PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مقایسه ی Opera و Fire Fox

Kolubive
26-06-2006, 21:25
با سلام :)

بحث در این مورد زیاد است و دلایل بسیاری برای برتری هر کدوم از این دو مرورگر وجود داره که می شه گفت این دو مرورگر رو در سطح بهترین ها و محبوب ترین ها قرار داده . ;)

با توجه به این که تاپیک هم در این مورد ممکنه باشه ولی به تور سرچ بنده نیوفتاده :blink: هدف از ایجاد تاپیک مقایسه ی تصویری این دو مرورگر بود که در سایت willlangford توسط یک دانشجوی امریکایی ثبت شده . :happy:

البته به نظر بنده اپرا از نظر اینکه در ذخیره کردن صفحات وب به صورت کامل ضعیف عمل می کنه از محبوبیت کمتری نسب به فایر فاکس برخورداره درسته که یک دکمه ای هم مخصوص این کار در اپرا توسط جناب Sa3erمعرفی شده ولی این دکمه که نمی دونم در اپرا 9 کاراریی دارد یا خیر نمی تونه به صورت فایر فاکس عمل کنه برای افرادی که مخالفند میتونند به طور مثال یکی از صفحات تاپیکی را توسط این دو مرورگر Save نموده و نتیجه را در حالت آفلاین مشاهده کنند . ;)
البته می شه گفت که سرعت اپرا نسبت به فایرفاکس کمی بیشتر هست واین هم به این دلیله که اپرا اول متون رو بارگذاری می کنه و بعد عکس ها رو البته عکس ها هم رفته رفته به کیفیت اصلی خودشون می رسونن

در کل اپرا برای افرادی که از ناحیه ی اینترنت و هزینه و .... راحتتند و فقط در حالت آنلاین به سر می برند مناسب است تا فایرفاکس که به درد افرادی اقتصادی که اکثر صفحات رو در حالت آفلاین مرور می کنند .

برای اطلاع بیشتر به این سایتی که در بالا اشاره کردم سر بزنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

:happy: تذکر توسط مدیران مجاز است :happy:

M.B.Asadi
26-06-2006, 21:53
سلام
چند مورد را ميشه در اين موضوع ذكر كرد ازجمله اينكه:
1.اپرا داراي سيستم دانلود بهتري نسبت به فاير فاكس هست.
2.اپرا داراي تنظيمات گسترده اي براي كاربران هستش و حتي ميتونه خودش رو بصورت يه مرورگر ديگه بشناسونه.
3.اپرا داراي سيستمي براي چك كردن ايميل مانند out look هستش.
4.اپرا داراي اين امكان است كه در صورت هنگ كردن برنامه يا بسته شدن به هر علت كار مرور صفحات وب را از آنجاييكه باقي مانده ادامه بده.
5.با اين حال من به طور كلي از سيستم history اپرا خوشم نمياد و اصلا به درد نميخوره.
6.فاير فاكي اپن سورسه و اين ويژگي بسيار خوبيه.
7.امنيت فاير فاكس هم كه حرف نداره.
8.مجاني هستش و بدرد ما بيشتر ميخوره چون حوصله ي جستجوي كرك و سريال نداريم. :biggrin:
باتشكر

Kolubive
26-06-2006, 22:22
اپرا داراي سيستم دانلود بهتري نسبت به فاير فاكس هس

کمتر کسی یا شاید بهتره بگم که افرادی که زیاد توی نت میان و می رن از دانلودر خود مرورگر استفاده می کنه

اپرا داراي اين امكان است كه در صورت هنگ كردن برنامه يا بسته شدن به هر علت كار مرور صفحات وب را از آنجاييكه باقي مانده ادامه بده.

در فایرفاکس یک Extention این کار رو انجام می ده

در بقیه ی موارد موافقم

*NashenaS*
27-06-2006, 01:10
شايد اين تاپيك اون چيزي باشه كه دنبالشين...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشين :)

Kolubive
27-06-2006, 09:05
شايد اين تاپيك اون چيزي باشه كه دنبالشين...

شاید !!

ولی نه به اون صورت

M.B.Asadi
27-06-2006, 16:31
[QUOTE=Kolubive]کمتر کسی یا شاید بهتره بگم که افرادی که زیاد توی نت میان و می رن از دانلودر خود مرورگر استفاده می کنه

حرف شما درسته ولي تو بعضي سايتها مثل راپيد شار بعضي وقتها خود اون برنامه ها هم كار نميكنن و ما ميتونيم از اپرا كه داراي قابليت ادامه دانلود پس از قطع ارتباط است استفاده كنيم اما در مورد دوم حق با شماست.

sorset
28-06-2006, 08:25
5.با اين حال من به طور كلي از سيستم history اپرا خوشم نمياد و اصلا به درد نميخوره.

بله حق با شماست ولی در ورژن 9 این مشکل برطزف شده

ashkanbuffon
28-06-2006, 08:51
من ورژن 9 اپرا رو دارم. بابا history که خوب عمل میکنه. من توی ورژن 8 این برنامه هم خوب از history استفاده میکردم. نمیدونم کجاش ایراد داشت که میگید به درد نمیخوره. (البته شاید من دید آماتوری دارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ؛ شماها پروفشنالید به خدا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
در ضمن، بر عکس همه من اصلا نمیتونم از history برنامه ی firefox استفاده کنم!!!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یکی راهنمایی کنه لطفا.

shahabmusic
28-06-2006, 08:56
من ورژن 9 اپرا رو دارم. بابا history که خوب عمل میکنه. من توی ورژن 8 این برنامه هم خوب از history استفاده میکردم. نمیدونم کجاش ایراد داشت که میگید به درد نمیخوره. (البته شاید من دید آماتوری دارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ؛ شماها پروفشنالید به خدا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
در ضمن، بر عکس همه من اصلا نمیتونم از history برنامه ی firefox استفاده کنم!!!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یکی راهنمایی کنه لطفا.
اشكان از تو بعيده .
خوب قسمت هيستوريشه ديگه . همون تمپ :puke: :puke: :blink: :blink: :tongue: :tongue:

ashkanbuffon
28-06-2006, 09:01
اشكان از تو بعيده .
خوب قسمت هيستوريشه ديگه . همون تمپ :puke: :puke: :blink: :blink: :tongue: :tongue:
جیگر طلا!!!!!!! :laughing: گفتم شاید آماتور باشم ولی نه دیگه اینقدر!!!!!!! :biggrin: باباجون، میگم اصلا چه جوری از history این برنامه استفاده کنم. توی opera که اول work offline رو میزم و بعدش روی history کلیک میکنم تا روزها نمایش داده بشن. بعدش میرم توی هر روزی که بخوام و صفحه ها رو به تمام و کمال نگاه میکنم و بدون هیچ مشکلی. ولی این کار توی فایرفاکس موثر نیوفتاد. لطفا کمک.

Kolubive
28-06-2006, 20:19
منظور از اینکه Historz اپرا خوب عمل نمی کرد رو تو پست اولم گفتم .

اما مثل اینکه توی ورژن 9 همونطور که دوستمون گفتن , این مشکل برطرف شده که من هنوز امتحان نکردم

چون توی ذخیره کردن صفحات وب خیلی ضعیف عمل میکرد همونطور که بالا گفتم , شما یک صفحه از صفحات پی سی رو یک بار با فایر فاکس و بار دیگه با اپرا سیو کنید و نتیجه رو خواهید دید

حالا که می گید این مشکل برطرف شده , لازمه که برم اپرا را رو دانلود کنم و ببینم به چه شکلی هست

Behroooz
28-06-2006, 20:24
ولي فاير فاكس زبل تره و خوشدست تر

پسرك
28-06-2006, 20:58
به نظر من فقط InterNet Explorer

Kolubive
28-06-2006, 21:04

جالبه !

البته اینترنت اکسپلورر به درد دیال آپی ها نمی خوره ولی اگر اینترنت پرسرعت داشته باشید شاید بشه یه چیزی گفت

در ضمن به عنوان تاپیک توجه کنید :biggrin:

DarkWizard
30-06-2006, 00:13
شما و دوستان دیگه لینک زیر رو هم ببینید بد نیست (البته مقایسه ی فایرفاکس و IE هستش ولی از مزیت های فایرفاکس گفته دیگه!) :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Marshal_Kolubive
20-01-2008, 12:36
همچنان Fire fox و Mine field محبوب قلب ها ..@

farid66
28-01-2008, 12:47
سلام کرک برنامهmagicCamera را می خواستم لینکهایی که قرار دادین کار نمی کنند