PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب Win XP 64bit

New Solid Snake
04-12-2011, 13:39
سلام به تمامی دوستان عزیز
مادربرد من asrock p67 pro3 و cpu:intel core i5 2500 k
رو سیستم فعلی Win 7 , Win Vista هر دو 64 bit نصبه الان میتونم یه Win XP 64 bit در کنارشون نصب کنم؟فکر نکنم مادر برد پشتیبانی کنه، درسته؟

jafarian
04-12-2011, 14:33
میتونید ویندوز 7 داخل یک درایو دیگه نصب کنید که گزینه بوت تبدیل به سه تا میشه درضمن مادربورد شما سوکت 1155 که سری جدید اینتل از اون لحاظ مشکلی نیست:20:

Mohammad King
04-12-2011, 15:13
سلام

ترتیب ها به این صورت هست

اول ویندوز xp بعد ویندوز های دیگه

ممنون

New Solid Snake
04-12-2011, 16:39
سلام، ممنون
منظورتون از ترتیب چیه؟ یعنی الان که اون دو تا ویندوز نصب هستند موقع نصب ویندوز xp اون دو تا درایو دیگه که ویندوزها نصب هستند رو باید format کنم؟ یعنی اول باید این دو تا رو حذف کنم یا ربطی نداره؟

pcsoft
04-12-2011, 16:43
سلام، ممنون
منظورتون از ترتیب چیه؟ یعنی الان که اون دو تا ویندوز نصب هستند موقع نصب ویندوز xp اون دو تا درایو دیگه که ویندوزها نصب هستند رو باید format کنم؟ یعنی اول باید این دو تا رو حذف کنم یا ربطی نداره؟

سلام
اگر الان ویندوز XP روی هر درایوی نصب کنید منوی بوت ویستا و سون بهم می ریزه که البته راه حل داره.
می تونید XP روی یک درایو دیگه نصب کنید و بعد از اینکه منوی بوت بهم ریخته شد و XP فقط بالا میامد دی وی دی ویندوز 7 را بگذارین و باهاش بوت کنین و برید داخل نصب ویندوز 7 گزینه ای هست به نام Repair. اون رو انتخاب می کنید و منوی بوت رو تعمیر می کند و از این پس 3 گزینه هنگام بوت خواهید داشت.

samypersian
04-12-2011, 16:54
پوزش از صاحب تاپیک
سلام دوستان منم مادربردم مثل ایشون هست ASRock P67 Pro3 و CPU Intel core i7 2600k
میتونم سیستم عامل Mac OS X Snow Leopard 10.6.8 VMware رو سیستمم نصب کنم
البته میخوام فقط این سیستم عامل روی هارد باشه با تشکر

New Solid Snake
04-12-2011, 17:51
پوزش از صاحب تاپیک
سلام دوستان منم مادربردم مثل ایشون هست ASRock P67 Pro3 و CPU Intel core i7 2600k
میتونم سیستم عامل Mac OS X Snow Leopard 10.6.8 VMware رو سیستمم نصب کنم
البته میخوام فقط این سیستم عامل روی هارد باشه با تشکر

خواهش میکنم امیدوارم شما هم به جوابتون برسید

سلام
اگر الان ویندوز XP روی هر درایوی نصب کنید منوی بوت ویستا و سون بهم می ریزه که البته راه حل داره.
می تونید XP روی یک درایو دیگه نصب کنید و بعد از اینکه منوی بوت بهم ریخته شد و XP فقط بالا میامد دی وی دی ویندوز 7 را بگذارین و باهاش بوت کنین و برید داخل نصب ویندوز 7 گزینه ای هست به نام Repair. اون رو انتخاب می کنید و منوی بوت رو تعمیر می کند و از این پس 3 گزینه هنگام بوت خواهید داشت.

سلام مثل اینکه این مشکل برای ویندوز xp قدیمیم اینطوری بوده بهتر توضیح میدم من این سیستم جدیدم رو تازه اسمبل کردم و وقتی که هارد قدیمیم رو که روش دو تا win xp نصب بود رو روش گذاشتم تا بالا آمدن منو دو تا ویندوز همه چیز درست بود ولی وقتی enter میکردم اون صفحه آبی میومد و سیستم restart میشد و همین روند ادامه داشت یعنی ویندوز بالا نمیومد، کل اسمبل رو چک کردم همه چیز درست بود ولی ویندوز بالا نمیومد بعدش رفتم یه ویندوز ویستا 64 نصب کردم دیدم اسمبل درسته و ویندوز ویستا هم بالا میاد ولی فقط منو وین ویستا رو تو قسمت بوت داشتم بعدش win 7 64 هم نصب کردم وهمه چی درسته و تو قسمت بوت الان منو های vista و 7 رو دارم ولی از منوی xp خبری نیست در حالیکه win xp هم تو هارد نصبه، الان باید چه کار کنم ؟!