PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل بي دروپيكر بودن اينترنت در شبكه محلي

reza_mahravan
28-06-2006, 14:32
سلام
من يه شبكه محلي دارم با يه سرور 2003 . توي اين شبكه يه Cilent دارم با ويندوز Xp سرويس پك 2 كه اينترنت ADSL رو به اون وصل كردم و براي استفاده اعضاء ADSL رو Share كردم و الان هر كامپيوتري توي اين شبكه اگه IP اين كامپيوتر رو توي Gateway خودش قرار بده ميتونه به اينترنت وصل بشه .
ميخواستم يه راه حلي پيدا كنم كه هركسي نتونه با تغيير IP و Gateway خودش به اينترنت وصل بشه
يه كمي هم به FireWall ويندوز XP ور رفتم ولي نتونستم اين كار رو انجام بدم
از كساني كه در اين ضمينه اطلاعات دارند خواهش ميكنم من رو راهنمائي كنند
اگه نرم افزار خاصي وجود داشته باشه كه اينترنت Share شده رو در اختيار يه سري IP كه ما براش تعريف ميكنيم بذاره اين مشكل من حل ميشه . اگه چنين نرم افزاري ميشناسيد معرفي كنيد
ممنون

nightmare
28-06-2006, 14:47
سلام دوست عزيز.
ببينيد اگر شما مي خواين كه Cilent ها نتونن آي پي رو عوض كنن يا اصلا كلا تنظيمات tcp/ip رو نتونن تغيير بدن .
مي توني براشون يه يوزر معمولي تعريف كني.
يوزر معمولي نمي تونه اصلا به تنظيمات tcp/ip دسترسي داشته باشه .

reza_mahravan
01-07-2006, 09:38
نه دوست عزيز منظور من اين نبود
درواقع من دنبال يه روشي ميگردم كه بتونه از رو سروري كه به اينترنت وصله كنترل كنم كه كدوم Client بتونه به اينترنت دسترسي داشته باشه و كدوم Client نتونه
براي مثال شما وقتي يه فولدر رو Share ميكنيد در قسمت Permission ميتونيد تعيين كنيد كدوم User يا كدوم Groupبه اين فولدر دسترسي داشته باشند و سطح دسترسي اونها چي باشه
ولي اگه شما يه Account اينترنت رو Share كنيد چنين امكاني رو نداريد
من درواقع يك همچنين امكاني رو ميخوام داشته باشم كه كدوم User يا كدوم IP توي شبكه محلي به اينترنت Share شده دسترسي داشته باشه و كدوم دسترسي نداشته باشه
باز هم از راهنمائيهاتون تشكر ميكنم

reza_mahravan
03-07-2006, 14:25
كسي نبود راهنمائي كنه ؟