PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل صدای زیاد فن کارت گرافیک ATI XFX 6850

mOH13aD
09-12-2011, 23:08
دوستان من جدیدا کارت گرافیک ATI XFX 6850 روی سیستمم بستم. در حالت عادی ویندوز دمای گرافیک 58 درجه سانتی گراد هست. و فن گرافیک صدای زیادی تولید میکنه.
در حالت لود دما تا 80 درجه هم میره و خوب صدای فن که فوق العاده زیادتر میشه.
پاور من در حال حاضر گرین 530 وات هست. CPU e8400 intel. مین بردم Giga ep43. دو تا هارد ساتا. دوتا رم DDR2.
سوالی که من از اساتید دارم. پاور گرین 530 جواب سیستم من را میده؟
ممکنه صدای فن گرافیکم یا بالا بودن دمای گرافیکم به خاطر پایین بودن توان پاورم باشه؟
البته من با برنامه Green calculator میزان توان مصرف سیستمم را بدست اوردم. که پاور پیشنهادی این برنامه گرین 480 وات بود. نهایت وات مصرفی سیستمم را 476 وات نشون میده. که منطقی هم به نظر میرسه.
علت صدای بالای فن کارت گرافیکم دیگه چی میتونه باشه؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

EXTREME
09-12-2011, 23:57
نه پاور برای این گرافیک و سیستم کافیه
شما یک دور گرافیک و سیستم رو خاک گیری کنید و همچنین تهویه کیس رو هم چک کنید مشکل نداشته باشه دمای محیط هم بالا باشه این اتفاق میفته
در حالت عادی SPEEDFAN رو چند درصد هست ؟
با نرم افزار GPU-Z بگین
در ضمن این دما هم حتی در حالت لود برای گرافیک مشکل ساز نیست پس از اون بابت نگران نباشین

mOH13aD
10-12-2011, 00:09
ممنون دوست عزیز.
گرافیک را تازه خریدم و نیازی به گرد گیری نداره.
در حالت عادی وقتی دما 58 درجه اس سرعت فن 62% هست.

به نظر شما با نرم افزار msi afterburn سرعت فن را پایین بیارم مشکلی برای گرافیک ایجاد نمیکنه؟ مثلا برای دمای 50 سرعت فن را روی 30% بذارم و برای دمای 60 روی 40 درصد. تا دمای 90 که فن را روی 100% گذاشتم.
وقتی سرعت فن 40 درصد باشه صدا نمیده.

EXTREME
10-12-2011, 00:18
فن گرافیک اسمارت هست و با توجه به دمای gpu دورش تنظیم میشه باید ببینید علت بالارفتن دمای گرافیک چیه
علاوه بر خاک گیری موارد دیگه ای هم گفتم

xero.1992
10-12-2011, 00:26
عزیز مشکل شما اینه که اصلا مشکلی نداری ! کلا نوعه کارت گرافیگت اینجوره یعنی در اصل فن داره درست عمل می کنه دما هم طبیعیه، صدا هم خوب میگید بالاس که دیگه کاری نمیشه کرد، اصلا سعی نکنید سرعت فن رو دستی زیاد و کم کنید...

کلا من کارت گرافیک AMD رو هیچ وقت از برند XFX و Gigabyte پیشنهاد نمی دم... بهترین برند ها برای این کارت ها Sapphire و Club3d هستش...
من 6 ماه پیش هم یه سیستمی جمع کردم با گرافیک 6950 از sapphire که خیلی خوب کار می کنه در حالت عادی صدای بالایی نداره و خیلی معمولی و خب در کار صدای فن رو کامل میشه حس کرد البته به فشاره روی کارت هم بستگی داره اما در دو حالت دمای گرافیک زیره دمای استاندارد هست که واقعا عالیه...

به شما هم فقط پیشنهاد می کنم که تهویه کیس رو مناسب کنید و فضای توش رو تمیز نگه دارید...
* از جارو برقی برای تمیز کردن کیس استفاده نکنید * :46:

mOH13aD
10-12-2011, 00:38
ممنون از دوستان. فکر میکنم جوابم را گرفتم. شاید بهتر باشه دنبال یک کیس با تهویه مناسب تر باشم.
داخل کیس را معمولا چند وقت یک بار با فشار هوا تمیز میکنم.