PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فریز شدن ویندوز سون هنگام لاگین

sahmnaq
14-12-2011, 19:19
سلام
وقتی ویندوز بالا میاد و پسورد را وارد میکنم تا لاگین بشم هنگام ورود روی همون صفحه آبی رنگ ویندوز قفل میکنه و وارد ویندوز نمیشه . گاها هم وارد میشه ولی بلافاصله دوباره فریز میشه. آیا تا به حال کسی چنین مشکلی داشته ؟
در ضمن ویندوز را ریپیر کردم .ویروس کشی کردم . بدسکتور گرفتم . رم را بررسی کردم.کرک ویندوز را ( ویندوز لودر ) بروز کردم ولی درست نشده!!!!!!:18:
در ضمن پارتیشنها را که نگاه کردم روی پارتیشن ویندوزم یک علامت زردرنگ به صورت مثلث وجود داشت در حالی که پارتیشن های دیگرم اینطور نبود؟؟!!!!!!:18:

Black Band
14-12-2011, 20:37
این مشکل می تونه به این دلایل به وجود اومده باشه :
1- درایور های شما به روز نیستن
2- رجیستری های ویندوز داری نقص هستن و یا از نظم خارج شدن > برای حل این مشکل یک نرم افزار Registry Cleanup بر روی سیستم خود نصب کنید
3- بیشتر وقت ها به این دلیل این مشکل پیش میاد که درایور صدا بدون Vdeck بارگذاری میشه، مسیر فایل اینجا هست > C:\Program Files\VIA\VIAudio\VDeck\
4- ببین به جز سرویس های اصلی، در هنگام Load ویندوز چه سرویس هایی Load میشن
5- ببین وارد Safe Mode میشه، بعد داخل Safe Mode ببین درایور های اصلی خوب کار میکنن، داخل Safe Mode نرم افزار های Startup غیر ضروری رو غیر فعال کن. برای این کار توی Run بنویس > msconfig
6- وقتی توی صفحه ی Log on هستی، حواست باشه که به اینترنت وصل نباشی
7- آیا به روز رسانی BIOS تغییری ایجاد نمیکنه ؟ ، همچنین به روز رسانی کردن درایور های nvidia تغییری ایجاد نمیکنه ؟
8 - Disk Check رو اجرا کن و ببین تغییری ایجاد میشه یا نه
9- در هنگام Boot سیستم کلید F12 رو بزن و داخل Memtest بشو، Ati drive ها رو نصب نکن
10 - شما قبلا یک Stick از Ram رو پاک نکردی و جایگزین یکی دیگه نکردی، این کار رو با Slot های دیگه هم امتحان بکن
11- همچنین شما در محیط ویندوز میتونید sfc /scannow رو اجرا کنید

امیدوارم مشکل شما حل بشه

sahmnaq
15-12-2011, 11:32
سپاس از پاسخگویی شما
من فعلا به safe mode دسترسی دارم اما
۱ - چطوری بروزش کنم؟
۲ - امتحان میکنم.
۳- خب باید چه کار کنم؟
۴ - چطوری؟
۵ - چطوری بفهمم درایورهای اصلی خوب کار میکنن؟ / تمام گزینه های start up را غیرفعال کردم اما جواب نگرفتم .
۶ - امتحان میکنم.
۷ - چطوری bios را بروزرسانی کنم؟ آیا با حذف درایورهای nvidia میتوان به تاثیر بروزرسانی آن پی برد؟
۸ - امتحان میکنم.
۹ - امتحان میکنم.
۱۰ - درب کیس پلمپ است و اجازه دسترسی به قطعات سخت افزاریی را ندارم.
۱۱ - در محیط safe mode جواب میده و این دستور چه کاری انجام میده؟
در حال حاضر دسترسی به کامپیوتر را ندارم در اسرع وقت نتایج را اعلام میکنم.
راستی نمیدونید چرا پارتیشن ویندوزی ntfs در کنارش یک علامت زردرنگ خطر وجود داره؟ این موضوع برام خیلی مهمه و ذهنم را مشغول کرده ؟؟!!!!!!

