PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل فرمت نشدن هارد اكسترنال!

aaaaalibaz
16-12-2011, 13:26
سلام دوستان.من يه هارد Seagate 500 دارم دست رفيقا زياد ميچرخه حالا كه رسيده دست خودم ميخوام فرمت كنم نميشه.Quick فرمت ارور ميده ميگه ويندوز قادر به فرمت كردن نيست Quick فرمت هم كه نميزنم يه چيزي حدود 5 ساعت ميگذره و فقط 10% از فرمت ميره،حوصله ام نميكشه و كنسل ميكنم اخه اين همه نبايد وقت بگيره.
چيزي از روش ميخوام كپي كنم اين ارور هارو رو ميده و نميشه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

نظري پيشنهادي داريد ؟!! كاري ميشه كرد دوستان؟!

mali.sh
16-12-2011, 13:38
دوست عزیز هاردت الان پرهست چقدر اطلاعات روشه؟
فایلی درحال اجرا ازرو هارد داری؟شایدیه ویروس مثل اتوران تو هارد نشسته
سیستم روریست کن بدون بازکردن هارد فرمتش کن

aaaaalibaz
16-12-2011, 13:50
اطلاعاتش اصلا واسم مهم نيست دوست عزيز.
نه فايل درحال اجرا ندارم.منم همين كارو انجام ميدم ريست ميكنم بعد ميزنم فرمت بشه اما فايده نداره نميشه.
برنامه خوب واسه اينكار (فرمت كردن) نيست!؟
البته اينم بگم فايل ها به صورت دستي پاك ميشن اما فرمت نميشه.مشكل فكر كنم از پوشه $RECYCLE.BIN باشه .به صورت دستي پاك نميشه به خاطر اين پوشه فكر كنم باشه كه نميزاره فرمت انجام بشه.

Black Band
16-12-2011, 14:11
این کار رو بکن ببین میتونی فرمت کنی :
1 - وارد Run بشو و برنامه ی Cmd رو باز کن
2 - وقتی باز شد، درایو رو از اونجا فرمت کن
- روش فرمت درایو از Cmd :
وقتی وارد Cmd شدی، بنویس \:Format H
1 - منظورم از H همون اسم درایو هست، که روی کامپیوتر شما به احتمال زیاد یه چیز دیگه هست، شما باید اسم درایو خودتون رو بزنید
2 - بعد یه سوال میپرسه که Yes میزنی، بعدشم شروع میکنه به فرمت کردن
موفق باشی

aaaaalibaz
16-12-2011, 14:19
از داس هم جواب نميده دوست عزيز .ارور cannot open volume for direct access رو ميده.

Black Band
16-12-2011, 14:44
روی درایو کلیک راست بزن، Properties رو انتخاب کن، حالا شاخه ی Tools رو انتخاب کن و حالا توی صفحه Check Now رو بزن، تیک دو تا گزینه ی اولی رو بزن و بعدشم روی Start کلیک کن، ببین بعد بررسی کردن درایو، مشکل حل میشه یا نه ؟
موفق باشی

aaaaalibaz
16-12-2011, 15:23
از اين راه هم رفتم اما تقريبا اروري كه تو فرمت ميده رو داد با اين تفاوت كه اين دفعه ميگه ويندوز قادر به چك كردن درايو نيست.
windows was unbale to complete the disck check

aaaaalibaz
16-12-2011, 17:01
هارد بد سكتور شده )):
راهي هست بشه درستش كرد؟!
2تا برنامه نصب كردم واسه اينكار اما ارور ميدن ميگن هارد درحال استفاده است.نميدونم منظورش چيه اخه هيچ چيزي از هارد درحال اجرا نيست!

Black Band
16-12-2011, 20:34
هارد وقتی Bad Sector میشه که به اون ضربه، هر چند آروم وارد شده باشه، که البته Bad Sector شدن قابل تعمیر نیست.
باید بری یه هارد دیگه بخری...با عرض پوزش به خاطر این حرف آخرم!!!

---------- Post added at 08:34 PM ---------- Previous post was at 08:32 PM ----------

اگه فکر میکنی که در هارد ویروس وجود داره، یه آنتی ویروس خوب نصب کن و هارد رو Scan کن

saeed1321
02-05-2014, 20:06
روی درایو کلیک راست بزن، Properties رو انتخاب کن، حالا شاخه ی Tools رو انتخاب کن و حالا توی صفحه Check Now رو بزن، تیک دو تا گزینه ی اولی رو بزن و بعدشم روی Start کلیک کن، ببین بعد بررسی کردن درایو، مشکل حل میشه یا نه ؟
موفق باشی
با سلام من هم این مشکل را داشتم اما با این راهنمایی شما تونسنم هاردمو فروت کنم. سپاسگزارم