PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : صدای عجیب DVD-ROM

saeed.izadi1989
19-12-2011, 00:43
سلام خدمت همه دوستان،
من یه مشکل عجیب پیدا کردم؛ واون اینه که بعضی وقتا که روی یه فایل راست کلیک می کنم و یا اینکه یه فایل صوتی رو باز می کنم، یه صدای کوجک از DVD-ROM میاد، مث اینکه لنزش یه حرکت کوچیک بکنه
نمیدم دلیلش چی میتونه باشه، ولی خب اینجوری نبود، مدتیه که اینجوری شده
لطفا راهنمایی کنید
ممنون از همه مهندسان عزیز

AMIR MOHAMMAD . M
19-12-2011, 11:05
منم یه مشکلی شبیه به این دارم .
یعنی وقتی دارم فایل ها رو رو CD یا DVD چک میکنم یک باره سرعت گردش زیاد میشه به حدی که کیس هم میلرزه و کمی بعد سرعتش به حالت عادی برمیگرده .
دستگاه هم PIONEER هست .

saeed774
19-12-2011, 13:44
هیچ مشکلی وجود نداره . وقتی روی فایلی راست کلیک میکنی در حقیقت ویندوز فرمان خواندن به DVD رام میده و باعث میشه لنز حرکت کنه . نمیدونم تا بحال داخل DVDرام رو دیدید یا نه ؟ لنز روی دو تا ریل حرکت میکنه که این ریل با روغن مخصوصی روغنکاری شده . حالا به مرور زمان با گرد وغبار و آت و اشغال این ریل کثیف میشه و حرکت لنز رو با مشکل مواجه میکنه . در حقیقت این صدا هم مربوط به حرکت لنز روی ریل هست .
من خودم بعد اینکه گارانتی تموم بشه ، هر سال یه بار DVD رام رو باز میکنم و همه موارد رو تمیز میکنم . شما هم اگه خودتون وارد نیستی بده یه سرویسی انجام بدن .

وقتی دارم فایل ها رو رو CD یا DVD چک میکنم یک باره سرعت گردش زیاد میشه به حدی که کیس هم میلرزه و کمی بعد سرعتش به حالت عادی برمیگرده .

این مورد کاملا طبیعیه و هیچ مشکلی نداره . فقط چک کن ببین DVD رام با چند تا پیچ به کیس وصل شده . علت لرزش میتونه از شل بودن دی وی دی رام باشه . DVD رام من هم پایونر هست و همین حالت سریع چرخیدن رو داره .

saeed.izadi1989
19-12-2011, 23:26
ممنون سعید جان
آخه مردی که شکم رو زیاد می کنه اینه که دی وی دی رامم اینحوری نبود و احساس می کنم بعد از رایت کردن یه دی وی دی این صدا ایجاد میشه، البته 2تا از دوستام هم همین صدا رو دی وی دی رامشون میده، البته اینم بگم که من در مورد لپ تاپ صحبت می کنم، با پی سی اشتباه گرفته نشه

ممنون از راهنماییت سعید جان

saeed774
20-12-2011, 01:40
در مورد لپ تاپ هم گفته هام صدق میکنه و جای هیچ نگرانی ای نیست . منتهی یادت باشه به هیچ عنوان با دستت لنز و ریل اونو در لپ تاپ دستکاری نکنی . اگه صدای مذکور یا به عبارتی مشکل صدا شدیدتر بشه بهتره به نمایندگیش ببری .