PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Encrypted Notepad File: Access is denied

pro_translator
10-12-2011, 15:48
سلام به همه‌ی دوستان...

من توی سیستم عامل قبلیم (Windows XP) یه فایل Notepad داشتم که توش اطلاعات واقعا مهمی بود...
من اون موقع ندونسته اون فایل رو از طریق راست کلیک و Advanced گرفتم Encryptش کردم و بعد از اون اسم فایل به رنگ سبز دراومد... الان که ویندوزم رو عوض کرده‌ام می‌خوام بازش کنم و Error عنوان تاپیک رو می‌ده و نمی‌تونم Decryptش هم کنم... چطوری می‌تونم مشکلش رو رفع کنم؟ واقعا محتوای اون فایل متنی برای مهمه و حدود ۳ مگابایت هم هست...

ممنون می‌شم کمکم کنین...:11:

jafarian
10-12-2011, 16:35
روش سایت پایین که گفته برای فایل txt رو تست کنید:20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

pro_translator
10-12-2011, 18:00
ممنون از جواب شما دوست عزیز...

ولی توی اون لینک از همون روشی که من Encrypt کرده بودم گفتم تیکشو بردار ولی خوب نمی‌شه تیکشو برداشت بازم Access denied رو می‌ده...

البته روشش درسته ولی گفتم که٬ من ویندوز رو عوض کردم... توی ویندوز قبلی می‌شد تیکشو برداشت... (ویندوز قبلی من XP SP3 بود و الان برگشتم به XP SP2... می‌تونه به خاطر این باشه؟!)

pro_translator
11-12-2011, 12:05
کسی از دوستان بلد نیست؟

jafarian
11-12-2011, 14:23
شما به همون ویندوز اول برگردین به احتمال زیاد با برداشتن همون چک مارک درست بشه سایت پایینم ببینید شاید بکارتون بیاد.

pro_translator
11-12-2011, 15:25
خوب مشکل اینه که من ویندوز قبلی رو پاک کردم (پارتیشن رو فرمت کرده‌ام...)...

jafarian
11-12-2011, 15:57
شما به همون ویندوز قبلی برگردین یعنی نصبش کنید بعدش ببینید بازم بهمون صورته سایت دوم که گذاشتم دیدین درمورد سبز شدن رنگ فایلها بود با برنامه UnlockMe هم یکی تست کنید.

pro_translator
11-12-2011, 22:09
متاسفانه این روش هم جواب نداد... من نمی‌تونم ویندوزم رو عوض کنم چون کلا ۴ تا درایو دارم:

۱. ویندوز ۲. فیلم و سریال ۳. نرم‌افزار ۴. آهنگ و موزیک‌ویدیو

تقریبا همه‌ی درایوها هم از ۵۰۰ گیگ پر هستن (!!!)

حالا اگه ویندوزمو پاک کنم درایورهامو ندارم! (سی‌دی‌هاشو گم کرده‌ام...)

بیرون هم نمی‌تونم ببرم (فایل سیستم فلش FAT32 هستش و انتقال یا کپی فایل از NTFS به FAT32 برای فایل‌های Encrypt شده ممکن نیست...)

tajrobenik
12-12-2011, 00:49
اینکریپت با توجه به یوزر هست ... اگه از ویندوز قبلی بک آپ داشتین بر می‌گردوندید می‌شد ... اما اگه ندارین کلا سخت می‌شه درستش کرد چون فایل کد گذاری شده ...
.

البته کار نشد نداره.

pro_translator
12-12-2011, 15:01
اینکریپت با توجه به یوزر هست ... اگه از ویندوز قبلی بک آپ داشتین بر می‌گردوندید می‌شد ... اما اگه ندارین کلا سخت می‌شه درستش کرد چون فایل کد گذاری شده ...
.

البته کار نشد نداره.

ممنون که جواب دادین ولی خوب من الان باید چی کار کنم؟:19:

قطع امید نمی‌تونم بکنم این فایل خیلی مهم بود که Encryptش کردم...:41:

منظورتون از کار نشد نداره مثلا این نباشه که فایل رو بفرستم واسه‌ی مایکروسافت؟!!!:31:

امروز رفتم درایورهامو پیدا کردمو و ۳ بار Windows عوض کردم و الان SP3 دارم...

*Batman*
12-12-2011, 23:32
سلام.
رمزنگاری با توجه به محیط کاربری انجام میشه و ما نمیدونم دقیقا چه آیتمهایی دخیل هستن.
به همین خاطر شبیه سازی شرایط پیشین حتی با دقت بالا هم نمیتونه کمکی بکنه.
ممکنه مایکروسافت شاه کلیدی برای بیرون اومدن از این بن بست داشته باشه!

pro_translator
13-12-2011, 18:15
سلام.
رمزنگاری با توجه به محیط کاربری انجام میشه و ما نمیدونم دقیقا چه آیتمهایی دخیل هستن.
به همین خاطر شبیه سازی شرایط پیشین حتی با دقت بالا هم نمیتونه کمکی بکنه.
ممکنه مایکروسافت شاه کلیدی برای بیرون اومدن از این بن بست داشته باشه!