Black Band
15-12-2011, 14:53
بعد از انجام کارهایی که گفتید > { امتحان میکنم } :: احتمال حل مشکل وجود داره.
پاسخ سوالات شما :
1 - شما با استفاده از نرم افزار Driver Checker میتوانید درایور های سیستم خود را به روز کنید. همچنین با رفتن به سایت سازنده ی درایور هم میتوانید درایور های خود را به روز کنید. امکان آپدیت بیشتر درایور ها از طریق Windows Update هم امکان پذیر است.
3 - شما با نصب یک نرم افزار Registry Cleanup می توانید، مشکل Vdeck را حل کنید.
4 - وارد Safe Mode که شدید، از منوی Start برنامه ی Run رو اجرا کنید و داخل run تایپ کنید > msconfig ، حالا داخل شاخه ی Startup programs اسم تمام سرویس هایی که اول ویندوز Load میشن رو نوشته، شما میتونید هر کدوم رو که میخواید Disable کنید.
5 - روی My Computer کلیک راست بکنید و گزینه ی Properties رو انتخاب کنید، توی شاخه ی Hardware گزینه ی Device Managment رو انتخاب کنید، حالا توی صفحه ی جدید ببین کنار کدوم یک از درایور ها علامت تعجب یا مثلث زرد کشیده.
7 - برای آپدیت درایور به سایت سازنده ی Motherboard خود مراجعه کنید، به بخش پشتیبانی سایت (Support) بروید و به دنبال گزینه ی Update بگردید، فایل آپدیت خود را دانلود کنید، دقت کنید که فایل آپدیت باید برای مدل Motherboard خود شما باشد، حالا فایل آپدیت را روی یک سی دی یا روی یک فلاپی بزنید، چون حجمش کم هست، سیستم را boot کنید، با زدن دکمه ی Delete یا F2 وارد منوی BIOS سیستم خود شوید، Boot اول متعلق به Hard Disk است، آن را فلاپی قرار دهید. پس از boot شدن سیستم شما با تایپ نام فایل نصب (EXE.) فایل آپدیت خود را اجرا کنید و نصب کنید، در طی مراحل نصب کاری نکنید که باعث اختلال در آپدیت شود.
11 - شما با تایپ این دستور از رایانه می خواهید تا SFC سیستم را بررسی کند و مشکلات آن را حل کند، مشکل فریز شدن ویندوز در قسمت Log In ، ممکن است به این دلیل باشد.
- به صورت کلی قرار گرفتن علامت زرد رنگ کنار پارتیشن NTFS به این علت هست که سیستم تشخیص داده، مشکلی در این پارتیشن وجود داره، دلایل زیادی می تونه داشته باشه، اما من اینجوری نمی تونم بفهمم که مشکلش چی هست.
موفق باشید

saeed774
15-12-2011, 15:29
مشکل میتونه سخت افزاری هم باشه ، مثلا موقع بالا اومدن ویندوز چون از تمام توان CPU استفاده میشه ممکنه فن اون مشکل داشته باشه و CPU تا حالت هنگ داغ کنه . شما حتما فن سی پی یو رو چک کن و پین های اونو کنترل کن تا درست روی cpu و سوکت نشسته باشن . مشکل بعدی از رم میتونه باشه . شما جای رم ها رو با هم تعویض کن و یا در حالت تکی امنجان کن .

sahmnaq
18-12-2011, 09:50
سلام
تمام کارهای گفته شده را انجام دادم ولی متاسفانه نشد اما
از طریق safe mode در قسمت system configuration ( با نوشتن msconfig در قسمت run و اینتر کردن ) از قسمت services تیک قسمت Desktop Window Manager Session Manager را برداشتم و کامپیوتر را ریستارت کردم و مشکل لاگین برطرف شد اما در هنگام ورود این پیام ظاهر میشه :
there was a problem starting. c:\programData\syslogger\core32_175.dll.the specified moudule could not be found
و دیگه اینکه وقتی داخل نوار آدرس مرورگر IE آدرسی وارد و اینتر میکنم صفحه کلید و ماوس قفل میشه و سیستم خود به خود ریستارت میشه . اما با مرورگر اپرا به راحتی به اینترنت وصل میشم بدون هیچگونه مشکلی .
هر چند در اینترنت سرچ کردم فایل dll را ویروس میدونه . ( در ضمن تمام فایلهای داخل فولدر syslogger را پاک کردم اما همچنان این پیام در ورود به ویندوز وجود داره )
در ضمن علامت خطر زردرنگ از کنار پارتیشن ویندوز محو شد .
حالا میخوام نظر دوستان را در این زمینه بدانم.
باسپاس

Black Band
18-12-2011, 17:30
امکان ویروسی شدن هست، اگه شما روی سیستم خود آنتی ویروس ندارید، یک آنتی ویروس نصب کنید و آن را آپدیت کنید.
اگه آنتی ویروس داری و اون رو آپدیت نکردید، آپدیت کنید و بعدشم یه Full Scan بزنید.
- من فکر میکنم، راهکار های امنیتی مرورگر Opera به نرم افزار مخرب سیستم شما >> حالا یا Malware هست یا Rootkit هست و یا هر چیز دیگه ای، امکان دخالت و تاثیر گذاری در کارش را نمی دهد.
مشکل فایل dll. این هست که ناقص یا خراب شده، به طوری که سیستم نمیتونه دیگه از اون استفاده کنه، این میتونه یه ویروس باشه و همچنین ممکنه این مشکل به وسیله ی یک نرم افزار Registry Cleaner حل شود.
موفق باشید

Black Band
18-12-2011, 19:54
من همین نیم ساعت پیش سیستمم Freez شد، اول داخل سایت بودم، یهو سیستم هنگ کرد، قفل کرد و Restart شد. دیگه هر چی میخواستم داخل ویندوز بشم تا به صفحه ی Welcome میرسید سریع ویندوز Reset میشد. رفتم داخل تنظیمات BIOS همه رو Set to default زدم گفتم شاید درست بشه نشد. رفتم داخل Safe Mode و System Restore رو باز کردم، ویندوز رو به 5 روز قبل برگردوندم بازم نشد، دوباره رفتم توی Safe Mode دیدم داخل Safe Mode هم ویندوز Freez شد، دیگه انگار هیچ راهی به جز عوض کردن ویندوز وجود نداشت; CD ویندوز رو گذاشتم داخل DVD-R بعدش که صفحه ی آبی رنگ اومد و فایل ها رو Load کرد، Repair رو آوردم. داخل محیط Repair دستور :CHKDSK C رو وارد کردم، این پیغام رو داد :
Check Process, Detect one or some errors
بعدش این دستور رو نوشتم : CHKDSK C: /P
بعد از این که کارش تموم شد، نوشتم : CHKDSK C: /R
بعد از این که این هم تموم شد، نوشتم : FIXBOOT
بعد از دستور FIXBOOT یه سوال پرسید که من ( Y ) زدم
بعدش با زدن دستور Exit از محیط Repair خارج شدم و سیستم Restart شد. بعدش :
مشکل ویندوز حل شد، امیدوارم که این کار و تجربه به درد دوستان بخوره

sahmnaq
27-12-2011, 15:27
سلام
من از فایرفکس 3 استفاده میکنم امروز وقتی فایرفکس را آپدیت کردم به نسخه 4 و بالاتر همان مشکلی که در مرورگر اینترنت اکسپلورر رخ داد برای فایرفکس هم بوجود آمد یعنی بعد از وارد کردن آدرس و اینتر کردن صفحه کلید و ماوس قفل میشه و چاره ای نیست جز ریستارت کردن .
از طرفی دیگه اگر برای دیدن عکس از برنامه windows photo viewer استفاده کنم دوباره صفحه کلید و ماوس قفل میشه و سیستم ریستارت میشه اما اگه از برنامه MOPM برای دیدن عکس استفاده کنم چنین اتفاقی رخ نمیدهد.

jafarian
27-12-2011, 15:43
سلام
من از فایرفکس 3 استفاده میکنم امروز وقتی فایرفکس را آپدیت کردم به نسخه 4 و بالاتر همان مشکلی که در مرورگر اینترنت اکسپلورر رخ داد برای فایرفکس هم بوجود آمد یعنی بعد از وارد کردن آدرس و اینتر کردن صفحه کلید و ماوس قفل میشه و چاره ای نیست جز ریستارت کردن .
از طرفی دیگه اگر برای دیدن عکس از برنامه windows photo viewer استفاده کنم دوباره صفحه کلید و ماوس قفل میشه و سیستم ریستارت میشه اما اگه از برنامه MOPM برای دیدن عکس استفاده کنم چنین اتفاقی رخ نمیدهد.

کش و هیستوری مرورگر خودتون بابرنامه ccleaner پاک کنید همچنین پوشه temp ویندوز بابرنامه atf cleaner درمرحله بعدم برنامه SpeedyFox که تو لینک سوم هست دان کنید روی منوی run برنامه کلیک کنید وقتی کارش تموم شد فایرفاکس از نوع اجرا کنید ببینید رفع مشکل شده :20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]