PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برنامه نویسی در رباتیک

Aryana_b
06-12-2011, 23:30
سلام دوستان
من رشتم نرم افزاره و البته تازه شروع کردم :46:
اگه بخوام توی برنامه نویسی رباتیک شرکت کنم باید چه زبونی رو مسلط باشم
یخوردم توضیح بدید که یک دانشجوی کامپیوتر تو رباتیک چقدر میتونه نقش مهمی داشته باشه
در ضمن اگه میشه در رابظه با نرم افزار کداک و اینکه چیه و چقدر به درد میخوره هم توضیح بدید
مرسی:20:

ROBOTICS
07-12-2011, 22:05
اگه بخوام توی برنامه نویسی رباتیک شرکت کنم

منظورت از شرکت کردن تو برنامه نویسی رباتیک چیه ؟!!!

اگر منظورت این هست که ربات بسازی
بخش کنترلی اکثر ربات ها به زبان سی است
در ربات های پیشرفته تر علاوه بر سی از یکی از زبان های زیر نیز استفاده می شود که به کاربرد خاص می رسد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Aryana_b
15-12-2011, 14:44
منظورت از شرکت کردن تو برنامه نویسی رباتیک چیه ؟!!!

مرسی
منظورم اینه که یه گروه باهم تو این زمینه فعالیت میکنند دیگه من اگه بخوام تو قسمت برنامه نویسی این گروه باشم چه زبونی رو باید مسلط بشم
سی رو حتمن یاد میگیرم
جاوا چقدر کاربردیه؟اگه سی و جاوا رو بلد باشم میتونم موفق بشم؟
ممنون:11:

ROBOTICS
15-12-2011, 17:46
باید مشخص کنی که چه رباتی کار می کنند

تعقیب خط - مین یاب - فوتبالیست - انسان نما - بازو صنعتی - زیردریایی و ...

یک ربات را مشخص کن تا بگم به چه برنامه نویسی های لازم دارد

Mili_Robo
26-01-2012, 22:50
در ابتدا باید با C شروع کنی بعد با AVR ادامه بدی

mad86
27-01-2012, 00:36
اخه برنامه نویسی برای کدوم قسمت ...؟!

مثلا سیستم کنترل سخت افزار کاملا جداست از قسمت های دیگه...با pc یا...باورکنید حتی قسمت مکانیکال هم زبان نرم افزار خاص خودشو داره و شما نمیتونید یک زبان پیدا کنید که باهاش بشه همه اینا رو پوشش داد...

اونچه که مهمه اول اشراف شما به علم مکاترونیک ربوتیک و علوم مرتبط دیگه هست...بعد که استراتژی ذهنی برای ساخت یک ربوت تو ذهنتون شکل گرفت اونوقت از زبان برنامه نویسی و دیگر ابزارها برای بیان اون استفاده کنید...منظورم اینه که برای شروع مته به خشخاش نزارید با هرکدوم که بهتر میتونید ارتباط برقرار کنید و مسلط تر باشید
و بیشتر وقتتون رو روی چیزای مهمتری بزارید مثل نوع پردازش ها (پردازش تصویر و..) سیستم های کنترلی (منطق فازی سیستم های دیجیتال و..) و..

تو خانواده NET. و همینطور c++biulder حتی دلفی از شرکت radstudio و... برای کار با سیستم عامل ویندوز
c++ برای سیستم های مبتنی بر لینوکس

اگر تمایل به ورودی به قسمت سخت افزار هم دارید
خوب C ، Assembly, Basic و... برای بیشتر میکرو از خانواده PIC تا AVR و حتی ARM..

شبیه سازهایی مثل labview و matlab و... هم واقعا نعمت بزرگی اند برای اینکه شما رو از شر محاسبات و کد نویسی ها عجیب غریب و...پیچیده ترین چیزها از کار با دوربین ها تا انواع سیستم های کنترلی توشون بصورت اماده هست که میتونید برای شروع و شبیه سازی ها حتی برای کارهای جدی و بزرگ استفاده کنید