PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش : چگونگی استفاده از قابلیت تلتکست در تی.وی کارت

G A B R I E L
27-06-2006, 15:50
با سلام خدمت همه دوستان عزیز :

بدون مقدمه میریم سراغ مبحث اصلی یعنی (( چگونگی استفاده از قابلیت تلتکست در تی.وی کارت))

برای این منظور ابتدا باید مطمئن شوید که تی.وی کارت شما از قابلیت تلتکست پشتیبانی میکند . برای این کار

میتوانید به دفترچه کارتتون یا جعبه اون یا Manual اون واقع در سی.دی برنامه مراجعه کنید

پس از اطمینان و نصب صحیح درایور تی.وی کارت و نرم افزار مربوطه ، بافشردن دکمه TELETEXT / TELE / TXT /...

و یا موارد مشابه به تلتکست دسترسی پیدا کنید.... ( این دکمه عموما روی ریموت کنترل یا نرم افزار برنامه موجود هست)... البته رعایت چندین نکته ضروری است :

1. حتما از یک آنتن قوی و نیرومند برای دریافت تلتکست از تی.وی کارت استفاده کنید.پیشنهاد میکنم آنتن شما

دارای یک بوستر باشد.

2. تصاویر شبکه های دو و سه ( که در ایران تلتکست برروی آنها پخش میشود) باید بدون پس زمینه. پارازیت.سایه

برفک و ... باشد.

3. اگر در تنظیمات تی.وی کارتتون کشور را ایران انتخاب کردید و مشاهده کردید که تلتکست را به خوبی دریافت

نمی کنید،پیشنهاد میکنم که تنظیمات کشور را روی سنگاپور یا افغانستان یا اندونزی قرار بدهید.

( نام کشورها به ترتیب اولویت بیان شده است)

4. برای دریافت تلتکست روی شبکه 3 به زبان فارسی حتما می بایست فونت مربوطه را از سایت شبکه پیام نما یا

همون تلتکست دانلود کنید برای این منظور میتوانید به نشانی زیر مراجعه فرمایید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

5. به این نکته توجه کنید که تلتکست انگلیسی مستقیما از سایت شبکه پیام نما به آدرس فوق قابل دریافت است

6. توجه کنید که همه تی.وی کارت ها دارای تلتکست فارسی نیستند و ممکن است شما در عین حالی که تلتکست

انگلیسی رو بر روی شبکه 2 به خوبی در یافت میکنید ، تلتکست فارسی رو با حروفی نامفهوم و بهم ریخته ببینید

(حتی با دانلود کردن فونت مربوطه از سایت شبکه و قرار دادن آن در فولدر فونت ها)

این مسئله بدلیل نداشتن ENCODER فارسی در تی.وی کارت هست

7. گاهی اوقات تی.وی کارتها دارای تلتکست فارسی نیستند ولی دارای تلتکست عربی می باشند که در این صورت

ممکن است شما تلتکست فارسی رو به خوبی دریافت کنید اما حروف (( گ ، پ ، ژ ، چ )) ناخوانا یا نامفهوم باشند

8. باز هم توصیه میکنم از یک آنتن قوی و تصاویری بدون برفک و نو یز و ... برخوردار باشید وگرنه شما فاقد تلتکست

با کیفیت خوب خواهید بود.

با تشکر --- G A B R I E L

اگر باز هم مشکلی داشتید میتوانید در همین جا مطرح کنید :)

G A B R I E L
27-06-2006, 16:37
دوستان عزیز بازهم میگم :

لطف کنید سوالاتتان رو فقط در همین جا مطرح کنید تا دیگران هم استفاده کنند

(پیغام خصوصی و . . . ندهید لطفا)

Gangster_Benington
27-06-2006, 16:58
ایول واقعا به این نیاز داشتم دستت درد نکنه گابریل جان!!!