یعنی هیچ راهی وجود نداره؟:41:

حتی اگه لینوکس لایو هم اجرا کنم فایده نداره؟:13:

پیشاپیش ممنون از جوابتون...:11:

*Batman*
14-12-2011, 17:24
متاسفانه راهی نداره.:41:
در چند سال گذشته تاپیک های زیادی در رابطه با این موضوع داشتیم اما هیچکدوم به نتیجه نرسیدن.
همیشه میتونید یه مدرک پشتیبان(Certificate) تهیه کنید تا در چنین مواقعی شما رو نجات بده.
برنامه Advanced EFS Data Recovery هم توصیه شده ولی خیلی کارآمد نیست.

موارد مشابه :

pro_translator
15-12-2011, 17:52
من اون روش‌ها رو امتحان کردم و به نظر اگه بشه روی بعضی از پیشنهادها مانور داد مشکل حل بشه... مثل این مورد:

لطفا نظرهاتون رو دریغ نکنین...

*Batman*
15-12-2011, 18:41
بحث ایشون مربوط به Access Control و مجوزهای دسترسی میشه و کلا با Cryptography تفاوت داره.
اونجا بحث محدودیت و اعطای مجوز مطرحه اما اینجا ما در مورد رمزنگاری و کشف رمز صحبت میکنیم.

tajrobenik
16-12-2011, 16:53
ممنون که جواب دادین ولی خوب من الان باید چی کار کنم؟:19:

قطع امید نمی‌تونم بکنم این فایل خیلی مهم بود که Encryptش کردم...:41:

منظورتون از کار نشد نداره مثلا این نباشه که فایل رو بفرستم واسه‌ی مایکروسافت؟!!!:31:

امروز رفتم درایورهامو پیدا کردمو و ۳ بار Windows عوض کردم و الان SP3 دارم...

همون طور که گفتم فایل انکریپت شده رمزنگاری شده و صفر و یک آ کد گذاری شدن ...
=====
تا الان که من نرم افزار و نوع ه‍کی رو ندیدم که بتونه اینکریپ رو بازگردانی کنه حتی نرم افزازی نیست که کرک کن ه ..
==========
اما خوب شما می‌تونی فایلت رو نگه داری شاید آینده نوع کد گذاری ها مشخص شد و امکان ریست باشه ...
=====
یک مثال«: مثلا فایل ه زیپ پسوورد گذاشته شده که خیلی قدیمی هم هست ... هنوز نرم افزار عمومی ای نیومده که بتونه پسوورد رو ریست کنه و این نرم افزار ها یی هم که زیاده فقط می‌تونه کرک کن ه ..
.
شما هم فایلت رو نگه دار شاید روزی نرم افزاری در این ضمینه اومد

pro_translator
16-12-2011, 22:14
همون طور که گفتم فایل انکریپت شده رمزنگاری شده و صفر و یک آ کد گذاری شدن ...
=====
تا الان که من نرم افزار و نوع ه‍کی رو ندیدم که بتونه اینکریپ رو بازگردانی کنه حتی نرم افزازی نیست که کرک کن ه ..
==========
اما خوب شما می‌تونی فایلت رو نگه داری شاید آینده نوع کد گذاری ها مشخص شد و امکان ریست باشه ...
=====
یک مثال«: مثلا فایل ه زیپ پسوورد گذاشته شده که خیلی قدیمی هم هست ... هنوز نرم افزار عمومی ای نیومده که بتونه پسوورد رو ریست کنه و این نرم افزار ها یی هم که زیاده فقط می‌تونه کرک کن ه ..
.
شما هم فایلت رو نگه دار شاید روزی نرم افزاری در این ضمینه اومد

خوب من محتوای فایل رو الان لازم دارم! من اون Notepad رو هر ساعت Edit می‌کردم... حقیقتش من ۱۰ ساله که دارم زبان انگلیسی مطالعه می‌کنم و هر واژه‌ای که توی فرهنگ‌های فارسی به انگلیسی نمی‌شه پیدا کرد یا هر ضرب‌المثلی که به چشمم می‌خورد با کلی اصطلاح و... توی اون Notepad دارم...

اگه چیزی به ذهنتون رسید لطف کنین همین‌جا مطرح کنین...

ممنون...

pro_translator
17-12-2011, 21:36
از دوستان عزیز خواهش دارم هر چی به ذهنشون می‌رسه این‌جا بگن... شاید فرجی شد... منتظر جواب‌هاتون هستم...