PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال

sansoven
04-12-2011, 01:11
با سلام خدمت دوستان می خواستم بدونم آیا کسی فتوشاپ رو بصورت خیلی حرفه ای بلده؟
اگر کسی هست می خواستم راهنماییم کنه که من باید برای یادگیری فتوشاپ بصورت کارا و موثر چه کاری انجام بدم؟من این کار رو به عنوان علاقه و شغلم در نظر دارم و مقصود و هدفم از یادگیبری فتوشاپ ایجاد کارهای رئال هست و در راه رسیدن به این هدف هم دو ساله که وقت گذاشتم . کلاس فتوشاپ رفتم سی دی های آموزشی فتوشاپ مثل تاپ سکرت و همینطور سی دی آموزشی شرکت انیاک رو گرفتم . کتاب آموزش فتوشاپ مسعود شباهنگ رو خوندم و توتوریال های بسیاری هم از اینترنت دانلود کردم ولی هنوز نتونستم از خودم طرح بزنم که مثلا صورت یک مرد رو درخت باشه یا اینکه خمیردندونی که روی مسواکه به شکل کرمی در بیاد و طرح های اینچنینی که اساتید فتوشاپ در خارج اینجور طرح ها رو می زنند و به تازگی ایرانسل هم قدم تو این ورطه گذاشته ولی من با طی کردن این مراحل هنوز نتونستم این کارها رو انجام بدم و حتی در ترکیب عکس های مختلف به نوعی که کاملا طبیعی و بدون نقص باشه هم ایراد دارم البته مدرک تحصیلیم دیپلمه و اطلاعات من منحصر به همین دو سال فعالیت میشه می خواستم بدونم کسی راهی رو بلده که ارائه بده تا من با اون کار بتونم کارهای رئال و طبیعی خلق کنم و آیا کلاس خوبی رو سراغ دارید که به من معرفی کنید فقط خواهش می کنم که کسی جواب بده که واقعا تو فتوشاپ مهارت داشته باشه

aram_nfs
06-12-2011, 15:16
سلام دوست عزیز

کاری که شما انتظارشو دارین به فتوشاپ مربوط نمیشه شما اگه بتونین همچین طرحهایی رو روی کاغذ پیاده کنین بعدش می تونین با تکنیک های فتوشاپ همون کارها رو توی فتوشاپ انجام بدین

فتوشاپ هنر نداره اونی که باید هنر به خرج بده کاربرشه فتوشاپ مثل ابزاریه که یه نقاش یا طراح برای کشیدن طرحش نیاز داره شاید من نوعی همه ابزار اون نقاش و طراح رو داشته باشم و طریقه استفادشم بلد باشم ولی اگه هنر تجمسمی نداشته باشم چیزی فقط ابزار ایجاد طرح نمیکنه

شما بهتره یه دوره برای طراحی یا آموزش هایی تو زمینه گرافیک برین و طراحی رو از پایه یاد بگیرین و بعد اون روی فتوشاپ پیاده کنین

شاد باشی و آرام

sansoven
07-12-2011, 12:08
سوالی که در این رابطه از شما دارم اینه که اگر من اینکارو بخوام انجام بدم این موضوع شامل چه زیرمجموعه هایی میشه یعنی دقیقا چه چیزهایی رو من باید یاد بگیرم چون خیلی از کلاس های طراحی مثل مجتمع ایده ادعا می کنند که ذهنیت طراحی رو در فرد ایجاد می کنند و بعد هم که به همون چیزی که شما گفتید می رسیم و کلاس های این مجموعه و مجموعه های دیگه هم شامل دوره های مختلفی می شه مثلا دوره های گرافیک ، دوره های تصویرسازی، دوره نقاشی و نقاشی دیجیتالی که هرکدام تقریبا 5 تا 6 دوره ی آموزشی دارند . می خوام بدونم اولا آیا شرکت در این کلاس ها فایده ای داره چون وقت و هزینه زیادی رو در برمی گیره و ثانیا اگر جواب سوال مثبته باید تو کدوم مجموعه دوره از این دوره ها شرکت کنم گرافیک ، تصویرسازی یا نقاشی یا عکاسی و یا ... و در آخر اینکه شما چه آموزشگاهی رو پیشنهاد می کنید و به نظرتون کدوم یک از اونها مفیده و آیا اثلا پیشنهاد می کنید که تو این آموزشگاه ها برم یا نه راه دیگه ای رو معرفی می کنید؟

HEGMATANEH
08-12-2011, 20:12
دوست عزیز من چون تو اصفهان هستم نمیتونم کلاس بهتون معرفی کنم ولی شما باید کلاسهایی رو شرکت کنید که قوه تخیل خودتون رو میتونید روی کاغذ اجرا کنید به قول دوستمون فتوشاپ وسیله هست .متاسفانه کسایی که میخوان فتوشاپ رو یاد بگیرند فکر میکنند فتوشاپ معجزه میکنه و اون داره همه کارارو انجام میده.
شما شروع کنید و یه طرح ساده(ساده ی ساده) رو روی کاغذ پیاده کنید بعد همینو تا جایی که میتونید با فتوشاپ انجام بدید بعد روش کار کنید و چیزهایی که به ذهنتون میرسه بهش اضافه کنید.همیشه وقتی میخواید با فتوشاپ کار کنید یه مداد و کاغذ سفید پیشتون باشه.فتوشاپ رو فقط میشه تو خونه و با تمرینهای بسیار زیاد و پیوسته یاد گرفت .
دوباره میگم فتوشاپ قرار نیست برای شما طرح بکشه.فتوشاپ یه وسیله هست.هر جا رسیدید به طرحاشون خوب نگاه کنید .خودتون رو جای طراحشون بزارید و ببینید اگه شما بودید چیکار میکردید که اون طرح جذاب تر بشه ،پربیننده تر بشه،یا اگه نمیتونید طرحی بکشید حداقلش اینه که یه طرح جدید دیدید.
تمرین تمرین تمرین خلاقیت

sansoven
10-12-2011, 02:26
دوست عزیز من چون تو اصفهان هستم نمیتونم کلاس بهتون معرفی کنم ولی شما باید کلاسهایی رو شرکت کنید که قوه تخیل خودتون رو میتونید روی کاغذ اجرا کنید به قول دوستمون فتوشاپ وسیله هست .متاسفانه کسایی که میخوان فتوشاپ رو یاد بگیرند فکر میکنند فتوشاپ معجزه میکنه و اون داره همه کارارو انجام میده.
شما شروع کنید و یه طرح ساده(ساده ی ساده) رو روی کاغذ پیاده کنید بعد همینو تا جایی که میتونید با فتوشاپ انجام بدید بعد روش کار کنید و چیزهایی که به ذهنتون میرسه بهش اضافه کنید.همیشه وقتی میخواید با فتوشاپ کار کنید یه مداد و کاغذ سفید پیشتون باشه.فتوشاپ رو فقط میشه تو خونه و با تمرینهای بسیار زیاد و پیوسته یاد گرفت .
دوباره میگم فتوشاپ قرار نیست برای شما طرح بکشه.فتوشاپ یه وسیله هست.هر جا رسیدید به طرحاشون خوب نگاه کنید .خودتون رو جای طراحشون بزارید و ببینید اگه شما بودید چیکار میکردید که اون طرح جذاب تر بشه ،پربیننده تر بشه،یا اگه نمیتونید طرحی بکشید حداقلش اینه که یه طرح جدید دیدید.
تمرین تمرین تمرین خلاقیت

از راهنماییتون ممنون ولی آخه من چند نفر می شناسم و باهاشون در این زمینه مشورت کردم ،
فتوشاپ کارهای خوبی هستند ولی خودشون می گن که از نقاشی و طراحی چیزی بلد نیستند ولی عکس ها رو خیلی خوب می تونند با هم ترکیب کنند برای مثال عکس یه آدم رو وقتی تو یه منظره قرار می دن کاملا با اون محیط اطرافش ترکیب می شه و اثلا معلوم نمی شه که اون فرد واقعا اونجا وجود نداشته و همین طور کارهای ترکیبی دیگه