PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک درمورد خرید هارد eSATA

mlk0000
14-12-2011, 13:02
سلام
من می خوام یه هارد اکستر بگیرم ولی موندم که eSATA می تونم پیدا کنم یا نه؟
بعد برای eSATA کدوم برند بهتره؟
حجمش هم حدود 1 ترا به بالا باشه.
از بروبچ انجمن کسی اطلاعاتی داره بگه بهره ببریم.
با سپاس

ata.royalfalcon
14-12-2011, 22:40
سلام
من می خوام یه هارد اکستر بگیرم ولی موندم که eSATA می تونم پیدا کنم یا نه؟
بعد برای eSATA کدوم برند بهتره؟
حجمش هم حدود 1 ترا به بالا باشه.
از بروبچ انجمن کسی اطلاعاتی داره بگه بهره ببریم.
با سپاس

سلام
هاردهایی که این اینترفیس رو دارن کمیابه و به راحتی در بازار پیدا نمیشه . ولی شما میتونین با خرید هارد سیگیت مدل FreeAgent GoFlex Ultra–portable Drive و همچنین با خرید کارتریج esata صاحب یه هارد اکسترنال esata بشوید . بعبارت دیگه انتهاي اين مدل از هاردها (كارتريج) قابل جدا شدن هست مثل عكس زير .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اين باعث ميشه كه شما بتونين انواع اينترفيس رو به اين هارد متصل كنين مثلا usb2 يا usb3 يا esata يا firewie و حتي ميتونين با كندن اين كارتريج از ساتاي هارد به طور مستقيم مثل هارد اينترنال استفاده كنين .
عكسي از انواع كارتريج

اما مسئله اینجاست که خود هارد فقط با کارتریج usb2 یا usb3 فروخته میشه و کارتریج esata رو جداگانه باید بخرید که قیمتی حدود 30 هزارتومن دارد و همچنین این کارتریج ها به راحتی در بازار پیدا نمیشه و شما باید با شرکت سازگار صحبت کنید . یعنی باید دوبار خرج کنید یه بار خود هارد رو بخرید و یه بار کارتریج esata

انتهاي خود هارد بدون كارتريج

البته انتخاب دیگری هم هست وسترن مدل My Book Studio II که دارای اینترفیسهای USB2 و FireWire 800 or 400 و eSATA هست که فکر نمیکنم مناسب شما باشه چون از دو هارد اینترنال استفاده میکنه که بصورت raid کار میکنن و گران هم هست .