PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لطفا بگید نتیجه این ازمایش چیه؟

hereiam
30-11-2011, 21:22
سلام. من پدرم هپاتیت داشتن و به خاطر همین مریضی هم فوت شدن . من سه دوره واکسن هپاتیت رو زدم. اما چند روز پیش که برای ازمایش هپاتیت رفتم جوابش عکس زیره. چرا جواب یکی از ازمایشا مثبته ؟ یعنی من هپاتیت نوع ب دارم؟خطرناکه؟ خیلی نگرانم. خواهش می کنم راهنماییم کنید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sanaz.joon
01-12-2011, 00:01
خیر شما هپاتیت ندارید اون مثبت مال زدن واکسن هست که نشون میده تو خون شما آنتی بادی بر علیه هپاتیت ب وجود داره حالا باز بذارین دکتر اینجا بیاد جواب دقیق تری بهتون بده تا جایی که اطلاعات من قد میداد جواب دادم

hereiam
01-12-2011, 00:06
خیر شما هپاتیت ندارید اون مثبت مال زدن واکسن هست که نشون میده تو خون شما آنتی بادی بر علیه هپاتیت ب وجود داره حالا باز بذارین دکتر اینجا بیاد جواب دقیق تری بهتون بده تا جایی که اطلاعات من قد میداد جواب دادم

خیلی ممنونم که جواب دادین . اگه بقیه هم چیزی می دونن لطفا بگن.

GHOST RECON
02-12-2011, 15:26
جواب كدوم مثبته ؟
hbs رو كه زده negative يعني منفي بقيه عكس هم كه نيست ( شايد عكس واسه من ناقص مياد )

hereiam
02-12-2011, 16:19
hbs.ab مثبته

hike
02-12-2011, 17:20
HBsAb - Hepatitis B Surface Antibody
مثبت مشکلی نداره . یعنی واکسن دریافت کردید و بدن آنتی بادی داره و در مقابل هپاتیت ایمن شده.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

morsadr
03-12-2011, 16:12
سلام. من پدرم هپاتیت داشتن و به خاطر همین مریضی هم فوت شدن . من سه دوره واکسن هپاتیت رو زدم. اما چند روز پیش که برای ازمایش هپاتیت رفتم جوابش عکس زیره. چرا جواب یکی از ازمایشا مثبته ؟ یعنی من هپاتیت نوع ب دارم؟خطرناکه؟ خیلی نگرانم. خواهش می کنم راهنماییم کنید.

همانطور که دوستان اشاره کردند شما مشکل خاصی ندارید . آنتی بادی شما مثبت می باشد و این به معنای ایمنی شما در برابر هپاتیت B می باشد که احتمالا در اثر تزریق واکسن حاصل شده است . نگران نباشید :11:

hereiam
03-12-2011, 19:42
این انتی بادی تا اخر عمر تو بدنم می مونه ؟ می توتن مطمئن شم که هیچ وقت هپاتیت نمیگیرم؟

morsadr
04-12-2011, 09:10
این انتی بادی تا اخر عمر تو بدنم می مونه ؟ می توتن مطمئن شم که هیچ وقت هپاتیت نمیگیرم؟

معمولا میزان آنتی بادی به مرور کاهش میابد بنابر این بیشتر محققین توصیه به تزریق واکسن یادآور هر 5 الی 10 سال یکبار می کنند .

sanaz.joon
04-12-2011, 12:54

بله در صورت تکرار واکسن یادآور تا آخر عمر در مقابل هپاتیت نوع ب ایمن هستید اما خطرناک ترین نوع هپاتیت سی هست که هنوز واکسنی براش ساخته نشده

hereiam
05-12-2011, 00:51
ببخشید میزان انتی بادی در بدن رو از کجا میشه فهمید؟که بدونم تا کی مهلت دارم برای واکسن زدن
از این ازمایش چیزی مشخص نمیشه.

GHOST RECON
08-12-2011, 13:34
ببخشید میزان انتی بادی در بدن رو از کجا میشه فهمید؟که بدونم تا کی مهلت دارم برای واکسن زدن
از این ازمایش چیزی مشخص نمیشه.
ميري دكتر ميگي آزمايش تيتر آنتي بادي برات بنويسه( ab.titr)

hereiam
11-12-2011, 18:59
ميري دكتر ميگي آزمايش تيتر آنتي بادي برات بنويسه( ab.titr)

ببخشید اگه بدونه تمام شدن مهلت بخوام واکسن بزنم کجا باید برم؟باید به دکتر عمومی بگم که منو معرفی کنه به مراکزی که واکسن میزنن یا خودم برم به اون مراکز هم میشه؟با تشکر

morsadr
12-12-2011, 15:09
ببخشید اگه بدونه تمام شدن مهلت بخوام واکسن بزنم کجا باید برم؟باید به دکتر عمومی بگم که منو معرفی کنه به مراکزی که واکسن میزنن یا خودم برم به اون مراکز هم میشه؟با تشکر

تزریق مجدد واکسن هیچ منعی ندارد و شما می توانید بدون انجام آزمایش واکسن را تزریق کنید .