PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چندتا سوال در مورد نصب مجدد ویندوز7 روی لپتاپ ها

aref10
05-12-2011, 10:19
دوستان چندتا سوال در مورد لپ تاپها داشتم:
1.وقتی که ویروسی میشه لپ تاپ و میخوای ویندوزش رو عوض کنی باید ریکاوری کرد یا...؟
2.وقتی ریکاوری میکنیم یعنی به حالت کارخانه برمیگرده؟همه ی درایوهاش فرمت میشه یا فقط درایوی که ویندوز داخلش نصب هست فرمت میشه؟
3.باید قبل از ریکاوری از درایورهاش بک آپ گرفت یا نیازی نیست و خودش میشناسه؟

saeed774
05-12-2011, 20:08
1- بعضی از لپ تاپ ها یا بصورت DVD یا بصورت یه پارتیشن مخفی فایلای ریکاوری رو دارن . وقتی سیستم ویروسی بشه حتما نیازی نیست ویندوز عوض بشه و میتونید با نرم افزارهای ارائه شده در تاپیک اورژانس سیستم های آلوده و آنتی ویروس معتبر و اپدیت شده ویندوز رو نجات بدید ولی اگه جواب نداد میتونیند یا ریکاوری کنید یا از نوع ویندوز بزنید . ولی گفتم باید دو حالت ریکاوری بالا فراهم باشه . راستی بعضی از لپ تاپ ها هم باید بصورت دستی از ویندوز ریکاوری تهیه کرد که برای این کار گزینه هایی در کنترل پنل مطمئنا در صورت اورجینال بودن ویندوز خواهد داشت .
2- ریکاوری در هر دو حالت انجام میشه . مثلا لپ تاپ من سونی هست و هر دو حالت رو بصورت پارتیشن مخفی برای ریکاوری داره . در حالت فرمت کارخانه تمام پارتیشن هایی که ایجاد کردی همه حذف و تبدیل به یه پارتیشن میشه که اونم درایو C هست و بعد همون ویندوز اورجینال بصورت کامل با نصب برنامه های پیش فرض برمیگرده .
حالت دوم میتونی بگی که فقط درایو ویندوز رو ریکاوری کن که در این حالت فقط ویندوز جدید روی درایو C زده میشه ولی تو این روش چون ویروس ها در درایوهای دیگه ای جز درایو ویندوز هم فعال هستن پیشنهاد نمیشه و احتمال آلوده شدن ویندوز جدید زیاده .
3- نه دیگه نیازی به بک آپ گرفتن از درایورها نیست اگه ویندوز قرار باشه ریکاوری بشه بصورت کمال و تمام مثله روز اول کارخونه ریکاوری خواهد شد . ولی به نظر من بهتره از درایورها هم بکاپ برداری محض احتیاط .

با تمام این اوصاف اول شما باید تعیین کنین ، ریکاوری لپ تاپ شما چه شرایطی رو داره ؟ DVD هست یا پارتیشن مخفی یا از داخل ویندوز بصورت دستی باید دیسک ریکاوری ساخت ؟