PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشورت براي عوض كردن ويندوز

manli7
11-12-2011, 17:22
سلام دوستان خسته نباشيد

من يه سيستم دوستم رو دارم الان اين ويروسيه و خيلي وضعش خرابه ميشه بگيد

چي كار كنم

اصلا كلا كند شده مي خوام ويندوز عوض كنم

از ديد شما همه درايو ها رو فرمت كنم به جز سي رو خوبه و بعد روي سي ويندوز نصب كنم ؟

كلا مي خوام همه چي از اول باشه بهترين كار از ديد شما چيه كه ويندوز سرعتش خوب بشه و اين همه

كند نشه

jax2
11-12-2011, 20:11
سلام
اگر ویروسی هست که باز ه پیشنهاد نمی کنم فرمت کنید
فقط درایو c رو فرمت کنید اونم فرمت کامل نه quick format موقع نصب ویندوز
بعد از نصب ویندوز بدون اینکه وارد درایویبشید با استفاده از این فایل سیستم رو اسکن کنید تا پاکسازی بشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
بعد از ویروس کشی با نرم افزار هایی مثل ultimate defrag یا o&o defrag درایو های دیگرو دفرگمنت کنید

jafarian
11-12-2011, 23:07
اول آنتی ویروس خودتون آپدیت کنید بعدش بعدش از طریق safe mode بالا بیاین گزینه بعدش گزینه safe mode with networking انتخاب کنید سیستم خودتون اسکن کنید کامل از آخرسرم با بوت ویندوز xp بالا بیاین درایو c خودتون فرمت معمولی کنید نه سریع تا ویندوز نصب بشه :20:

manli7
11-12-2011, 23:14
ممنون

نميشه من اول درايو هاي ديگه رو فرمت كنم

فقط سي بمون و بعد روي سي ويندوز نصب كنم ؟

tajrobenik
12-12-2011, 00:41
اگه می‌خواین تمام هارد رو فرمت کنید ... ( که البته تو سرعت هم خیلی تاثیر نداره)
اما خوب بازم بی تاثیر نیست ...
تخصصی تر بخواین برخورد کنید : استفاده از یک نرم افزار پارتیشن بندی مثل پارتیشن مجیک هست ( در محیط ویندوز) که تمام درایور ها رو بجز درایو سی پاک کنید و دوباره پارتیشن بندی کنید ...
یا هاردش رو باز کنید به سیستم خودتون وصل کنید تمام هارد رو پاک کنید و دوباره پارتیشن بندی کنید ...
.

..
بعدشم که نصب ویندوز و ... بعدم نصب آنتی ویروس ... غیر فعال کردن سیستم ریستوری و غیر فعال کردن استارت آپ های غیر ضروری ... غیر فعال کردن فایروال ویندوز و غیر فعال کردن اتوماتیک آپدیت و نصب فایروال...

manli7
12-12-2011, 01:55
اگر اجازه بدين من همين كاره ساده رو مي كنم كه اول فرمت مي كنم و بعد روي درايو سي ويندوز نصب كنم
فقط چه طوري فرمت كنم

كويك يا ساده ؟

با اين كارا سرعت ويندوز خوب ميشه ؟

jafarian
12-12-2011, 15:04
شما وقتی که با سیدی اکس پی بصورت بوت بالا میاین خودش همونجا درایوهای سیستم تک تک برای شما نمایش میده بعدش روی درایو مورد نظر خودتون برین گزینه f بزنید تا فرمت بشه واسه فرمتم معمولی رو بزنید نه سریع بابت سئوال آخر اگر از اول سرعت سیستم خوب بوده با تعویض ویندوز به احتمال زیاد درست بشه درصورتی که مشکل از هارد نباشه .