G A B R I E L
27-06-2006, 17:33
قابلی نداشت دوست عزیز ) Gangster_Benington (

وظیفه خودم می دونم

x-boy
27-06-2006, 23:46
اين روش باسه وين فست كارايي نداره

Mirage
28-06-2006, 00:16
6. توجه کنید که همه تی.وی کارت ها دارای تلتکست فارسی نیستند و ممکن است شما در عین حالی که تلتکست

انگلیسی رو بر روی شبکه 2 به خوبی در یافت میکنید ، تلتکست فارسی رو با حروفی نامفهوم و بهم ریخته ببینید

(حتی با دانلود کردن فونت مربوطه از سایت شبکه و قرار دادن آن در فولدر فونت ها)
اين اشكال امكان داره با نصب فونت حل بشه؟

ایول واقعا به این نیاز داشتم دستت درد نکنه گابریل جان!!!
چي شده، تلتكست فارسي نشون ميده يا نه؟

G A B R I E L
28-06-2006, 10:29
Hasan11 عزیز :

اگر تی.وی کارت شما ( که مدلش رو نگفته بودید ) دارای Encoder فارسی باشد ، به احتمال زیاد بعد از نصب فونت شما می توانید

تلتکست فارسی رو بدون هیچ گونه مشکل دریافت کنید . اما اگر تی.وی کارت شما فارسی را ساپورت نکنه باعث بهم ریختگی و

نامفهوم بودن حروف فارسی میشه ( همون طور که در مورد ششم اشاره شد )

البته می توانی امتحان کنی .... یعنی فونت رو نصب کنی بعدش ببینی که آیا فارسی رو نشون میده یا نــه ؟ امتحانش که ضرر

نداره . . . !

امتحانش کن بعدش هم ما رو هم بی خبر نگذار

G A B R I E L
28-06-2006, 10:33
x-boy جان :

شما اول یک توضیح در مورد کارتتون و نحوه تلتکست آن بدهید تا با کمک دوستان بتوانیم پاسخی مناسب بدهیم ...

آیا شما تلتکست انگلیسی هم دریافت نمیکنید ؟

x-boy
28-06-2006, 16:26
كارتم وين فست 2000 اكسپرت هستش تلتكست انگليسي به خوبي دريافت ميكنه ولي فارسي نه فونت هم ريختم فرقي نكرد

G A B R I E L
01-07-2006, 10:31
x-boy جان :

شما چگونه فونت ها رو نصب کردید ؟

palizesoftware
01-07-2006, 10:52
سلام
من كارتم شاتل هست با چيپ فيليپس. براي تله‌تكست لاتين مشكلي ندارم منتها فارسي رو نشون نميده و بهم ريخته هست.
سعي كردم فونت رو اصلاح كنم( با نرم‌افزارهاي طراحي فونت) اما موفق نشدم.
نرم‌افزاري سراغ داريد كه فارسي رو نشون بده يا امكان انتخاب فونت رو داشته باشه؟
اگر هم كه جدول استاندارد كاراكترهاي تله‌تكست رو داشته باشيد فكر كنم بتونم با اصلاح و ايجاد فونت فارسي اين مشكل رو حل كنم.
ممنون

G A B R I E L
01-07-2006, 11:11
palizesoftware عزیز :

شما می توانید با رفتن به لینک زیر و دریافت فونت فارسی مشکل خود را حل کنید

ضمنا کاراکترهای فونت تلتکست فارسی نیز وقتی آنها را Unzip میکنی کاملا مشخص است

با حجم حدود 13 کیلوبایت

G A B R I E L
01-07-2006, 11:21
ضمنا دوستان عزیز برخی از تی.وی کارتها هستند که برای شناساندن فونت فارسی می بایستی از یک نرم افزار خاص استفاده

شود... مثلا در مورد کارت MSI @NY WHERE نرم افزار خاصی وجود دارد که وقتی من رفتم دانلود کنم در صفحه مربوطه این پیغام

درج شده بود :

