PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Premiere CS 5.5 و دو سوال از حرفه ایها

Hektor
05-12-2011, 08:22
اساتید پریمیر سلام.یک سوال من اینه چرا در این آخرین نسخه ی پریمیر هم نمیشه mkv رو Import کرد؟ راه حلی براش وجود داره یا نه؟
سوال دومم اینه بعد از چندین ساعت وقت گذاشتن وقتی خروجی گرفتم میبینم مثل سورس خودش تمام صفحه نیست و بصورت زیره:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این کجای کار اشکال داشته ممنون میشم اگه کامل و دقیق توضیح بدین چون ذاتاً با توضیحات گنگ و غیر دقیق متوجه نمیشم مشکل کجاست.
خیلی ممنون:11:

ضمناً یک ترفند حیاتی و جالب هم پیاده کردم که پریمیر از کارت انویدیا بجای CPU استفاده کنه.پریمیر بطور پیش فرض در اینکار ضعیفه چون فقط کارتهای کوادرو یا چند مدل خاص رو برای CUDA Computing پشتیبانی میکنه.اگه کسی خواست بگه تا راهش رو بگم.

faraname
05-12-2011, 08:36
سلام به شما
پاسخ سوال شما ساده است دوست عزیز
علت این مشکل فرمت فایل ویدیویی هست که شما وارد محیط برنامه می کنید . اصولا پریمیر با نرم افزارهایی مثل avid liquid خیلی متفاوت هست . در محیط پریمیر استاندارد های تصویری کاملا متفاوت هست . راه حل مشکل شما برای سوال اول اینه که شما فرمت داده های ویدیویی تون رو قبل از import به محیط برنامه برنامه استاندارد سازی کنید . فرمت استاندارد ورود به محیط پریمیر avi یا dv. هست . اگر از کارت های تبدیل استفاده نمی کنید بهترین راه استاندارد سازی فایل های ویدیویی استفاده از برنامه های converter ویدیو هست . به طور مثال XILLISOFT , WONDERSHARE کانورتر های ویدیویی قوی و با کیفیتی هستند که می تونه خیلی به شما کمک کنه . موقع خروجی از فرمت های ویدویی Avi یا dv استفاده کنید. بعد از تبدیل فایل های ویدویی مورد نظر تون به Avi یا dv به محیط premiere امپورت کنید.
پاسخ به سوال دوم شما هم مربوط به همون موردی میشه که تو مورد اول اشاره کردم . فرمت تصویری شما باعث ایجاد چنین وضعیتی میشه. شما وقتی داده ویدیویی رو داری تبدیل میکنی , می تونی توی محیط نرم افزارهای کانورتر سایز ویدیو رو تغییر بدی . به طور مثال بزار روی 720*480 مشکل ات حل میشه .

موفق باشید

Hektor
05-12-2011, 11:17
سلام به شما
پاسخ سوال شما ساده است دوست عزیز
علت این مشکل فرمت فایل ویدیویی هست که شما وارد محیط برنامه می کنید . اصولا پریمیر با نرم افزارهایی مثل avid liquid خیلی متفاوت هست . در محیط پریمیر استاندارد های تصویری کاملا متفاوت هست . راه حل مشکل شما برای سوال اول اینه که شما فرمت داده های ویدیویی تون رو قبل از import به محیط برنامه برنامه استاندارد سازی کنید . فرمت استاندارد ورود به محیط پریمیر avi یا dv. هست . اگر از کارت های تبدیل استفاده نمی کنید بهترین راه استاندارد سازی فایل های ویدیویی استفاده از برنامه های converter ویدیو هست . به طور مثال XILLISOFT , WONDERSHARE کانورتر های ویدیویی قوی و با کیفیتی هستند که می تونه خیلی به شما کمک کنه . موقع خروجی از فرمت های ویدویی Avi یا dv استفاده کنید. بعد از تبدیل فایل های ویدویی مورد نظر تون به Avi یا dv به محیط premiere امپورت کنید.
پاسخ به سوال دوم شما هم مربوط به همون موردی میشه که تو مورد اول اشاره کردم . فرمت تصویری شما باعث ایجاد چنین وضعیتی میشه. شما وقتی داده ویدیویی رو داری تبدیل میکنی , می تونی توی محیط نرم افزارهای کانورتر سایز ویدیو رو تغییر بدی . به طور مثال بزار روی 720*480 مشکل ات حل میشه .

موفق باشید
من یک دنیا کانورتور قدرتمند از جمله XILLISOFT رو دارم و سالهاست که سر و کارم باهاشون زیاده.ولی اینکه بخوام اول کانورت کنم بعد توی پریمیر ایمپورت کنم بنظرم خیلی مضحک میشه چون با بعضی از همون کانورتورهایی که دارم هم میتونم ادیتها و اعمال افکتهای مورد نظرم رو سریعتر انجام بدم و با این حساب دیگه به پریمیر نیازی نمی افته!!!

مشکل دوم که کوچک بودن ابعاد خروجیه رو فکر کنم شما درست راهنمایی نکردین..
من موقع خروجی گرفتن رزلولوشن خروجی رو دقیقاً برابر رزولوشن سورس تنظیم کردم.کلی ریزه کاریهای خروجی رو وقت گذاشتم و انجام دادم ولی با اینوجود دارم میبینم پریمیر قاط زده حسابی.
منظورم اینه از اونی که شما فرمودی نیست.یکجای دیگه ی کار میلنگه.یک تیکی.. تنظیمی.. چیزی باید باشه که انجام ندادم..
یادمه چندین سال قبل هم که برای اول بار سر و کارم به پریمیر افتاد همین مسأله تکرار شد.

Mr.World.Wide
05-12-2011, 11:58
سلام
قسمت اول سوالت:
با jet audio فرمتش رو عوض کن
قسمت دوم:
ویدیویی که آوردی تو پروژه سایزش با سایز سورس پروژه فرق داره
مثلا پروژت 720*576 pal هست .ولی ویدویی که آوردی 720*480 یا 640*480 Ntsc هست
فایلی رو که import کردی رو روش راست کلیک کن ببین مشخصاتش و سایزش با سایز پروژت همخوانی داره یا نه
فقط به سایز پروژه و سایز خروجی نیست خود فایلی که وارد میکنی باید مناسب با پروژت باشه

Hektor
05-12-2011, 17:28
سلام
قسمت اول سوالت:
با jet audio فرمتش رو عوض کن
قسمت دوم:
ویدیویی که آوردی تو پروژه سایزش با سایز سورس پروژه فرق داره
مثلا پروژت 720*576 pal هست .ولی ویدویی که آوردی 720*480 یا 640*480 Ntsc هست
فایلی رو که import کردی رو روش راست کلیک کن ببین مشخصاتش و سایزش با سایز پروژت همخوانی داره یا نه
فقط به سایز پروژه و سایز خروجی نیست خود فایلی که وارد میکنی باید مناسب با پروژت باشه
راست گفتیا.پروژه روهمون اول طبق لیست استانداردش فکر کنم روی 720p انتخاب کرده بودم.نمیدونم حالا که خود پروژه رو دارم میشه تغییرش داد طوریکه ابعاد خروجی باز کوچکتر نشه؟

Mr.World.Wide
05-12-2011, 18:42
یه Sequence جدید بساز با سایز جدید و همه فایل هات رو کپی کن توش

faraname
05-12-2011, 23:45
من یک دنیا کانورتور قدرتمند از جمله XILLISOFT رو دارم و سالهاست که سر و کارم باهاشون زیاده.ولی اینکه بخوام اول کانورت کنم بعد توی پریمیر ایمپورت کنم بنظرم خیلی مضحک میشه چون با بعضی از همون کانورتورهایی که دارم هم میتونم ادیتها و اعمال افکتهای مورد نظرم رو سریعتر انجام بدم و با این حساب دیگه به پریمیر نیازی نمی افته!!!

مشکل دوم که کوچک بودن ابعاد خروجیه رو فکر کنم شما درست راهنمایی نکردین..
من موقع خروجی گرفتن رزلولوشن خروجی رو دقیقاً برابر رزولوشن سورس تنظیم کردم.کلی ریزه کاریهای خروجی رو وقت گذاشتم و انجام دادم ولی با اینوجود دارم میبینم پریمیر قاط زده حسابی.
منظورم اینه از اونی که شما فرمودی نیست.یکجای دیگه ی کار میلنگه.یک تیکی.. تنظیمی.. چیزی باید باشه که انجام ندادم..
یادمه چندین سال قبل هم که برای اول بار سر و کارم به پریمیر افتاد همین مسأله تکرار شد.

دوست عزیز

جسارت نشه ولی آنچه من نوشتم , از لحاظ علمی و فنی ایرادی نداشت. تعریف از خود نباشه ولی ما با سازمان صدا و سیما همکاری داریم و کار با چنین نرم افزارهایی برای ما کلی خاطره است . اینکه نرم افزارهای کانورتر رو پیشنهاد کردم دلیل اش ساده است . من فرض رو بر این گذاشتم شما ممکنه تو bitrate مشکل داشته باشید. آخه زیاد پیش میاد این مشکل. پس برای یکسان سازی bitrate پیشنهاد اول رو دادم . در مورد دوم هم من نمی دونستم شما ابتدایی ترین نکته ساخت فایل های ویدیوی در نرم افزاری بسیار تخصصی مثل premiere رو رعایت نمی کنید. یه جورایی خودتون مقصر هستید. بهتر بود می نوشتید که خیلی به درستی تنظیمات اولیه مطمئن نیستید تا از اول همه چی رو توضیح بدیم. من از سوال تون استنباط کردم شما سالهاست این کاره هستید و اولین باره با چنین مشکلی مواجه شدید که چنین سوالی پرسیدید. در انتها از پست دوست مون chicchicqq هم تشکر می کنیم . امیدوارم اگر سوال دیگه ایی پرسیدید بتونم بهتوون کمک کنم . موفق باشید.

Hektor
07-12-2011, 08:07
یه Sequence جدید بساز با سایز جدید و همه فایل هات رو کپی کن توش
اینکارو کردم ولی بازم فرق زیادی نکرد! الان اگه به عکس زیر نگاه کنین برابر رزولوشن سورس تنظیم شده و موقع خروجی گرفتن هم همین رزولوشن رو تنظیم کردم..

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mr.World.Wide
07-12-2011, 11:13
سایز و نسبت تصویر و فریم ریت سکونس"
720*576
واید اسکرین(16*9)
25 فریم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]

سایز و نسبت تصویر و فریم ریت فایل یا ویدیویی که وارد پریمیر کردم مناسب با خو سکونس هست

ویدیو هم اندازه و فیت مانیتور ادیت هست

یه ویدیو وارد کردم که سایز برابر با سکونس هست ولی نسبت تصویر یکی نیست سوکونس اصلی 16 به 9 هست ولی ویدیو 4 به 3 هست

میبینی ویدیو فیت مانیتور نیست از بالا و پایین یکی هست ولی از کناره ها کوچیکتر هست پس یا باید سایز ویدیو رو دست کاری کنی که تصویرت خراب میشه یا باید همینجوری خروجی بگیری اونوقت کناره هاش سیاه میشه

این هم یه ویدیو که سایزش کوچیکتر از سکونس هست سکونس 720* 576 ولی ویدیو که import کردم 640*360

ببین تصویر خیلی کوچیکتر از مانیتور هست اصلا فیت نیست اونوقت باید تصویر رو ریسایز کنم که از کیفیتش کن میشه یا شطرنجی میشه یا تار میشه

به خروجی اصلا ربطی نداره این مورد به فایلی که ایمپورت میکنی و سایز سکونس ربط داره وقتی این دو تا با هم یکی باشن شما خروجیت رو سایز 4 کی هم بگیری یه جوره البته خیلی بی کیفیت تر و اگر سایز 300*150 هم بگیری باز یکی هست

mostafaghasemian
20-01-2012, 13:18
دوست عزیز! mkv اصلا فرمت نیست! یک ظرف هست. ضمنا برای تبدیل فایل های تصویری از نرم افزار TMPEG Encoder استفاده کنید