-12-2011, 17:30
عرض كنم خدمتتون كه اول بصورت آفلاين پك 3 رو نصب كردم بعد هم حدود 300 مگ آپديتاي جزئي آفلاين پك 3 رو نصب كردم آخرشم دادمش دست اينترنت. الان پوشه ويندوز خيلي حجيم شده و حجمش از 1.5 گيگ رسيده به 5.5 گيگ . در مورد نرم افزاري كه گفتن فايلهاي حجيم رو نشون ميده ، از كجا بفهمم كه قابل حذفه و ويندوز معيوب و خراب نشه ؟

ali703
19-12-2011, 17:33
عرض كنم خدمتتون كه اول بصورت آفلاين پك 3 رو نصب كردم بعد هم حدود 300 مگ آپديتاي جزئي آفلاين پك 3 رو نصب كردم آخرشم دادمش دست اينترنت. الان پوشه ويندوز خيلي حجيم شده و حجمش از 1.5 گيگ رسيده به 5.5 گيگ . در مورد نرم افزاري كه گفتن نشون ميده فابلهاي حجيم رو از كجا بفهمم كه باز اگر حذفش كنم ويندوز خراب نشه . آخه نرم افزارايي كه خودم نصب كردم رو بلدم.
به نظر من اصلا آپدیتش نکنی بهتره، چون من آپدیتش هم کردم فرقی نکرد

رعد
19-12-2011, 18:48
اي بابا همه بدبختي من هم به خاطر هك شدن سيستم شروع شد .. والا داشتيم زندگيمونو ميكرديم . ...

jafarian
20-12-2011, 00:30
عرض كنم خدمتتون كه اول بصورت آفلاين پك 3 رو نصب كردم بعد هم حدود 300 مگ آپديتاي جزئي آفلاين پك 3 رو نصب كردم آخرشم دادمش دست اينترنت. الان پوشه ويندوز خيلي حجيم شده و حجمش از 1.5 گيگ رسيده به 5.5 گيگ . در مورد نرم افزاري كه گفتن فايلهاي حجيم رو نشون ميده ، از كجا بفهمم كه قابل حذفه و ويندوز معيوب و خراب نشه ؟

شما یک عکس ارهمون فایلهایی که توسط این برنامه نمایش داده میشه که حجمشم زیاد هست اینجا قراربدین تا بگم کدوم فایلها حذف بشه درصورت نیازنبودن پوشه temp ویندوزم فیکس کنید بطور موقت .

رعد
20-12-2011, 14:28
سلام ممنون از نرم افزار خوبتون
اكثر حجم مال temp موجود در پوشه ويندوزه . ميشه يعني پاكش كرد؟
وديگه اينكه چكار كنم كه اصلا پوشه لعنتي اي مثل temp كه اينجور نامردي همه حجم رو داره ميخوره ايجاد نشه . ( در ضمن من قبلا فك ميكردم temp فقط بصورت hiden و در شاخه locall and seting هست براي همين مدام اون temp رو پاك ميكردم كه حجمش هم البته 50 مگ بيشتر نبود

jafarian
20-12-2011, 14:33
برای پاک کردن پوشه Temp ازبرنامه atf cleaner که لینکش پایین هست استفاده کنید.

رعد
20-12-2011, 14:45
پاك كردن دستي مشكل ايجاد ميكنه ؟
راستي چاره اي هست كه اگر برنامه اي مخرب هي داره اينجور temp درست ميكنه حذفش كرد و يا كلا temp رو غير فعال كرد ؟ مثل سيستم ري استور
راستي هنوز برام اين موارد جاي سوال داره كه آيا قابل حذف هستن ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jafarian
20-12-2011, 15:54
برای پاک کردن محتویات پوشه temp همون برنامه ای که معرفی کردم استفاده کنید ببینید حجم درایو خودتون کمتر میشه یا که نه بعد خبرش بدین .

رعد
20-12-2011, 23:35
با سلام . من دو تا ويندوز xp دارم . برنامه اي كه گذاشتين از يك ويندوز 12 گيگ ! تمپ خالي كرد و از يكي ديگه حدود 150 مگ . اما در عكس فوق كه گذاشتم نتونست تغييري بده و پوشه ها همچنان با اون حجم پابرجا هستن .

jafarian
21-12-2011, 00:15
بیشتر حجم درایو شما مربوط میشه به پوشه system 32 که پوشه سیستمی پیشنهاد من اینه که از یک درایو فشا بگیرین به درایو c خودتون اضاف کنید تا حجم درایو c هم افزایش پیدا کنه .

رعد
21-12-2011, 00:19
دو آيتم زير سيستم 32 قابل حذف نيستن؟

jafarian
21-12-2011, 00:28
همونی که گفتم بهترین راه برای شما پارتیشن بندی درایو c هست چون با تخلیه پوشه temp ویندوزم از حجم درایوشماکم نشده فقط تو عکسی که گذاشتین باید پوشه softwareDistribution بررسی کنم که بگم پاک کنید یا که نه .

رعد
21-12-2011, 11:52
با سلام . اين آخرين وضعيت پوشه ويندوز درايو c هست . به علت كمبود جا فايلهاي پوشه دانلود رو در softwareDistribution پاك كردم كه هنوز بلايي سر ويندوز نيومده ...

jafarian
22-12-2011, 14:44
برنامه Windows Installer Cleanup Utility دان کنید فایلهای زائد درایو c خودتون پاکسازی کنیدتا حجم درایو c افزایش پیدا کنه بعدش باز آنالیز کنید درایو c رو .

oxinpet
09-01-2012, 07:26
من هم این مشکل را داشتم و خیلی بدبختی کشیدم تا فهمیدم چیکار کنم ، باز هم باید یه خود ماکروسافت اعتماد میکردیم و از امکانات خودش استفاده میکردیم

حالا روش کار :

روی درایو c کلیک راست کنید و همون Disc Cleanup رو بزنید صبر کنید تا پردازش کنه و منوی جدید را باز کنه

حالا اون بالا تب more option را بزنید و توی قسمت دوم یعنی System Restore and Shadow copies گزینه Clean up را بزنید و صبر کنید تا تموم بشه

حالا برید درایو c تون را مشادهده کنید و ببینید که حجمش درست شد . برای من حدود 20 گیگابایت آزاد شد :5:

موفق باشید:46: