PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كمك براي خريد لپ تاپ براي مهندس مكانيك تا سقف 1.5

m.r.devil
06-12-2011, 16:06
سلام من دانشجوي ترم 6 مكانيك هستم دنبال يه لب تاپم كه كارهاي سنگين مهندسي رو بشه باهاش انجام داد يعني catia- solid work -ansys -fluent و اينجور برنامه هاي مهندسي رو روش بريزم و كارم رو ايشالا تا بعد از ارشد راه بندازه با سوال و جوابي كه كردم پردازنده اش بايد core i7 باشه اما چون بودجه تا نهايت 1.5 دارم كلا vaio رو بيخيال شدم از dell هم زياد تعريف نشنيدم الان بين asus و hp موندم گارانتيش هم برام مهمه .شنيدم hp گارانتي درست ودرمون نداره و داغ هم ميكنه درسته؟ و از اون ور هم ميگن asus واسه گيم خوبه خيلي گيج شدم اگه ميشه راهنماييم كنين.

biostar
07-12-2011, 20:45
پردازنده ی core i5 زیاد هم هست ! چه برسه به core i7

برای شما مدل ASUS N55SF و یا ASUS N53SN رو با توجه به هزینه ایی که میکنید پیشنهاد میکنم
RF511 از سامسونگ هم برای خرید مناسب هست.

adt89
08-12-2011, 14:32
من خودم کارهای CFD با Ansys Fluent انجام میدم و شدیدا توصیه میکنم که حتما i7 بگیرید و حتما 4 هسته ای 2630.
همین cpu هم خیلی برای این کارها کمه ولی چاره ای نیست.
به فکر 2 هسته ای نباش که خیلی کمه. سعی کن که لپتاپی بگیری که خنک کار کنه چون مثلا تو fluent هر 4 تا هسته باید برای چند روز مداوم کار کنند و برای همین خنک کار کردن خیلی مهمه.

m.r.devil
08-12-2011, 17:44
من خودم کارهای CFD با Ansys Fluent انجام میدم و شدیدا توصیه میکنم که حتما i7 بگیرید و حتما 4 هسته ای 2630.
همین cpu هم خیلی برای این کارها کمه ولی چاره ای نیست.
به فکر 2 هسته ای نباش که خیلی کمه. سعی کن که لپتاپی بگیری که خنک کار کنه چون مثلا تو fluent هر 4 تا هسته باید برای چند روز مداوم کار کنند و برای همین خنک کار کردن خیلی مهمه.

مرسي از راهنماييت!
شما خودت لپ تاپت چي هست؟
اگه خنك كار كردن اينقدر مهمه پس بايد كلا دور hp رو خط بكشم!خودت چي رو نوصيه ميكني؟
در مورد كارت گرافيك هم يه سوال دارم براي كارهاي مهندسي و كارهاي cfd كارت گرافيك geforceرو توصيه ميكني يا ati؟
اگه يكي دو مدل مد نظرت رو بهم معرفي كني ممنون ميشم؟
من بيشتر بين asus k53svو hp pavilon 6180 دو دل بودم اما از مدلهاي ديگه ايسوس خيلي اطلاعاتي ندارم!

adt89
08-12-2011, 23:47
من خودم asus n43sl دارم که i7 2630 داره و برای کار های 2 بعدی کاملا جوابگو هست ولی خنک کار نمیکنه شاید به خاطر سایز 14 اینچیش باشه!
در مورد گرافیک سعی کن nvidia بگیری به خاطر CUDA.
در مورد اینکه hp داغ کار میکنه مطمئن نیستم بیشتر تحقیق کن.
و توصیه مهم و آخر اینکه برای کارهای طراحی سعی کن مانیتورت Full HD یا حداقل HD+ باشه چون رزولوشن 768 در 1366 خیلی برای طراحی کمه و اصلا نمیشه باهاش کار کرد.

adt89
08-12-2011, 23:48
من خودم asus n43sl دارم که i7 2630 داره و برای کار های 2 بعدی کاملا جوابگو هست ولی خنک کار نمیکنه شاید به خاطر سایز 14 اینچیش باشه!
و توصیه مهم و آخر اینکه برای کارهای طراحی سعی کن مانیتورت Full HD یا حداقل HD+ باشه چون رزولوشن 768 در 1366 خیلی برای طراحی کمه و اصلا نمیشه باهاش کار کرد.

m.r.devil
09-12-2011, 09:19

آقاباز هم ممنون كه داري راهنمايي ميكني من رو!به نظرت برم دنبالASUS N55SF آخه اينجور كه دستكگيرم شد بيشتر لب تاب گيمه منتهي كانفيگ خوبي داره قيمتش هم بدك نيست اين هم كانفيگش:
CPU: INTEL i7-2670QM (2.2 Ghz ) / CACHE: 6.0 MB / RAM: 8GB DDR3 / HDD: 750 GB SATA / LCD: 15.6" ّFull HD - LED / DRIVE: BluRay / VGA: GEFORCE GT 555 - 2GB / PORTS: LAN + WiFi + CARD READER + WebCam + Bluetooth 3.0 + HDMI / 2.7 Kg
گارانتی 2 ساله سازگار
البته قيمتش يه كم رفته بالا!اما خيالي نيست
بازم ممنون كه راهنمايي ميكني!:11:

adt89
09-12-2011, 17:22
خواهش میکنم.این لپتاپی که گفتی خیلی عالیه و از این بهتر نمیتونی بگیری.
cpu, ram ,مانیتورش که مهمترین قسمت لپتاپ هستند عالیه. لپتاپ گیم هم مفهومی نداره لپتاپ لپتاپه و برای هر کاری میتونی استفاده کنی. مانیتور این لپتاپ یه دنیا میارزه!

h!tman
09-12-2011, 17:27
catia o Cad و هر نرم افزار مهندسی که باشه رو راحت میاره:)انتخاب خودتون

mehdi666lp
09-12-2011, 17:33
آقاباز هم ممنون كه داري راهنمايي ميكني من رو!به نظرت برم دنبالASUS N55SF آخه اينجور كه دستكگيرم شد بيشتر لب تاب گيمه منتهي كانفيگ خوبي داره قيمتش هم بدك نيست اين هم كانفيگش:
CPU: INTEL i7-2670QM (2.2 Ghz ) / CACHE: 6.0 MB / RAM: 8GB DDR3 / HDD: 750 GB SATA / LCD: 15.6" ّFull HD - LED / DRIVE: BluRay / VGA: GEFORCE GT 555 - 2GB / PORTS: LAN + WiFi + CARD READER + WebCam + Bluetooth 3.0 + HDMI / 2.7 Kg
گارانتی 2 ساله سازگار
البته قيمتش يه كم رفته بالا!اما خيالي نيست
بازم ممنون كه راهنمايي ميكني!:11:
.
.
.
مخصوص بازی نیست اما چون کانفیگ مناسبی داره واسه بازی خوبه جواب میده......کانفیگش بروز هست......سری K هم خوبه کارتو را میندازه از برند HP و Lenovo هم میتونی انتخاب خوبی داشته باشی

m.r.devil
09-12-2011, 21:28
.
.
.
مخصوص بازی نیست اما چون کانفیگ مناسبی داره واسه بازی خوبه جواب میده......کانفیگش بروز هست......سری K هم خوبه کارتو را میندازه از برند HP و Lenovo هم میتونی انتخاب خوبی داشته باشی

آقا دمت گرم كه راهنمايي كردي!
شما بين مدلهاي hp كدوم رو توصيه ميكنيد؟يعني كدومش به درد كار من ميخوره؟
ميتوني يه مقايسه كوچك بين اين سه مدل برام بكني؟ الان ديگه مطمئنم يكي از اين سه تا رو ميخرم
hp6190 asusn55sf asusk53svاگه راهنمايي و نكته خاصي مد نظرته بگو كه من انتخاب تهايي رو برم تو كارش!
بازم مرسي كه مرام گذاشتي!

m.r.devil
09-12-2011, 21:30
البته منظورم 6190 بود!
آقا كسي قيمت الان n55sf رو داره؟

m.r.devil
09-12-2011, 21:34
البت همنظورم 6190 بود؟
كسي قيمت n55sf رو داره تو بازار؟

mehdi666lp
10-12-2011, 08:23
آقا دمت گرم كه راهنمايي كردي!
شما بين مدلهاي hp كدوم رو توصيه ميكنيد؟يعني كدومش به درد كار من ميخوره؟
ميتوني يه مقايسه كوچك بين اين سه مدل برام بكني؟ الان ديگه مطمئنم يكي از اين سه تا رو ميخرم
hp6190 asusn55sf asusk53svاگه راهنمايي و نكته خاصي مد نظرته بگو كه من انتخاب تهايي رو برم تو كارش!
بازم مرسي كه مرام گذاشتي!
.
.
.
مدل Asus K53SV گرافیکش از این دو مدل پایین تر هست و کیبورد خوب و خوش دستی داره (چیکلت) و کیفیت صفحه نمایشش هم HD هست....
.
.
مدل Asus N55SF هم گرافیکش هم رده گرافیک HP DV6 - 6190 هست با این تفاوت که واسه Asus مدل Geforce GT555M هست و واسه HP گرافیکش AMD Radeon 6770M هست....این دو گرافیک تو یه رده هستن اما هر کدوم بخاطر نوع تکنولوژی خاص خودشون تو یه جایی از اون یکی بهتر جواب میدن یا تقریبا برابر جواب میدن (مثل : بازی - کار گرافیکی - ......) از نظر صفحه نمایش مدل Asus N55SF دارای صفحه نمایش HD+ و FHD هست تو بازار و رزولوشن و کیفیت بهتری نسبت به HP DV6 - 6190 داره (صفحه نمایش HP حالت HD هست) در عوض صفحه کلیدش بهتر از مدل Asus هست....البته بگم که Asus از نظر خدمات و گارانتی بهتر ساپورت میشه

adt89
10-12-2011, 15:52
بین اینا فقط n55 رو بگیر چون ارزش مانیتور FHD از کارت گرافیک و CPU بهتر هم بیشتره.

saberpf
10-12-2011, 21:44
به نام خدا
سلام، دوستان منم دارم مکانیک می خونم و دقیقن برا همین نرم افزارایی که دوستمون اسم برد می خوام یه لپ تاپ بگیرم جدا از برند و مدل هایی که اینجا مطرح شد نظرتون در باره Gigabyte P2532N چیه؟
از مدل لپ تاپ خیلی خوشم امده از نظر کارایی می تونه جواب گو باشه؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Xilevens
11-12-2011, 02:00
قيمتش چقدره اونوقت؟
گرافيكش 550 هست كه نه؟

m.r.devil
11-12-2011, 12:53
.
.
.
مدل Asus K53SV گرافیکش از این دو مدل پایین تر هست و کیبورد خوب و خوش دستی داره (چیکلت) و کیفیت صفحه نمایشش هم HD هست....
.
.
مدل Asus N55SF هم گرافیکش هم رده گرافیک HP DV6 - 6190 هست با این تفاوت که واسه Asus مدل Geforce GT555M هست و واسه HP گرافیکش AMD Radeon 6770M هست....این دو گرافیک تو یه رده هستن اما هر کدوم بخاطر نوع تکنولوژی خاص خودشون تو یه جایی از اون یکی بهتر جواب میدن یا تقریبا برابر جواب میدن (مثل : بازی - کار گرافیکی - ......) از نظر صفحه نمایش مدل Asus N55SF دارای صفحه نمایش HD+ و FHD هست تو بازار و رزولوشن و کیفیت بهتری نسبت به HP DV6 - 6190 داره (صفحه نمایش HP حالت HD هست) در عوض صفحه کلیدش بهتر از مدل Asus هست....البته بگم که Asus از نظر خدمات و گارانتی بهتر ساپورت میشه

آقا ممنون که اینقدر کامل جوب سوال من رو دادی من دیگه دارم رو n55 به نتیجه نهایی میرسم فقط یه چیزی بدجور ذهنم رو درگیر کرده! اگه دیده باشی تو چند تا تاپیک بچه ها مشکلشون رو با n55 گفتن من همه اونها رو کامل خوندم بیشتر دو تا مشکل داشتند یکی اسپسکر بود که ظاهرا خیلی جدی نبوده اما یکی دیگه هم باتری بود که من نمیدونم جدی هست یا نه همونجا هم از دوستان پرسیدم خیلی نتونستم به نتیجه برسم شما اگه خودت در جریانی یا با کسی که خودش از نزدیک در جریانه ارتباط داری یه لطف بکن من رو یه کم راهنمایی کن که این مدل مشکل باتری داره یا نداره!دمت گرم!

siahboom
13-12-2011, 13:28
درود
ما اینجا تازه کاریم و لی یه نمه تجربه داریم
آخه خودم واسه خریدن لپ تاپ تحقیق زیاد کردم
asus نوت بوک های قشنگ و باکلاسی داره و مثل سونی نمیخوای پول برند بدی
dell هم خوبه ولی سیاستشون اینه که همه چیز رو توی یه لپ تاپ اسمبل نمیکنند
درکل ASUS N55SF گزینه خوبیه

mehdi666lp
13-12-2011, 21:47
آقا ممنون که اینقدر کامل جوب سوال من رو دادی من دیگه دارم رو n55 به نتیجه نهایی میرسم فقط یه چیزی بدجور ذهنم رو درگیر کرده! اگه دیده باشی تو چند تا تاپیک بچه ها مشکلشون رو با n55 گفتن من همه اونها رو کامل خوندم بیشتر دو تا مشکل داشتند یکی اسپسکر بود که ظاهرا خیلی جدی نبوده اما یکی دیگه هم باتری بود که من نمیدونم جدی هست یا نه همونجا هم از دوستان پرسیدم خیلی نتونستم به نتیجه برسم شما اگه خودت در جریانی یا با کسی که خودش از نزدیک در جریانه ارتباط داری یه لطف بکن من رو یه کم راهنمایی کن که این مدل مشکل باتری داره یا نداره!دمت گرم!
.
.
.
باطری از چه نظر منظورت هست؟؟

m.r.devil
14-12-2011, 09:55
[/QUOTE]
از این نظر که بعضیه نوشته بودن با شارژ شدن باتری مشکل دارن یعنی از یه مقداری بیشتر پر نمیشه ی زود خالی میشه!:41:

mehdi666lp
15-12-2011, 09:22

از این نظر که بعضیه نوشته بودن با شارژ شدن باتری مشکل دارن یعنی از یه مقداری بیشتر پر نمیشه ی زود خالی میشه!:41:[/QUOTE]
.
.
.
نه دوست عزیز باطری مشکل نداره....زود خالی شدنش هم بخاطر قوی بودن سبستم هست خوب بشین با هاش بازی کنی و کار ازش بکشی معلومه شارژ خالی میکنه....باطری های الان کلا کیفیت معمولی دارن