PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برای شبکه با این مشخصات چی پیشنهاد میدین؟

reza41
17-12-2011, 22:52
سلام
من توی یه مدرسه هستم که 7 تا سیستم وجود داره. 3 تا مربوط به بخش آموزش و مدیریت هست و 4 تا هم برای استفاده دانش آموزان.
همه سیستم ها هم با استفاده از کارت وایرلس به اینترنت متصل هستن.
خوب حالا من میخوام این سیستم ها شبکه بشن تا بشه از امکانات شبکه مثل فایل شرینگ و اشتراک پرینتر و نظارت بر سیستم ها توسط مدیر استفاده کنم.
توجه کنید که بخش نظارت خیلی مهمه یعنی اینکه بشه برای همه دانش آموزان یوزر اختصاصی تعریف کرد و کاملا تحت کنترل باشه که چقدر حق استفاده از اینترنت رو داره و اینکه چه سایت هایی رفته و چه برنامه هایی رو اجرا کرده و چقدر در سیستم لاگین بوده و ...
خوب به نظر شما برای همچین شبکه ای بهتره برم سراغ شبکه سرور و کلاینت یا اینکه همه رو با هم شبکه معمولی کنم و از نرم افزارهای مدیریت کافی نت و ... استفاده کنم؟
سوال دیگه اینکه به نظرتون بهتره همه رو با هم به یک سوییچ وصل کنم یا اینکه دو تا سوییچ تهیه کنم و سیستم های آموزشی و کتابخانه رو جدا گانه متصل کنم؟
لطفا راهنمایی کنید.
ممنون

reza41
18-12-2011, 23:29
دوستان کسی چیزی به نظرش نرسید. فکر می کنم بتونم از طریق خود کارت وایرلس ها و مودم ای دی اس الی که دارم شبکه برای اشتراک فایل ها راه بندازم درسته؟

behrooz.shie
19-12-2011, 04:40
بله میشه همه چی هم دارید
اموزش هاش هم که توی انجمن هست !

reza41
19-12-2011, 12:42
ممنون کاش نظرتون رو در مورد اینکه شبکه به صورت سرور و کلاینت باشه یا غیر اون هم می گفتین

behrooz.shie
19-12-2011, 23:44
سرور و کلاینت
منظور چی هست ؟

mjzaret
20-12-2011, 08:26
نظر من:

شما يه شبكه ساده راه‌اندازي كنيد.

سيستم مدير رو به عنوان سرور قرار بديد.

اينترنت رو طوري تنظيم كنيد كه فقط سيستم مدير اينترنت داشته باشه.

روي سيستم مدير برنامه CCProxy نصب كنيد.

حالا روي سيستم‌هاي ديگه تنظيمات CCProxy رو اعمال كنيد.

براي هر دانش آموز يه اكانت تعريف كنيد.

زمان و ساعتهاي مشخص شده رو بيان كنيد.

شاد باشيد:40: