PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دیر باز شدن برنامه ها

ساره38
12-12-2011, 09:00
دوستان سلام
من از ویندوز xp استفاده می کنم انتی ویروسم هم اویرا و اپدیت شده هستش و ویندوزم رو هم تازه عوض کردم اما هر کاری می کنم وقتی ویندوز بالا میاد و روی هر برنامه ای کلیک می کنم باید یه چند دقیقه ای صبر کنم تا اون برنامه باز بشه و کلا باید سیستمم گرم بشه تا راه بیفته ودر کل سیستمم خیلی کنده . ممنون میشم اگه راهی برای حل این مشکل دارید لطف کنید و راهنماییم کنید

jafarian
12-12-2011, 15:00
اول ازهمه کانفیگ سیستم مشخص کنید بعدشم با برنامه Vit Registry Fix رجیستر خودتون حتما فیکس ازآخرم بابرنامه Internet Cleaner Portable کش و هیستوری مرورگرخودتون همچنین پوشه temp پاکسازی کنیدآنتی ویروسم بطور موقت غیرفعال کنید استارت آپ ویندورم تا حد امکان سبکش کنید :20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ساره38
12-12-2011, 17:00
ممنونم دوست عزیز
با برنامه ای که شما فرمودید نه اما با برنامه های دیگه همیشه هیستوری رو و پوشه مورد نظر رو خالی می کم.
و برنامه Vit Registry Fix رو هم تا حالا استفاده نکردم که حتما دانلود می کنم و ازش استفاده می کنم.استارت اپ هم سبکه.
خجالت میکشم ها ولی نمی دونم کانفینگ چیه و واسه چی باید مشخص کنم و انتی ویروسمم نتونستم متوقفش کنم:19:

ساره38
12-12-2011, 17:09
راستی من همیشه از برنامه Windows Registry Cleaner یاWise PC Engineer استفاده میکنم فکر کنم همون کاربرد دو برنامه ای که شما فرمودید رو دارند اگه اینطور هستش که دانلودشون نکنم
ممنون

FAR_FA
12-12-2011, 18:19
منظور از كانفيگ همون نوع و مشخصات سخت افزاري هست كه روي سيستم شما قرار داره . مثل مقدار و نوع Ram ، CPU و ... .

معمولا" در ابتداي بالا اومدن ويندوز كمي بايد كار با ويندوز رو دست نگه داشت تا ويندوز كاملا" خودش رو لود كنه . حالا اگه اين مدت
زياد بود و آزار دهنده ، احتمالا" مربوط ميشه به نرم افزار هايي كه نصب كرديد و همراه با ويندوز بالا ميان . بهترين كار براي سرعت
بخشيدن به استارت ويندوز اينه كه جلوي استارت آپ بعضي از نرم افزارهايي كه باهاشون كار نداريد رو بگيري .

نرم افزارهايي رو كه نام برديد يا دوستمون معرفي كردند ، اگه قسمتي براي مديريت استارت آپ داشته باشه ، براحتي ميتونيد
استارت آپ هاي غير ضروري رو غير فعال كنيد.

ساره38
12-12-2011, 18:51
ممنون دوست عزیز
استارت اپ که سبکه در کل اصلا نرم افزار سنگینی نصب نکردم .

jafarian
12-12-2011, 23:17
ازاول همین مورد داشتین ؟ مشخصات کیس کامل بگین با برنامه O&O Defrag هم با شماره 4 برنامه بعد از کارهای بالا پیشنهاد میدم درایوهای خودتون کامل دیفرگ کنید .

ساره38
13-12-2011, 16:08
دوست عزیز سلام و ممنونم
با برنامه ایکه شما معرفی کردیددرایوهامو دیفرگ کردم اما فایده ای نداشت فکر کنم مشکلم سخت افزاری باید باشه چون سیستمم قدیمیه ولی خوب قبلا این مشکل رو نداشتم با اینکه برنامه های سنگین هم نصب کرده بودم
اینم مشخصات سیستم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jafarian
13-12-2011, 16:21
سیستم چندان پایین نیست برای xp فقط تنها نقطه ضعفی که داره رم سیستم که تا حدی پایینه پیشنهاد من اینه که رم به 1 گیگ ارتقا بدین درضمن قبلش با اون برنامه رجیستری که معرفی کردم رجیستری خودتون فیکس کنید با برنامه Malwarebytes' Anti-Malware اول آپدیتش کنید بعدش سیستم فول اسکن کنید آخر سرم پیشنهاد چنج کردم ویندوز از نوع میدم .

ساره38
13-12-2011, 16:45
دوست عزیز ممنون از توجه و پیگیرهاتون.

tajrobenik
14-12-2011, 15:14
رم خیلی تاثیر گذاره ...

و البته یک نکته‌ی دیگه امکان داره از آنتی ویروس هم باشه که برای فایل های اجرایی جدید ( خودش اتومات اسکن می‌کنه ) و این سرعت اجرای اون فایل ها رو می یاره پایین.