This file is disabled and not available for download

نمی دونم چرا این طور شده است و چرا دانلود آنرا غیر فعال کرده اند

خودتون می تونید برید ببینید :

palizesoftware
01-07-2006, 11:30
سلام
گابريل جان عزيز فونتي كه در بالا مشخص كرديد با نرم‌افزاري مثل Honestech جواب نميده
اين نرم‌افزار فقط از فونت خودش استفاده ميكنه كه كد پيج‌هاي مختلفي توش ديده ميشه.
منتها من بايد بدونم كه كدپيج تله‌تكست فارسي چي هست تا با اين مجموعه فونت اضافه كنم.
اگه كسي ليست كدهاي كاراكترهاي تله‌تكست‌هاي لاتين، فارسي و ... رو داشته باشه خيلي راحت ميشه مشكل تله‌تكست فارسي رو حل كرد. كافيه كه يح مجموعه كاراكتر به با كد مشخصي براي فونت مربوطه ايجاد كرد

G A B R I E L
01-07-2006, 12:00
دنبالش می گردم اگه پیدا کردم خبرت می کنم

Honradez
01-07-2006, 12:32
دوستان من از تي.وي كارت Snazzi استفاده مي كنم و كشورم رو روي سنگاپور قرار دادم و براي باز كردن هم از برنامه InterVideo WinDVR 3 استفاده مي كنم. ولي قسمت تلتكست آن فعال نيست و ميگه اين امكان فقط در كشورهاي اروپايي و امريكا وجود داره. چكار كنم؟

تصاوير:
تصوير اول - دكمه خاموش در برنامه WinDVR ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تصوير دوم - قسمت Help برنامه WinDVR ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Mirage
01-07-2006, 20:30
لبته می توانی امتحان کنی .... یعنی فونت رو نصب کنی بعدش ببینی که آیا فارسی رو نشون میده یا نــه ؟ امتحانش که ضرر نداره . . . !فقط راديو گوش ميدم. وا خدا مرگم بده يعني اين تصاوير مستهجن صدا و سيما رو نگاه كنم!

1- كسي TV Cartش فارسيش كار مي كنه؟

2- كسي فونت رو نصب كرده، فارسيش كاركنه؟

G A B R I E L
02-07-2006, 17:27
Feiz عزیز :

پیشنهاد میکنم که کشورتون را روی یکی از کشورهای اروپایی ( مثل انگلیس ، اوکراین ، ... ) بگذارید و بعدش امتحان کن ببین

نتیجه چی میشه ؟ آیا تلتکست باز هم غیر فعال باقی می ماند ؟

G A B R I E L
03-07-2006, 15:11
با سلام خدت همه دوستان گلم

عزیزانی که بوسیله نرم افزار WinDVR3.0 از تی.وی کارت خود استفاده میکنند و مشکل تلتکست دارند به لینک زیر مراجعه کنند

انشالله که مشکلشون حل میشه ...

Honradez
03-07-2006, 15:57
G A B R I E L عزيز باز هم غير فعاله!
يعني كارت تي وي من تلتكست نداره؟

G A B R I E L
03-07-2006, 17:11
FEiZ جان :

کشورهای دیگه رو مثل امریکا انتخاب کن ببین چی میشه؟

راستی شما تلتکست انگلیسی رو دریافت میکنی؟

اگه دریافت میکنی بزن صفحه 600 بعدش خبرم کن بگو چی شد . . .

G A B R I E L
05-07-2006, 11:34
دوستان مثل اينكه مشكل همه تون حل شده ...

چون هيچ پستي در اينجا نزديد ...!

