PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزشگاه

sansoven
18-12-2011, 01:12
سوالی داشتم در خصوص انتخاب یک آموزشگاه خوب برای یادگیری گرافیک
من 2 ساله که دارم فتوشاپ کار می کنم ولی به مهارتی نرسیدم که کارهای گرافیکی خوبی بزنم و به پیشنهاد بعضی از دوستان به این مطلب پی بردم که باید از فتوشاپ به عنوان یک ابزار استفاده کرد نه چیز دیگه در این خصوص چند تا آموزشگاه می شناسم که مهارتهای گرافیکی رو یاد می دن و همشون هم ادعا می کنند که مدرک بین المللی خوبی می دن ، می خواستم ببینم دوستان از بین این 2 راه کدومش رو پیشنهاد می کنند . در ضمن این رو هم بگم که من می خوام گرافیک رو به عنوان کار و شغلم در نظر بگیرم و مدرکم هم دیپلم تجربیه
کار مورد علاقه ی من هم در گرافیک ترکیب عکس ها به صورت رئاله
1- ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی یا پیام نور
2- ثبت نام در آموزشگاه ایده یا ویژه یا کیش مهر یا ...
اگر کسی در مورد این آموزشگاه ها اطلاعی داره لطفا راهنمایی کنه و بگه کدومیکیشون واقعا به درد بخوره
خیلی ممنون

mohammadrm
19-12-2011, 14:23
دوست عزیز من در مورد این آموزشگاهها اطلاعی ندارم ولی اگه هدف داری، باید خودت کنجکاو باشی و بری دنبالش . این آموزشگاهها فقط به صورت سطحی و جزئی مساله رو بیان میکنن .
راستی گرافیک که میگی فقط شامل نرم افزار نمیشه نرم افزار همونطور که گفتی یک واسطه هست . خلاق و بوجوآورنده یک اثر فقط خودتی و تخیلاتت . باید خیلی تمرین داشته باشی تا بتونی یک اثر خوب خلق کنی . بهترین راه برای خلق یک اثر و در کل ایده گرفتن برای شروع کار دیدن عکسهای متفاوت و کارهای دیگران در نت هست . میتونی به سایت های Deviantart یا Flickr و یا ... سری بزنی و با مشاهده آثار آرتیست های گوناگون از هر کدومشون یک ایده بگیری .
پیشنهاد من اینه که اگه یک کاربر مبتدی هستی و تازه میخوای شروع کنی با آموزش های فارسی شروع کن تا با ابزارهای فتوشاپ آشنایی کامل پیدا کنی . باید گاماس گاماس بری جلو . مرحله به مرحله . اصل در کارت عجله نداشته باش . اگه با تمامی ابزارهای فتوشاپ آشنا شدی و وقتی یک اثری رو دیدی که با فتوشاپ اجرا شده باید طوری بشه که به خودت بگی آره منم میتونم این اثر رو خلق کنم .
راستی آموزش های سایت های خارجی رو فراموش نکن . 120 درصد مهارتت رو بالا میبره .
موفق باشی D:

sansoven
20-12-2011, 12:36
دوست عزیز من خیلی آموزش از اینترنت گرفتم و تو سایت دویانت آرت هم عضو هستم ولی به نتیجه ی قابل قبولی نرسیدم البته کار زیاد زدم ولی هنوز نمی تونم عکس ها رو طوری با هم ترکیب کنم که نشون نده این عکس ها ترکیبی هستند ، کاری که تو سایت دویانت آرت از گرافیست (آه نی) و گرافیست های دیگه و سایت های خارجی زیاد می بینیم و کلا من با هماهنگ کردن رنگتو عکس های مختلف در یک اثر خیلی مشگل دارم و با خیلی از انتخاب ها هم مشگل جدی دارم
مثلا فرض کن عکس یک کشتی رو از اینترنت پیدا می کنی و می خوای اون رو تو دریا بزاری طوری که کاملا طبیعی به نظر بیاد و نشون نده که این 2 تا عکس ترکیبی هستند چه از نظر ادجاست رنگ و چه از نظر ساخت تصویر
اگه بتونید سایتی رو معرفی کنید که ادجاست رو از پایه تا حرفه ای خوب یاد بده ممنونتون می شم
اگه آموزشگاهی رو هم معرفی کنید که چه بهتر

sansoven
20-12-2011, 15:32
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
عزیزان چه کسی می تونه من رو راهنمایی کنه که چجوری باید به حدی برسم که بتونم از این قبیل کارها بزنم ؟
من همش تو سایت پرشین جی اف ایکس این کارها رو می بینم و دانلود می کنم و دقیقا عین اونها رو اجرا می کنم ولی تابحال اثلا نتونستم از خودم یک کار اینچینی بزنم
اگر کلاسی میشناسید معرفی کنید اگر هم کسی بلده اینجوری از خودش کار بزنه به من راهنمایی کنه که راه یادگرفتنش چیه
ممنون

mohammadrm
20-12-2011, 18:18
به نظر من شما از طراحی می ترسی . اصلا نباید ترس داشته باشی . ویا درک خوبی از رنگ و رنگشناسی نداری .
میتونی کتابهای مربوط به روانشناسی رنگ و یا گرافیک رو مطالعه کنی.

sansoven
21-12-2011, 14:42
در مورد ترس باید بگم که از طراحی ترس ندارم ، عدم موفقیت در کارم نگرانم می کنه ولی در مورد رنگ با نظر شما موافقم برای مثال من نمی دونم اگه تو یه کار طراحی از چند عکس استفاده بشه به نحوی که مثلا عکس پس زمینه یا بک گراندمون بیشتر فضای نارنجی داشته باشه ولی تو عکس دیگه ای که تو کار استفاده شده رنگ قهوه ای غالب باشه چجوری باید این رنگ رو کم کرد و رنگ دیگه ای اضافه کرد که با عکس های دیگه ی طرح هماهنگ باشه
یعنی کلا از مبانی رنگ بی اطلاعم ولی تو سایت ها هم هرچقدر جستجو کردم جز دایره رنگ و روانشناسی رنگ ها چیز دیگه ای پیدا نکردم اگر شما کتابی رو میشناسید که ارتباط رنگها با هم رو توضیح می ده اون کتاب رو به من هم معرفی کنید
در ضمن خوشحال می شم راجع به کارهای من تو سایت دویانت نظر بدین
آی دی من هم تو سایت دویانت آرت saeed-s هستش

mohammadrm
24-12-2011, 02:04
من کتاب خاصی مد نظرم نیست ولی بهتره مشکلتو با یک استادی چیزی در میون بزاری تا راهنماییت کنه . به نظر میاد شما ساکن تهران هستید . برید میدان انقلاب اونجا از جون آدمیزاد تا شیر مرغ همه چی پیدا میشه .
موفق باشی

HAGBORN
24-12-2011, 13:35
همینطور که دوست عزیزمون گفت آموزشگاها به صورت سطحی آموزش میدن
من خودم کار آموزی که رفتم خیلی مبتدی یاد دادن
از طریق سایت هم میتونی بری دنبالش من خودم انقدر دنبالش رفتم که یاد گرفتم میتونی کارهامو تو بخش نظر خواهی
Hagborn صفحه 3 تاپیکم مشاهده کنی
سایت که میشه ازش کمک گرفت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هست سایت خیلی مفید و خوبیه