PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد شارژ كارتريج

mehshad
29-03-2005, 04:32
ميخواستم بدونم كارتريج هاي پرينتر چطوري شارژ ميشن (.پرينتر من دو كارتريج سياه و رنگي داره)
ممنون ميشم اگه راهنمايي كنيد

Arashi
29-03-2005, 09:52
ببخشيد من دفعه اوله ميام تو اين انجمن ميشه بگيد اصلا اين كارتريج چيه ؟؟
موفق باشيد 8) 8) :mrgreen:

patal
29-03-2005, 14:51
سلام
cartridge در واقع همون جوهر printer ه.
اگه printer شما laser ي باشه، توي cartridge [پودر] مخصوص رو مي ريزند.
اگه printer شما [جوهر افشان] باشه، توي cartridge [رنگ] مخصوص رو مي ريزند.
~~~~~~~~~~
در مورد printer هاي [جوهر افشان] معمولا cartridge رو عوض مي كنند.

در مورد printer هاي laser ي، به cartridge مي گن toner.
در واقع وقتي [پودر] درون tonerl تموم شد، شما toner رو مي بريد بازار و اونجا براي شما پرش مي كنند.
پر كردن toner محدوديت داره و بيشتر از 3-2 بار نمي شه اين كار رو كرد.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
من printer كار نكردم، اگه كسي كار كرده، بيآد اطلاعات كامل بده. مرثي،

خوش باشين،
©م.م.©

mehshad
30-03-2005, 02:07
رنگ رو با سرنگ به كارتريج ها تزريق ميكنن .من كارتريج سياه رو شارژ كردم اما نميدونم كارتريج رنگي رو كه سه تا رنگ داره بايد از كجا سوراخ كرد و رنگها رو بهش تزريق كرد :?:

saghy
30-03-2005, 03:17
سلام
كارتريج در حقيقت مخزن مواد قابل چاپ بر روي كاغذ در پرينتر ها ميباشد.
كارتريج هاي رنگي در پرينترهاي جوهر افشان به گونه هاي مختلفي بسته به نوع پرينتر موجود ميباشند. به طور مثال در پرينترهاي كنون كارتريج جوهر به صورت مجزا از هد بوده و فقط اين مخزن رنگ هست كه تعويظ ميشود و يا در اكثريت پرينتر هاي اچ پي كاتريج همراه با هد بوده و يكجا عوض ميشوند . حال اين طيف رنگ ها باز بسته به پرينتر متفاوت ميباشد . جوهر سياه كه بالطبع تك مخزني بوده و جوهر هاي رنگي يا به صورت 3 رنگ در يك پوشش يا تك رنگ در هر پوشش ممكن است وجود داشته باشد . به صورت عادي و پرنيترهاي معمولي خانگي و دفتري جوهرهاي 3 رنگ زرد قرمز و آبي هر سه در يك مخزن جاسازي شده اند و در پرينترهاي حرفه اي تر اين 3 رنگ به صورت تانك هاي مجزا بر روي پرينتر عرضه شده اند . تفاوت اين عمل بيشتر به خاطر كاركرد بالاتر اين گونه پرينترهاست . در پرينترهاي حرفه اي ما به طيف رنگي CMYK نيز بر ميخوريم كه طيف چاپي چهار رنگ چاپخانه اي را به ما ميدهند . همچنين در پرينترهايي كه بيشتر براي چاپ فتو عرضه شده اند به دو يا سه رنگ اضافه فتو نيز بر ميخوريم.
جهت شارژ كارتريج ميتوانيد از سرنگهاي رنگي عرضه شده در بازار بهره ببريد و يا اگر كار شما زياد حجيم نيست از سرويس كاران جهت شارژ كمك بگيريد . چون نگه داشتن طولاني مدت اين جوهرها باعث فساد آن ميشود. همچنين توصيه ميشود بيش از يك بار كارتريج خود را شارژ نكنيد كه به هد شما صدمه ميزند.
در پرينترهاي ليزري كارتريج كه به صورت عام به آن تونر نيز ميگويند عمل ريزش پودر بر روي كاغذ و جمع كردن پودر اضافه پس از گذشتن كاغذ از درام و هيتر را انجام ميدهد . اكثر كارتريج هاي ليزري قابل شارژ با پودر مخصوص به خود يا سازگار با آن هستند . اين عمل را خود شخص نيز با كمي حوصله و داشتن اطلاعات فني از باز و بسته كردن كارتريج ميتواند انجام دهد . در صورتي كه عمل شارژ به خوبي انجام نشود باعث ريزش پودر بر روي كاغذ يا خط افتادن بر روي درام شده و هنگام چاپ با ضايعات چاپي از قبيل نقطه هاي اضافي يا خط حاشيه و ... مواجه ميشويم .

Arashi
30-03-2005, 09:54
از saghy عزيز و همچنين از patal جان تشكر مي كنم اطلاعات كاملي بود 8) 8)

rad27
05-09-2009, 21:06
كسي درباره نحوه هوا گيري كارتريج پرينتر جوهر افشان اچ پي اطلاعي داره ؟من سري شارژ كارتريج رو گرفتم . مراحل تزريق جوهر رو بر اساس راهنما انجام دادم . اما در محله نهايي يا هواگيري بر اساس راهنما توسط پايه اي كه روي آن كارتريج نصب مي شه سرنگ داخل سطح فلزي كه از آن رنگ ها خارج مي شوند بايد داخل شده و جوهر رو بكشه . اين كار باعث مخدوش شدن سطح فلزي كه رنگ از اون خارج مي شه است . واقعا بايد سرنگ رو در اين قسمت فرو كرد ؟ تا چه ميزان بايد سرنگ رو داخل كرد ؟اين مرحله گويا فوت كوزه گري شارژ كارتريجه كه من هرجايي رو كه گشتم نتونستم روش صحيحش رو پيدا كنم . حتي سايت هايي كه فايل تصويري شارژ كاتريج رو گذاشتن در اين باره هيچ توضيحي ندادن . ممنون ميشم اگه كسي اطلاعاتي داره راهنمايي كنه .