G A B R I E L
14-07-2006, 07:26
با سلام خدمت همه دوستان عزیز . palizesoftware جان یه راهکار پیدا کردم نمیدونم به دردت میخوره؟

palizesoftware جان :

برای بدست آوردن Font Code میتونی اول فونت رو نصب کنی و بعد بری اینجا :

Start menu > All programs > Accessories > System tools > Character Map

بعدش برو فونت رو انتخاب کن (همون فونتهایی که اولش TTX هست) بعدش اون پایین پنجره رو نگاه کن

در ازای هر کاراکتر یه کد میده

نمیدونم به دردت میخوره یا نـــــــه؟

امیدوارم با کمک شما و سایر دوستان هرچه سریعتر مشکل تلتکست فارسی حل بشه

*سینا*
14-07-2006, 10:51
با سلام
من کارتم
winfast tv 2000 xp expert
هست
ولی تلتکس فارسی ندارم
یعنی فونتش مشکل داره
فونت رو هم دانلود کردم
ولی بر طرف نشد
سایت صدا و سیما گفته که

توجه:به اطلاع بينندگان محترم شبكه پيام مي رساند طي يكي دو سال اخير كارتهاي ويدئويي جديدي كه وارد بازار گرديده اند به شكلي ساخته شده اند كه از فونتهاي خاص خود استفاده مي كنند و چون حروف فارسي براي اين فونتها تعريف نشده اند لذا تله تكست فارسي درست نمايش نم يابد . براي برطرف شدن اين مشكل بايد برنامه هايي همراه با اين كارتها بر روي سيستم نصب گردند تا بتوان از طريق آنها فونتهاي مخصوصي را كه در بالا وجود دارند براي كارتهاي مذكور تعريف كرد.براي پيدا كردن اين نوع نرم افزارها مي توانيد به سايت شركتهاي سازنده و يا به مراكز فروش نرم افزارمراجعه كنيد.
به نظر من باید این مشکل رو ب سایت winfast در میون بذاریم
بگیم که اینجوریه
این سایتشه در مورد آپدیت وین فست
ولی حجمش بالاست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] +
کسی میتونه دانلود کنه تست کنه
بگه
ممنون

G A B R I E L
16-07-2006, 15:32
*سینا* عزیز :

با این سرعت اتصال اینترنت در ایران فکر نمیکنم کسی بتونه فایلی با همچین حجمی رو دانلود کنه

مگه ایم که طرف کافی نت داشته باشه تا یه امیدی داشته باشیم ...!

Mirage
16-07-2006, 19:49
font رو نصب كردم جواب نداد.

مدل كارت Mercury TV Card 7130

*سینا*
16-07-2006, 20:21
*سینا* عزیز :

با این سرعت اتصال اینترنت در ایران فکر نمیکنم کسی بتونه فایلی با همچین حجمی رو دانلود کنه

مگه ایم که طرف کافی نت داشته باشه تا یه امیدی داشته باشیم ...!
با سلام
والا درسته
اما بازم معلوم نیست کار بده
یکی که زبانش خوب هست باید مکاتبه کنه با سایت ببینه چی میگن
ممنون

x-boy
18-07-2006, 00:32
درايور جديد وين فست رو يكي از دوستام دانلود كرد ولي جواب نداد بيخيال تلتكست تو وين فست بشيد

Balrog
30-07-2006, 02:15
يكى بگه بهترين و كم‌دردسرترين TV Card چيه؟!

G A B R I E L
25-09-2006, 16:10
درخواستون رو در تاپیک مربوطه اعلام کنید لطفا ...

pirooziBest
25-11-2006, 21:29
سلام دوستان نگران نشيد بالاخره اين مشكل يه جوري حل ميشه من از يه تايپيك خواندم كه مي گفت با برنامه اي ميشه و لينك شو گذاشته بود .

لينك برنامه : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فقط يه مشكل است كه در اين صفحه در قسمت كارت تلويزيون كدام نوع از مدل هاي گفته شده را بايد انتخاب كنيم

شما اگه تونستيد يه نرم يكي از اين برنامه ها رو دانلود كنيد و امتحان كنيد .

اگه ميشه ان هايي كه كارت تلويزيون شون winfast tv 2000 xp expert حتماً امتحان كنند. چون خودم ميخوام يه كارت بخرم گيج شدم چون قيمتش 43 هزار تومان است .

