PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل بسیار عجیب با صدا در 7

shahin_mp3
04-12-2011, 08:54
سلام

من یه مشکل عجیب با صدام تو 7 دارم ولی تو XP هیچ مشکلی ندارم

من 7 که ریختم درایور صدا رو هم از تو خود سایت مادر بوردم گرفتم هم خود سازندش RealTek

من 5 تا باند دارم با یه ساب و امپ که

2تا Front

2تا Rear

یکی هم Center/Subwoofer

همشون صدا دارند ولی فقط Front صداش خوبه و با کیفیت ولی بقیه انگار صداشون داره از ته چاه میاد خیلی بی کیفیت و بدون بیس

فقط تنها کاری که کردم بقیه هم رو front تنظیم کردم که صداشون بهتر شد ولی خب صدا هنوز عالی نیست چون همه رو front

هستند و صدا دیگه Surrond نیست همه ی تنضیماتم دستکاری کردم ولی نشد

حالا این مشکل از کجا است ؟

شما گزینه sound تو منوی سرچ استارت واردکنید روی گزینه مورد نظر کلیک کنید بعدشم تو صفحه ای که باز میشه طبق شکل 1 روی گزینه اسپیکر کلیک کنید طبق شکل 2 هم میتویند با تیک اون گزینها که مشخص شده صدای اسپیکر تغییر بدین ببینیددرست میشه .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوست عزیز

من ویندوزم و عوض کردم و 7 64 ریختم بعد از خود RealTek هم درایور و برنامشو گرفتم تنضیمات شما هم که گفته

بودی انجام داده بودم و باز دوباره انجام دادم ولی هنوز همون طوریه

و جالب اینجا است که این دفعه که ویندوز ریختم الان فقط مشکل سر Rear ها است Center درسته Rear صداش

خیلی بی کیفیت و بدون بیس هست همه تنضیمات هم انجام ادم ولی نشد نمی دونم چیکار کنم

shahin_mp3
04-12-2011, 16:46
کسی نمیدونه ؟

saeed774
04-12-2011, 18:56
شما مطمئن هستی که فیش های صدای پشت کیس رو درست وصل میکنی ؟ مثلا فیش نارنجی که بیس هست باید به سوکت نارنجی صدا در پشت کیس وصل بشه . جای فیش ها رو عوض کن و امتحان کن .

shahin_mp3
07-12-2011, 10:31
شما مطمئن هستی که فیش های صدای پشت کیس رو درست وصل میکنی ؟ مثلا فیش نارنجی که بیس هست باید به سوکت نارنجی صدا در پشت کیس وصل بشه . جای فیش ها رو عوض کن و امتحان کن .

بله همشو درست زدم حتی جاشونم عوض کردم

shahin_mp3
08-12-2011, 09:53
کسی نمی دونه ؟

shahin_mp3
08-12-2011, 17:50
یعنی هیچکی همچین مشکلی نداره ؟

shahin_mp3
09-12-2011, 13:19
یکی یه چیزی بگه :21:

saeed774
09-12-2011, 15:53
شما تنظیمات رو از داخل منوی Realtek که آیکونش کنار ساعت ویندوز هست رو هم تنظیم کردی ؟ خیلی از تنظیمات صدا از داخل این منو قابل تنظیمه .

shahin_mp3
10-12-2011, 11:25
شما تنظیمات رو از داخل منوی Realtek که آیکونش کنار ساعت ویندوز هست رو هم تنظیم کردی ؟ خیلی از تنظیمات صدا از داخل این منو قابل تنظیمه .

ممنون از جوابت :11:

هر چی تنطیم بود اونجا دستکاری کرده بودم ولی نشده نمیدونم اصلا صدای این Rear ها کیفیت نداره و جالبیش اینجا است که اون تست صدا رو که می زنم که یه صدا از هر اسپیکری میاد اونجا هیچ مشکلی نداره و صدا با کیفیت است ولی

اهنگی چیزی که پخش می کنم صدای Rear ها خیلی بد و بدون بیس و کیفیت است

saeed774
10-12-2011, 13:19
تو تنظیمات همون عکس که با شماره 1 مشخص کردی در گوشه پایین سمت چپش روی Configure کلیک کن البته قبلش مطمئن باش که روی speakers کلیک کرده باشی . در این صفحه باید شما حالت 5.1 Sorrund رو انتخاب کنی بعد روی کلید Test کلیک کنی . اگه درست بود OK کنی .

shahin_mp3
10-12-2011, 14:16
تو تنظیمات همون عکس که با شماره 1 مشخص کردی در گوشه پایین سمت چپش روی Configure کلیک کن البته قبلش مطمئن باش که روی speakers کلیک کرده باشی . در این صفحه باید شما حالت 5.1 Sorrund رو انتخاب کنی بعد روی کلید Test کلیک کنی . اگه درست بود OK کنی .

:11:

درسته 5.1 همه چی درسته ولی...................

قشنگ قدرت Rear هام نصفه Front اینو قشنگ میشه حس کرد ولی توی تست عالیه همشون یکسانن تو پخش اینجوریه

saeed774
11-12-2011, 13:15
والله چی بگم ؟ اگه تو تست همه چی درسته پس همه چیز درسته دیگه .
با هر آهنگی چنین مشکلی هست ؟ شما مثلا همون اهنگ رو با یه پخش کننده دیگه مثله kmplayer یا JetAudio یا Winamp پخش کن ببین نتیجه چیه ؟ پیشنهاد من برای پخش فرمت های صوتی winamp هست که خود برنامه برای اسپیکرها تنظیمات متفاوت و گوناگونی داخل تنظیماتش داره یا JetAdio هم عالیه .

shahin_mp3
12-12-2011, 15:26
با این برنامه ها هم امتحان کردم ولی همون جوری بود

من نمیدونم مگه این Rear چشه اونم تو 7

shahin_mp3
14-12-2011, 11:46
کسی نبود ؟

shahin_mp3
16-12-2011, 20:09
کسی چیزی نمیدونه ؟ :21:

shahin_mp3
18-12-2011, 22:52
یکی یه چیزی نظری بگه :21:

shahin_mp3
21-12-2011, 22:41
این Rear مارو کسی نمی تونه درست کنه ؟ :21:

shahin_mp3
23-12-2011, 13:02
یکی یه راه حلی بگه دیگه :21:

saeed774
23-12-2011, 14:17
اسپیکراتو بفروش یه خروس بخر که صداش جلو و عقب نداره :31: :21: اینم راه حل !!

شاهین جان هر چی تنظیمات بود اشاره کردم والله دیگه چی بگم . میخوای دوباره از xp استفاده کن :21:

shahin_mp3
24-12-2011, 22:41
اسپیکراتو بفروش یه خروس بخر که صداش جلو و عقب نداره :31: :21: اینم راه حل !!

شاهین جان هر چی تنظیمات بود اشاره کردم والله دیگه چی بگم . میخوای دوباره از xp استفاده کن :21:

اخه موندم مشکل از چیه به خاطر همین الان هم 7 دارم هم XP

بعد تازه فکر نکنم به اسپیکر ربطی داشته باشه ؟

shahin_mp3
25-12-2011, 19:56
الان که اپدیت RealTek و گرفتم احساس می کنم صدام بهتر شده ولی هنوز درست نشده

انگار Rear صدای ریز تیوتر پخش می کنه

shahin_mp3
03-01-2012, 23:41
یکی یه جوابی بده

shahin_mp3
04-01-2012, 23:12
یکی یه چیزی بگه

shahin_mp3
05-01-2012, 16:48
هیچی که هیچی :21:

shahin_mp3
06-01-2012, 23:35
خبری نیست ...........

shahin_mp3
07-01-2012, 03:01
هیچ .....................

shahin_mp3
07-01-2012, 13:53
هی........................

saeed774
07-01-2012, 16:30
شاهین داداش ، شما وقتی ویندوز 7 رو نصب میکنی ، بعد از نصب فورا درایور صدای RealTek رو نصب میکنی ؟ با درایور پیش فرض 7 امتحان کردی ؟ شما درایور RealTek رو آنیستال کن و از درایور پیش فرض 7 استفاده کن .

تمام تنظیمات صدا رو تک به تک امتحان کردی ؟ مثلا تنظیمات مربوط به تب های مختلف مسیر زیرو چک کردی ؟
روی آیکون صدای ویندوز یک بار کلیک کن و از پایین Mixer رو انتخاب کن . بعد روی آیکون اسپیکر کلیک کن تا وارد Properties اون بشی . در این قسمت تمام تب های مختلف اونو آزمایش کن . مثلا در تب Enhancements داخل کادر گزینه های مختلف اونو Enable کن ببین تفاوتی نمیکنه ؟

اما پیشنهاد من اینه که شما از درایور پیش فرض 7 استفاده کنین .

تو فروم های خارجی اکثرا این مشکل رو داشتن و به این نتیجه رسیده بودند که چون 7 از دایرکت ایکس 11 برای صدا و تصویر استفاده میکنه ، با سخت افزارهای قدیمی که دایرکت ایکس 11 رو ساپورت نمی کنند کاملا سازگار نیست .

میخوای از یک نرم افزار جانبی که برای تقویت صدا بکار میره و خیلی باکیفیت هم هست استفاده کن :

لینک دانلود و توضیحات اونو از فایل متنی پایین دریافت کن : حتما توضیحات اونو بخون چون برای هر پخش کننده ورژن مخصوص خودش رو داره :

shahin_mp3
07-01-2012, 21:56
شاهین داداش ، شما وقتی ویندوز 7 رو نصب میکنی ، بعد از نصب فورا درایور صدای RealTek رو نصب میکنی ؟ با درایور پیش فرض 7 امتحان کردی ؟ شما درایور RealTek رو آنیستال کن و از درایور پیش فرض 7 استفاده کن .

تمام تنظیمات صدا رو تک به تک امتحان کردی ؟ مثلا تنظیمات مربوط به تب های مختلف مسیر زیرو چک کردی ؟
روی آیکون صدای ویندوز یک بار کلیک کن و از پایین Mixer رو انتخاب کن . بعد روی آیکون اسپیکر کلیک کن تا وارد Properties اون بشی . در این قسمت تمام تب های مختلف اونو آزمایش کن . مثلا در تب Enhancements داخل کادر گزینه های مختلف اونو Enable کن ببین تفاوتی نمیکنه ؟

اما پیشنهاد من اینه که شما از درایور پیش فرض 7 استفاده کنین .

تو فروم های خارجی اکثرا این مشکل رو داشتن و به این نتیجه رسیده بودند که چون 7 از دایرکت ایکس 11 برای صدا و تصویر استفاده میکنه ، با سخت افزارهای قدیمی که دایرکت ایکس 11 رو ساپورت نمی کنند کاملا سازگار نیست .

میخوای از یک نرم افزار جانبی که برای تقویت صدا بکار میره و خیلی باکیفیت هم هست استفاده کن :

لینک دانلود و توضیحات اونو از فایل متنی پایین دریافت کن : حتما توضیحات اونو بخون چون برای هر پخش کننده ورژن مخصوص خودش رو داره :

RealTek و که پاک کردم اصلا دیگه صدا نداشتم

همه ی اون تنضیمات هم انجام دادم

از این نرم افزار هم استفاده کردم یه ذره بهتر کرد ولی هنوز همون جوریه

دمت گرم از اینکه جواب دادی :11:

راه حل دیگه ای نیست؟

راستی یه سوال دیگه من کارت --- SKYSTAR HD2 دارم ولی تو 7 نمی شناسه تو XP حله از سایتشم گرفتم ولی همون طوریه کار نمی کنه درایوشو داری ؟ تست کرده باشه رو 7

saeed774
07-01-2012, 22:18
راه حل دیگه ای نیست؟
به جان دو تا زنم ، دیگه راه حلی به ذهنم نمی رسه :31:

راستی یه سوال دیگه من کارت --- SKYSTAR HD2 دارم ولی تو 7 نمی شناسه تو XP حله از سایتشم گرفتم ولی همون طوریه کار نمی کنه درایوشو داری ؟ تست کرده باشه رو 7

کارت من SkyStar 2 هست که ورژنش از کارت شما قائدتا پایین هست و از سایتش درایورش رو دانلود کردم و بخوبی تو 7 هم جواب داده . شما باید از اتوران اختصاصی خود برنامه اقدام به نصب درایور و برنامه --- Viewer کنین

saeed774
07-01-2012, 22:25
در سایت Technisat اشاره کرده که این ورژن و درایورش کاملا با 7 سازگار هست : لینک دانلود آخرین ورژن نرم افزار و درایور:

در لینک پایین هم میتونی توضیحات رو ببینی :

shahin_mp3
08-01-2012, 14:07
به جان دو تا زنم ، دیگه راه حلی به ذهنم نمی رسه :31:

کارت من SkyStar 2 هست که ورژنش از کارت شما قائدتا پایین هست و از سایتش درایورش رو دانلود کردم و بخوبی تو 7 هم جواب داده . شما باید از اتوران اختصاصی خود برنامه اقدام به نصب درایور و برنامه --- Viewer کنین

اخه خودت میگی این همه مشکل دارن یه راه حل براش درست نکردن

در سایت Technisat اشاره کرده که این ورژن و درایورش کاملا با 7 سازگار هست : لینک دانلود آخرین ورژن نرم افزار و درایور:

در لینک پایین هم میتونی توضیحات رو ببینی :

من که گفتم همینو از خود سایتش گرفتم ولی این لامصب همه چی رو میریزه ولی درایو نمیریزه چون میرم میبینم هنوز نشناخته

دیگه موندم چیکار کنم

اون موقعی که درایو می خواد بریزه عکس پوشه میاد که داره جابجا میشه ولی برای من نمیاد نمی دونم چرا

به خاطر همین نمیشناسه

به صورت دستی نمیشه جایی کپی کرد شاید درست شه

saeed774
08-01-2012, 14:36
داخل پوشه درایور که از سایتش دانلود کردی ببین پوشه ای بنام BDA هست ؟ اصولا درایور کارت ----- داخل این پوشه میشه .

بعد به Device Manager برو و درایوری که شناخته نشده و کنارش یه آیکون زرد رنگ هست ، روش دوبار کلیک کن و از تب dreiver که خواستی آپدیت کنی مسیر همون پوشه BDA رو بهش بده تا نصب کنه .اگه جواب نده مسیر کل پوشه که دانلود کردی رو بهش بده.

نتونستی یه عکس از Device Manager بذار تا بگم چیکار کنی .

shahin_mp3
08-01-2012, 21:19
داخل پوشه درایور که از سایتش دانلود کردی ببین پوشه ای بنام BDA هست ؟ اصولا درایور کارت ----- داخل این پوشه میشه .

بعد به Device Manager برو و درایوری که شناخته نشده و کنارش یه آیکون زرد رنگ هست ، روش دوبار کلیک کن و از تب dreiver که خواستی آپدیت کنی مسیر همون پوشه BDA رو بهش بده تا نصب کنه .اگه جواب نده مسیر کل پوشه که دانلود کردی رو بهش بده.

نتونستی یه عکس از Device Manager بذار تا بگم چیکار کنی .

اقا دمت گرم خیلی مردی :11:

اون 2تا زنتم نوش جونت :31:

اون صدا هم درست نشد ولش کن فدای سرت این مهمتر بود :31:

یه فکری برای صدا اگه کارت صدا بخرم درست میشه ؟ :27:

saeed774
08-01-2012, 21:56
خواهش میکنم

یه فکری برای صدا اگه کارت صدا بخرم درست میشه ؟

به احتمال خیلی زیاد حل میشه ولی بهتره از فروشنده اطلاعاتی در موردش کسب کنی یا بهش بگی اگه جواب نداد بهت برمی گردونم :27:

shahin_mp3
08-01-2012, 22:47
خواهش میکنم

به احتمال خیلی زیاد حل میشه ولی بهتره از فروشنده اطلاعاتی در موردش کسب کنی یا بهش بگی اگه جواب نداد بهت برمی گردونم :27:

ببین این مشکلو فقط اونایی که PC شون قدیمیه این مشکلو دارن ؟

مادربورد من گیگابایت 945PLS3 است برای چند سال پیشه کارت صدا بخوام بخرم مدله خاصی نمی خواد که بهش بخوره ؟ چه مارک و مدلی خوبه ؟

saeed774
09-01-2012, 14:38
مادربورد من گیگابایت 945PLS3 است برای چند سال پیشه کارت صدا بخوام بخرم مدله خاصی نمی خواد که بهش بخوره ؟ چه مارک و مدلی خوبه ؟
به همین خاطر گفتم از فروشنده اطلاعات کسب کن ، کارت صدا چون مدارش بصورت جدا و از طریق اسلات PCI عمل میکنه ، هیچ مشکلی با مادربرد قدیم یا جدید فکر نکنم داشته باشه . سیستم قدیمی من که برا 10 سال پیش بود 3 سال قبل ، قبل از تعویض سیستم جدید ، کارت صدا روش نصب کرده بودم که بدون هیچ مشکلی جواب میداد .

shahin_mp3
10-01-2012, 00:00
به همین خاطر گفتم از فروشنده اطلاعات کسب کن ، کارت صدا چون مدارش بصورت جدا و از طریق اسلات PCI عمل میکنه ، هیچ مشکلی با مادربرد قدیم یا جدید فکر نکنم داشته باشه . سیستم قدیمی من که برا 10 سال پیش بود 3 سال قبل ، قبل از تعویض سیستم جدید ، کارت صدا روش نصب کرده بودم که بدون هیچ مشکلی جواب میداد .

حالا کلا چه مارکی خوبه

saeed774
10-01-2012, 14:22
برای اینکار شما به بخش سخت افزار انجمن برید ،‌ مطمئنا دوستان کمکتون خواهند کرد .

shahin_mp3
11-01-2012, 23:53
یه دونه کارت صدا Creative حرفه ای پیدا کردم 35 تومان ولی روش زده بود Vista گفتم شاید دوباره با 7 مشکل پیدا کنه

حالا صبر کنم یه دونه حرفه ای برای 7 بگیرم یا همینو بگیرم ؟

shahin_mp3
14-01-2012, 14:51
اینو بگیرم یا صبر کنم جدید ترش بیاد

saeed774
14-01-2012, 15:55
شاهین جان من در زمینه سخت افزار اطلاعات زیادی ندارم . گفتم که در بخش سخت افزار فروم میتونی نظرات سایر دوستان رو جویا باشی

shahin_mp3
14-01-2012, 22:45
درسته ولی به نظرت همینو بگیرم یا بزارم Support 7 بگیرم ؟

saeed774
15-01-2012, 00:33
خوب معلومه باید چیزی گرفت که با 7 سازگار باشه . اگه روی بسته اش نوشته ویستا ساپورت ، دلیل نمیشه که حتما در 7 هم جواب بده . ولی بهتره صبر کنی یا بگردی 7 ساپورت پیدا کنی .

shahin_mp3
15-01-2012, 01:49
یه دونه پیدا کردم ولی حرفه ای نبود صبر می کنم تا حرفه ای پیدا کنم

دمت گرم از اینکه این چند وقته ما رو راهنمایی کردی :11: