PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نوسان در مولتي متر ديجتال در رنج ولتاژ!

MAHDI AZIZI
02-12-2011, 16:14
سلام
چند وقته پيش با يه مولتي متر اتورنج ديجيتال ميخواستم يه ولتاژ در حد ميلي ولت رو اندازه بگيرم اما پراب ها بدون اينكه به جايي وصل باشند،روي نمايشگر اعدادي بر حسب ميلي ولت نشون داده ميشد كه دائمن هم عوض ميشدند و نوسان داشتند!آخرش هم با همين نوع معولي كه سلكتور رنج دارن اندازه گيري كردم!
علت اين نوسان روي نوع اتورنج چيه كه حتي وقتي به جايي وصل نيست هم ولتاژ نشون داده ميشه؟هم كيوريتسو و هم هيوكي اين مساله رو دارن!
ممنون

aminjigar
05-12-2011, 09:36
سلام
چند وقته پيش با يه مولتي متر اتورنج ديجيتال ميخواستم يه ولتاژ در حد ميلي ولت رو اندازه بگيرم اما پراب ها بدون اينكه به جايي وصل باشند،روي نمايشگر اعدادي بر حسب ميلي ولت نشون داده ميشد كه دائمن هم عوض ميشدند و نوسان داشتند!آخرش هم با همين نوع معولي كه سلكتور رنج دارن اندازه گيري كردم!
علت اين نوسان روي نوع اتورنج چيه كه حتي وقتي به جايي وصل نيست هم ولتاژ نشون داده ميشه؟هم كيوريتسو و هم هيوكي اين مساله رو دارن!
ممنون
مشخصه وجود نویز محیطی (سیگنال های آزاد اطراف) باعث اون اتفاق میشه در مولتی مترهای بسیار حساس.
----------
اما موضوعی که هست این جاست شما اگه داخل مدار ولتاژ یک المانی رو می خواستین اندازه بگیرین اما این اتفاق
می افتاده یا اتصال رو درست بین پایه های المان و پایه های پراب ها برقرار نمی کردین یا مدارتون در نقطه ای به درستی
اتصالش برقرار نشده بوده و ولتاژ بسیار کمی به طریقی روی اون المان می افتاده؛ در غیر اون صورت پراب مشکلی داشته
و یا نوع پراب قابل استفاده برای اون اندازه گیری نبوده.
مشکل از اتورنج بودن یا نبودن نیست...

MAHDI AZIZI
06-12-2011, 10:42
آخه ولتاژ مورد نظر من زير 5 ميلي ولته اما اين نوسان ها كلن بالاي 30 ميلي هستند و كار رو مختل ميكنن!چه جوري بايد ولتاژ خيلي كم رو اندازه بگيرم پس؟!

aminjigar
06-12-2011, 11:41
آخه ولتاژ مورد نظر من زير 5 ميلي ولته اما اين نوسان ها كلن بالاي 30 ميلي هستند و كار رو مختل ميكنن!چه جوري بايد ولتاژ خيلي كم رو اندازه بگيرم پس؟!

شاید مولتی متری که دارین اون رنج پایین رو اندازه نمی گیره واسه ولتاژ (ولتاژ تون هم که DC هست دیگه؟)
رو پکیج یا جعبه مولتی مترهای اتورنج اطلاعات کامل هست...
پیشنهاد من برای اندازه گیری ولتاژ های پایین استفاده از مولتی مترهای معمولی هست (رو کم ترین بازه معمولا 200mv
ولتاژهای پایین رو دقیق نشون میده)