متشكرم...

pirooziBest
25-11-2006, 21:40
سلام دوستان نگران نشيد بالاخره اين مشكل يه جوري حل ميشه من از يه تايپيك خواندم كه مي گفت با برنامه اي ميشه و لينك شو گذاشته بود .

لينك برنامه : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فقط يه مشكل است كه در اين صفحه در قسمت كارت تلويزيون كدام نوع از مدل هاي گفته شده را بايد انتخاب كنيم

شما اگه تونستيد يه نرم يكي از اين برنامه ها رو دانلود كنيد و امتحان كنيد .

اگه ميشه ان هايي كه كارت تلويزيون شون winfast tv 2000 xp expert حتماً امتحان كنند. چون خودم ميخوام يه كارت بخرم گيج شدم چون قيمتش 43 هزار تومان است .

متشكرم...

p30universe
01-12-2006, 21:10
من هم کارت شاتل با چیپ فلیپس دارم و فوت تلتکست صدا و سیما رو هم دانلود کردم اما مشکل حل نشد و تله تلتکست فارسی به هم ریخته است. یعنی فوت دانلود شده رو استفاده نمی کنه و در تنظیمات هم حایی در windvr نیست که بگم از این فونت استفاده کنه.
کسی می تونه من رو راهنمایی کنه؟

jeegar
30-12-2006, 13:01
سلام من تيوي كارت pinnacle pctv 100i دارم و تلتكس انگلسيس خوب كار ميده ولي فارسي خرابه لطفا" كمكم كنيد

G A B R I E L
30-12-2006, 15:37
مشکلات سخت افزاری خود را در اینجا مطرح کنید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] shahr sakht afzar . com/ forum

البته آدرس رو بدون فاصله وارد کنید ...

اونجا مرکز سخت افزار ایرانه ...

بزرگترین سایت سخت افزاری ایران !

Mohammad amir bazrafshaN
01-02-2007, 01:24
آره اصلا از كجاش گرفتيد؟
همينه
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اينم كه كار نميكنه!

mohsen_djd2
05-02-2007, 20:26
مال من fly tv prime lifeview هست ولی فارسی نمیگیره
در ضمن teletext.irib.ir مشکل داره

K A R I M I
08-02-2007, 10:19
سلام
من برنامه InterVideo WinDVR 3 رو دارم و وقتی که کانال ها رو اسکن می کنم نمیشه اونا رو مرتب کرد مثلا شبکه یک رو روی کانال یک تنظیم کرد.ممکنه منو راهنمایی کنید
ممنون

aminjet
24-02-2007, 12:11
كارت تي وي من فيليپس هست و نه تلتكس فارسي رو درست نشون ميده نه انگليسي. صاف ميگيره و كامل هم مياد ارم شبكه پيام هم مياد ولي فونتها هم فارسي و هم انگليسي به هم ريخته است دليلش چي ميتونه باشه ممنونم

Morteza4SN
06-05-2007, 12:04
اصلا تا حالا كسي تونسته تلتكست فارسي رو (حالا با هر كارت تي وي ) بياره وبدون مشكل ؟؟؟

AABB
14-04-2008, 17:23
من اگه بخوام که تلتکست رو روی شبکه های ماهواره ایی داشته باشم باید چی کار کنم؟

atre_hayer60
22-03-2009, 12:55
feiz جان :

کشورهای دیگه رو مثل امریکا انتخاب کن ببین چی میشه؟

راستی شما تلتکست انگلیسی رو دریافت میکنی؟

اگه دریافت میکنی بزن صفحه 600 بعدش خبرم کن بگو چی شد . . .

سلام!
دقیقاً من هم همین مشکل رو با همین برنامه دارم و همه کارهایی که فرمودین رو انجام دادم ولی بی فایده بود؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!

sina.mhb
22-04-2009, 01:30
كارت تي وي من فيليپس هست و نه تلتكس فارسي رو درست نشون ميده نه انگليسي. صاف ميگيره و كامل هم مياد ارم شبكه پيام هم مياد ولي فونتها هم فارسي و هم انگليسي به هم ريخته است دليلش چي ميتونه باشه ممنونم

سلام منم دقیقاً همین مشکل دوستمونو دارم کارت تی وی همaxtrom در ضمن من کشور رو روی مالزی و افغانستان هم تنظیم کردم ولی حل نشد لطفاً راهنمایی کنید:41:.ا

hiva_59
10-05-2009, 00:26
یه سوال:
کارت TV من از نوع LifeView هستش، مشکلی که باهاش دارم این هست که هنگام نشان دادن تصاویر سریع، خیلی کند عمل میکنه؛ بعنوان مثال هنگام شوت کردن توپ در یک مسابقه فوتبال، نمیتونه مسر توپ رو با سرعت مناسب دنبال کنه و تصویر توپ بصورت بریده بریده و یا بصورت یک خط به نمایش در میاد.
بنظر دوستان متخصص در این زمینه، این مساله ناشی از ضعیف بودن خود کارت TV هست و یا مشکل از یه جای دیگه ست؟ ضمناً مشخصات سخت افزاری سیستم من کاملاً مناسب بوده و مشکلی از نظر ضعیف بودن cpu، کمبود رم و ... ندارم.
ممنون از راهنماییتون.

تلخند
15-02-2010, 09:25
سلام کارت تی وی من اینتلکت و از Philips Semiconductors استفاده می کنم فونت تلتکست رو دانلود کردم ولی بازم نمیدونم چرا حروف رو به زبان لاتین (نه انگلیسی) نشون میده لطفا راهنمایی ام کنید

hossein951ann
24-03-2010, 07:51
سلام مشخصات سیستم ومدل tv کارت ترا ذکر بکن آیا تمام درایورهایت رانصب کرده ای

amirhosenpour
21-04-2010, 21:00
کارت تی وی من snazio TVPVR PRO هستش تلتکست فارسی رو دریت نشون نمیده با چه نرم افزار یا راه حلی میتونم تلتکست فارسی رو داشته باشم اگه امکانش نیست ایا کارتی هست که تلتکست فارسی داشته باشه یا بشه باهاش تلتکست فارسی رو باز کرد اگه هست مدل وقیمتش چنده البته اگه امکانش هست اولویت باکارت خودمه با تشکر

mostafa-b
23-04-2010, 11:14
سلام
من یه کارت تیوی avermedia نصب کردم
درایورش هم نصبه و سیم آنتن هم وصله ولی نتونستم کانالهارو اسکن کنم. 69 تا کانال پیدا میکنه ولی تصویر ندارن. ضمنا ریموت رو هم نمیشناسه
کسی بلده با این کار کنه؟

پوريا90
06-09-2011, 08:33
دوستان عزیز بازهم میگم :

لطف کنید سوالاتتان رو فقط در همین جا مطرح کنید تا دیگران هم استفاده کنند

(پیغام خصوصی و . . . ندهید لطفا)
سلام گابريل عزيز
لطفا يه بررسي كن ببين اين آدرس لينك فونت تلتكست با مشكل مواجه ميشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
چند بار سعي كردم نشد كه نشد ...
بسيار خوشحال ميشم خود فونت رو برام اي ميل كني.... و دستتو به گرمي مي فشارم:40:
واقعا نياز ضروري پيش اومده
جي ميل: Pooryachaloosi@gmail.com

SANAL8
19-06-2012, 12:12
بابا این سایت ایریب تلتکست کار نمی کنه من چطور فونت فارسی دانلود کنم؟خواهش میکنم کمک کنید.

karimz
14-03-2014, 10:37
این ادرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کار نمیده آدرس جدیدشو کسی داره؟

karimz
14-03-2014, 13:22
آدرس جدید: